17 Kasım 2017 Cuma 10:00
Davulun Sesi 17.11.2017

CHP’Lİ BAŞKANLARA NAZAR DEĞDİ

Cumhuriyet Halk Partisi’nin ilçe seçimlerine yakında başlanıyor… Delege seçimleri sona eren CHP Trabzon teşkilatlarında partiyi 2019 seçimlerine taşıyacak olan yeni yönetimler belirlenecek.

Yoğun bir katılımla yapılan seçimlerde aday olacak olan her partili delege olabilmek için yoğun bir çaba harcadı.

Şu anda yönetimleri belirleyecek olan parti delegeleri seçimlere odaklanmış durumda.

Mevcut ilçe başkanları ise yeniden aday olmak için nabız yokluyorlar… Bazı başkanlar ise seçimlerden ziyade önce sağlık sorunları nedeniyle hastanelerde tedavi görüyorlar.

Of İlçe Başkanı Fahri Kaptanoğlu Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi, KBB servisinde, Yomra İlçe Başkanı Hasan Ali Çuvalcı ise Kaşüstü Devlet Hastanesi Dahiliye Servisinde tedavi altında tutuluyorlar.

CHP İl Başkanı Turgay Güngör, her iki ilçe Başkanını da ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulunurken, Yomra belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu da Hasan Ali Çuvalcı’yı hastanede yalnız bırakmadı.

BİZ DE İSTERİZ SAYIN VALİM

Okullardaki birbirinden farklı ders zili uygulaması her zaman tartışılmış ve tartışılmaya da devam ediyor. Belli bir yönetmelik olmamasına karşın Okul Müdürlerinin insiyatifine bırakılan ders zili müziği konusunda Kocaeli Valiliği bir karar aldı.

Alınan karar gereği İl genelindeki, tüm okullarda ders zili olarak Kocaelispor’un “Sen yeşilsin ben siyah” marşı çalınacakmış…

Olumlu bu kararın alınmasının ardından Trabzonsporlu taraftarlar da harekete geçti ve Trabzon Vali’sini mesaj yağmuruna tuttu. Bordo-Mavili taraftarlar, Vali’den aynı uygulamanın Trabzon’da yapılmasını isterken, “BORDO MAVİDİR RENKLERİMİZ” marşının ders zili olarak çalınmasını istediler.

ÇERNOBİLİN ETKİLERİ BAKANI HAKSIZ ÇIKARDI

Yapılan bir araştırmaya göre Son yıllarda Karadeniz bölgesinde meydana gelen ölümlerin birçoğunun kanser vakasından olduğu belirtildi. Kanser vakalarında ölenlerin çoğunluğunu da akciğer kanseri teşhisi koyulan hastalardan oluştuğu ortaya çıktı. Yaşanan bu kanser ölümleri insanların aklına 1986 yılında meydana gelen Çernobil faciasını getirdi. Ukrayna'nın kuzeyinde Kiev yakınlarında Çernobil Nükleer Santrali 26 Nisan 1986'da patlaması sonrası meydana gelen radyoaktif sızıntının en fazla etkilediği bölgelerin başında Karadeniz bölgesinde Özellikle son 10 yılda akciğer kanserinden ölenlerin sayısının çok fazla olması dikkati çekti. Patlama, Hiroşima ve Nagazaki'ye atılan atom bombalarını tam 200 kat aşan bir etkiyi yarattı. İlk anda patlamanın etkisiyle santralde görevli 31 kişi öldü ancak daha sonra Türkiye'nin de dahil olduğu yakın coğrafya on yıllar boyu sürecek ölümcül bir felaketin pençesine düştü. Bilim adamlarının “bunun sonuçlarının “15-20 yıl sonra etkisini göstereceği” sözleri bugün hayat bulmaya başladı. Kazadan 25 yıl sonra 2011'de yapılan bir araştırmada bile incelenen sütlerin yüzde 93'ünde kabul edilebilir düzeyin çok üzerinde uzun ömürlü izotop sezyum-137 belirlendi. Ukrayna, Rusya ve Belarus'ta 2004'e kadar 18 yaş altı 4 bin çocukta tiroit kanseri vakası görüldü. Resmi raporlara göre 9 bin, bağımsız bilim insanlarına göre ise 30 bin ile 60 bin arasında insan Çernobil'in neden olduğu ölümcül kanser türlerine yakalandı. Kanserden etkilenen ülkelerden birisi de Türkiye Oldu, Özellikle Karadeniz bölgesi yaşanan felakette en fazla zarar gören bölge olması dikkat çekti, Son 20 yıla bakıldığında Bölgede özellikle Akciğer kanseri oranları inanılmaz bir tırmanış gösterdi. Karadeniz’de kanser vakasından ölenlerin sayısı her yıl artarak kendini göstermeye başladı. Dönemin bakanı Cahit Aral, Radyasyonun çaya da bulaştığı söylentilerine karşı elindeki çay ile gazetecilere poz verip, “çayımız tertemiz” söyleminde bulunmuştu. Ancak aradan gecen yıllar bakanın hiç de inandırıcı olmadığını gösterdi.

TRABZONSPOR TRANSFERDE SINIFTA KALDI

Trabzon'da yazdıklarıyla özellikle Trabzonspor ile alakalı yazdığı yazılarla gündem oluşturan Gazeteci Yazar Cevat Kol bu sefer Trabzonspor'un transfer konusunda sınıfta kaldığını dile getirdi. Kol yaptığı açıklamada:'' Usta’M 2 yılda 20’ye yakın oyuncu aldı. Bu oyunculara 400 milyon tl ödedi. Umudunu ise para vermediği altyapıdan gelen Yusuf ve Abdülkadir’e bağladı. Aldığı hiç bir oyuncuyu bu iki gencin önüne koyamayan bir yönetim transferde sınıfta kalmış demektir..'' ifadelerini kullandı.

Son Güncelleme: 17.11.2017 07:53

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol