18 Haziran 2017 Pazar 08:00
Davulun Sesi 18.06.2017

KTÜ’DEN BÜYÜK BAŞARI
ODTÜ Enformatik Enstitüsü URAP Laboratuvarı, üniversitelerin güçlü ve geliştirmeye açık yönlerini belirlemelerine yardımcı olmak amacıyla her yıl, dünya genel sıralaması ve bilim alanı sıralaması yapmaktadır. Bu yıl, URAP Laboratuvarı tarafından hazırlanan 2016-2017 dünya alan sıralamasında 41 bilim alanına göre sıralama yapılmış. İşte bu sıralamada KTÜ’den 3 fakülte sıralamada yer aldı.
KTÜ Mühendislik Fakültesi Türkiye’de 10. Dünya’da 774. Olurken İnşaat Mühendisliği Türkiye’de 3. Dünya’da ise 305. oldu. KTÜ sadece bununla yetinmedi bir de Makine Mühendisliği bölümüyle Türkiye’de 3. Ve Dünya’da ise 417. sırada yer alarak göğsümüzü kabarttı. Bu sıralamalar bizleri gururlandırırken Trabzon’un öğrenci şehri olmasını da göz önünde bulundurursak eğitim alanında daha fazla yatırım yaparak kaliteyi arttırma yoluna gitmeliyiz.
 


ROTTERDAM’DA İFTARA GİTTİ MESAJI VERDİ!
Milli Görüş camiasının Trabzon’daki önemli ismi Ümit Çebi, Saadet Partisi Genel Merkezinin Hollanda Rotterdam’daki iftarına giderek SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile sohbet etti ve iftar sonrası da önemli mesajlar verdi. Çebi, “Dün akşam saadet partimizin, Hollandanın, Roterdam şehrinde verdiği iftara teşkilattaki kardeşlerimin daveti üzerine istekle katıldım. Yemeğe çok yoğun bir katılım oldu ve buradaki türklere ait olan tüm basınında katılması, saadet partimize ilginin ne boyuta geldiğinin açık göstergesi olmuştur. Başkanımız Temel bey kısa zaman içinde tesbit, teşhis ve tedaviye dönük mükemmel bir konuşma yaptı hele bazı sözleri ata sözü gibi oldu.” dedi. Çebi’nin birlik ve beraberlik mesajı Saadet Partisi tabanında da olumlu karşılandı.

ADALET YÜRÜYÜŞÜNDEN BİR AN OLSUN AYRILMIYOR!
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı “Adalet Yürüyüşü” devam ederken Trabzon’dan o isim bir an olsun yürüyüşten ayrılmıyor. Tabi ki o isim CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, Pekşen adalet yürüyüşünden fotoğraflar ve videoları sosyal medya hesabından paylaşarak an be an yürüyüşü takipçilerine aktarıyor. Yürüyüşten önemli mesajlar da veren Pekşen’in bu tavrı CHP Trabzon tabanında olumlu karşılanırken Pekşen’in popülaritesinin yüksek olması hoş da karşılanıyor. Pekşen yürüyüşle alakalı verdiği mesajlarda şu ifadeleri kullandı: “Adım adım omuz omuza adalet için yürüyoruz. Adalet insan olmanın gereğidir, herkes için adalet. Bizler daha adil bir Türkiye için yolumuza devam ediyoruz.”BAKAN SOYLU KILIÇDAROĞLU’NU MU ARADI?
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı “Adalet Yürüyüşü”  devam ediyor. Yürüyüş kolu ilk güne göre daha organize. Kortej düzeni ve güvenliği ile olası provakasyonlara karşı dört milletvekili görevlendirildi. Telsiz sistemiyle çalışan milletvekilleri ellerinde megafonlarla yürüyüşün düzenini sağladı. Asıl görev ise emniyet güçlerinin oldu. CHP’li yöneticiler şimdilik emniyet güçlerinin gösterdiği özenden memnun. Bir parti yöneticisi yürüyüşün ilk günü İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile bir konu için görüşme yaptığında Soylu’nun alınan güvenlik önlemleri ve takip nedeniyle “sizin için daha çok mesai yapıyoruz” dediğini aktardı. Parti yöneticisinin de, “Elbette güvenlik önemli ama daha da önemli olan bu yürüyüşün mesajının doğru anlaşılması” dediği öğrenildi.


 

REVİ VE GENÇ’İN BULUŞMASINDA DİKKAT ÇEKENLER
AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi, İl Başkanı olduktan sonra mahallesi olan Ortahisar Yeşilvadi Mahallesinde verdiği iftarı bu yılda dün akşam verdi. Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’in de katıldığı iftara mahallelilerin aşırı ilgisi dikkatlerden kaçmadı. Revi, Ramazan ayının birlik ve beraberlik olduğunu vurgularken iftara katılanlara ise ayrıca teşekkür etti. İftarda bir başka dikkat çeken ise AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Temel Altunbaş’ın katılmaması oldu. Son olarak Revi Ramazan ayında sürekli olarak Trabzon Büyükşehir Belediyesinin ilçe iftarlarında görünürken Genç ile de bu vesileyle buluşmuş oldu. Revi ve beraberindekiler iftar sonrası ise çevredeki mahalleleri gezerek çay ocaklarında sohbet etti ve sonrasında teravih namazını kıldı.


GÜMRÜKÇÜOĞLU’NUN SAHUR SOHBETLERİ
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu sahur sohbetleriyle Trabzonlularla bir araya gelmeye devam diyor. İftar sonrasında her akşam farklı bir mahalleye çat kapı çıkartma yapan Gümrükçüoğlu’nun geçtiğimiz akşamki durağı Ortahisar ilçesinin Pelitli Mahallesi oldu. Burada hemşehrileriyle uzun süre sohbet eden Başkan Gümrükçüoğlu, Trabzon’daki yatırımlar üzerine ayrıntılı açıklamalarda bulundu. Trabzon’da çok ciddi altyapı hamleleri gerçekleştirmekte olduklarını kaydeden Gümrükçüoğlu, “Son 3 yılda Trabzon’da Belediyemiz öncülüğünde tamamlanan, sürdürülen ve 2017 yılı içinde başlanılacak olan içme suyu ve kanalizasyon çalışmalarının toplam maliyeti 1.5 katrilyonun üzerindedir. Trabzon daha önceki yıllarda böyle bir altyapı yatırımı almış değildir. Aynı şekilde her alanda Belediyemizin çok ciddi çalışmaları var” dedi. Gümrükçüoğlu’nun bu sahur sohbetleri vatandaşın hoşuna giderken sadece Ramazan ayında değil her zaman olmasını da istediler.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner434