18 Temmuz 2017 Salı 09:30
Davulun Sesi - 18.07.2017

YORULDU DİYENLERE MESAJI VERDİ
AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi, sosyal medyayı aktif kullandığı kadar pür dikkat kullanan siyasetçilerden biri olarak dikkat çekiyor. Katıldığı programların yanı sıra açıklamalarıyla duyurularıyla ve sanatsal fotoğraflarıyla dikkat çeken Revi dün bir fotoğraf paylaştı ve inceden de mesajı verdi. Revi, çalışma halindeyken çekildiği fotoğrafı paylaşarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da sık kullandığı “Aşkınan çalışan yorulmaz” sözlerini yazdı. Revi’nin böyle bir paylaşımı yapması üzerine teşkilatta farklı yorumlara da neden oldu. Revi’yi tanıyanlar bilir, sessiz sakin ve çalışkandır. Mütevazılığıyla da ön plana çıkan Revi kibarlığıyla da Trabzon siyasetinin önemli bir değeridir. AK Parti’nin girmiş olduğu kongre sürecinde Revi devam eder mi etmez mi sorularına bu mesajda yerinde oldu diyebiliriz. Revi yorulmadığını ve aşkla çalıştığını ifade etmiş daha ne olsun.PARKELERİ KENDİ DÖŞEYEN BAŞKAN
Trabzon’da ilçe belediye başkanları arasında en dikkat çeken isimlerden biri olmasa bile ilçesinde çok sevilen ve birçok kesim tarafından çalışmalarıyla takdir edilen bir isim Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel. Beşel öyle ben başkan oldum makamımdan çıkmam diyerek kapının arkasında saklanan beklenen belediye başkanlarından değil. Oturduğu koltuktan değil milletinden gücünü alan bir belediye başkanı ve doğallını hiç bozmuyor. Vatandaşlarıyla hep iç içe ve işte bu yüzden de her kesim tarafından takdir ediliyor. AK Partili belediye başkanı ama her kesime aynı mesafede ve ilçesindeki insanların her biriyle yakından iletişim kuruyor. İlçesine hizmet içinde kısıtlı imkanlarla çalışmalara devam ediyor. Geçtiğimiz gün de ilçesinde parke çalışmalarına katıldı ve ustalarla birlikte parke yaptı. Beşel bu anları paylaşarak şunları söyledi: “Cadde ve sokaklar devam eden, kilit parke taşı döşeme çalışması hızla devam ediyor. İlçemize Hayırlı Olsun.”ADAMINA GÖRE TRAPARK MI?

Trabzon Büyükşehir Belediyesinin yakın zamanda çok hızlı bir şekilde otoparkçılığa başlamasıyla birlikte kurulan TRAPARK’a eleştiriler devam ediyor.

TRAPARK’a ait kulübelerin şehrin dört bir yanında olmasına tepki gösterenler bazı yerlerde olmamasına ise şaşırıyor. İşte bu konuda sosyal medyada vatandaşların şikayetlerini dile getiren Teoman Yılmaz açtı ağzını yumdu gözünü. Yılmaz, “adamına göre kulübe adamına göre iş adamına göre işgaliye cezası adamına göre emsal artışı say sayabildiğin kadar. TRAPARK  ne hikmet ise Değirmendere iş bankası doğu yönü kaldırıma tanjant kiler doğu yönü kaldırıma İmperial hastanesi doğusuna köftecilerin park kullanım alanına kulübe koyamıyor. Ancak gidin bakın Ganita çay bahçesi girişine çay ocağı önünde Trapark kardeşim köfteciye yok çaycıya var nasıl bir sistemdir bu ölçü aleti kimin elinde,kimin kafasında neye göre yazın bunu sitenize” dedi.“BUNLAR NE MÜSLÜMAN NE DE TÜRK’TÜR!”
AK Parti Trabzon İl Başkan Yardımcısı Bayram Öztürk, 15 Temmuz’da şehit olanları görmezden gelenlere çok sert çıktı. Öztürk, “Yavrularını 'Ana kuzusu' diyerek Vatan için 'Kınalı kuzu' yapanlara Selam olsun. Evinden 'Ana kuzusu' diye çıkıp Pensilvanya'nın 'Kanlı Köpeği' olanlara yazıklar olsun.
'15 Temmuz' Diriliş ve Kurtuluş mücadelesini bunca Şehit ve Gazileri görmezden gelerek küçümseyici sıfatlar ekleyip yazanlar, konuşanlar ne Müslüman ne de Türk 'tür!” Öztürk’ün bu açıklamasına AK Parti’den destek gelirken kamuoyunda da geniş yankı uyandırdı. Öztürk yerel ve ulusal gündeme dair açıklamalarıyla dikkat çekmeye devam ediyor.CENAZEDEN GÜLEREK FOTOĞRAF PAYLAŞMAKTA NEYİN NESİ?
Sosyal medya önemli tamam ama bazen de çok dikkatsiz kullanılıyor. O dikkatsizlikte pahalıya patlayabiliyor. Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu da bu dikkatsizlikten payını aldı diyebiliriz. Dün Ortahisar Belediye Başkan Yardımcısı Selahaddin Çebi’nin cenaze namazına giden Sağıroğlu orada çekildiği bir fotoğrafa “Başkanlarımla cenazede buluştuk.” diye yazdı. Fakat dikkat çeken hiç cenaze havası olmaması ve fotoğraftaki herkesin gayet mutlu mesut bir şekilde gülümsüyor olmasıydı. Tamam cenazede ağlayın sızlayın demiyoruz da bari gülmeyin ya hu hadi güldünüz bunun fotoğrafını çekip sosyal medyaya atmak İbrahim başkana da o karede bulunanlara da hiç yakışmadı!15 TEMMUZ’DA BÜYÜKŞEHİR’E TAM NOT
15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, Trabzon’da Milli Birlik Nöbetleri tutuldu. 15 Temmuz Şehitler ve Hürriyet Meydanında (Meydan Parkı) gerçekleştirilen programlarda Trabzon Büyükşehir Belediyesinin faaliyetleri dikkat çekti. Trabzon’un her noktasından vatandaşları ücretsiz olarak şehir meydanına taşıyan Büyükşehir Belediyesi alanda kurduğu ikram çadırlarında Trabzonluların ihtiyaçlarını karşılıyor. Katılımcılara çorba, çay, simit, pohoça, sandviç, kek gibi ikramlarda bulunan Büyükşehir Belediyesi, ayrıca kamu yararına faaliyet gösteren sivil toplum örgütlerine de yer temin ederek ikramlarını halkla buluşturmalarına olanak sağladı. Vatandaşlar bu hizmetlerden dolayı Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti.

Son Güncelleme: 18.07.2017 12:14

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner292