18 Ekim 2017 Çarşamba 08:00
Davulun Sesi 18.10.2017

BAŞKAN AKLANDI

Aslen Gümüşhaneli olmasına rağmen Trabzon’da doğup büyüyen ve 12 yaşında bulaşıkça olarak gittiği İngiltere’de 145 bin nüfusluk ST Albans ilçesinin belediye başkanı seçilen Salih Gaygusuz uzun süredir sıkıntı çektiği konuda rahatladı. Yaklaşık 2 yıl önce tatil için geldiği memleketi Gümüşhane de arkadaşlarıyla piknik yaptığı bir ortamda cep telefonu ile çekilen görüntülerin sosyal medyada yayınlanması sonucu hakkında dava açılmıştı. Görüntülerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret içerikli sözler söylediği gerekçesiyle bir akrabası tarafından şikâyet edilen Gaygusuz için Kelkit ilçesi adliyesinde görülen dava geçtiğimiz günlerde sonuçlandı.

Yaklaşık 1,5 yıl süren dava yüzünden sık sık İngiltere’den Gümüşhane’ye gelmek zorunda kalan Başkan Salih Gaygusuz, Mahkeme’de verdiği ifadede sözlerinin yanlış anlaşıldığı ve çarpıtıldığını belirterek. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sempati duyduğunu” dile getirmişti. Görülen son davada mahkeme berat kararı verdi ve Başkan ceza almadan kurtuldu.

GAZETECİLERİN KARA YILI

Her meslekte olduğu gibi gazetecilik mesleğinde de kötü anlar zamanlar oluyor. Zaman zaman bazı meslektaşlarımız işten çıkarılıyor, ya da bir şekilde işi bırakıyorlar. Bu yıl o anlamda kötü bir yıl oldu. Bunun dışında bu yıl gazeteci büyüklerimizin ölümleriyle de sarsıldık. Önce zamansız bir şekilde Çeşitli gazete ve televizyonlarda gazetecilik yapan Ali Zengin’i kaybettik,  Ardından da geçtiğimiz günlerde Doğan Haber Ajansının emektar büro şefi Turgay abiyi (Mürtezaoğlu) ebediyete uğurladık. Ve birçok meslektaşımızda yakınlarını toprağa verdi.   Önceki gün ise Emekli öğretmen olmasına rağmen gönül adamı olan ve gazetecilik mesleğiyle ilgilenen ve bazı gazete ve televizyonlara fahri olarak çalışan Ziya Fidaye hocamızın kalp krizi geçirdiğini öğrendik. Dün sabah evinde geçirdiği kalp krizi sonucu önce Vakfıkebir Devlet Hastanesine kaldırılan ardından da Trabzon Ahi Evren Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilen Ziya Fidaye’nin sağlık durumunun ciddiyetini koruduğunu öğrendik. Yapılan anjiyoda tıkalı olan bir damarına stent takılarak damarın açıldığı. Ayrıca diğer iki damarında da % 40 oranında daralma olduğu. Şu an yoğun bakımda tutularak hayat fonksiyonlarının normale dönmesi için ilaç tedavisi uygulandığı belirtildi.

Kendisine geçmiş olsun diyoruz ve bir an önce eski sağlığına kavuşacağına inanıyoruz

MUHARREM USTA KOLTUĞA MI YAPIŞTI?

Trabzonspor'da teknik adam Ersun Yanal ile yolların ayrılmasından sonra  yönetim de kongreye gider mi tartışmaları devam ederken Yanal'ın yerine gelebilecek isimler de konuşulmaya başlandı. Sokak kulislerinde başkan Muharrem Usta'nın da bırakması gerektiği konuşulmaya başlandı. Gazeteci yazar Adnan Sungur sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla başkan Usta'nın sözlerini hatırlattı.

İşte o paylaşım;

"Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, Alanyaspor maçının 4-3 kaybedilmesinden sonra, "Ersun Yanal ile sonuna kadar beraberiz. Onunla ilgili hiçbir tasarrufta bulunmayı düşünmüyoruz. Gidersek, birlikte gideriz" şeklinde açıklama yapmıştı. Ersun Yanal gitti. Şimdi sözünde durmasını bekliyor kamuoyu haklı olarak... Bakalım Usta, Aralık ayı için kongre kararı alacak mı, yoksa İbrahim Hacıosmanoğlu gibi koltuğa yapışacak mı?

Hatırlarsanız Hacıosmanoğlu da, Halilhodzic'in koltuğu sallanırken, "O benim dostum, birlikte gideriz" demişti ama ondan sonra Ersun Yanal, Şota Arveladze, Sadi Tekelioğlu, Hami Mardıralı ve de Taner Yılmaz ile çalışmıştı.

Evet bakacağız Muharrem Usta da bu kulüpte sözünün arkasında duran efsane başkanların izinden mi yoksa İbrahim Hacıosmanoğlu'nun peşinden mi gidecek?

Kararıyla da koltuk mu Trabzonspor sevdası mı olduğunu bir kez daha gösterecek...",

O İLÇEDE SEÇİM YARIŞI ERKEN BAŞLADI!

Mahalli idareler seçimleri yaklaşıyor! 2019 yılında yapılacak olan mahalli ve idareler seçimi Cumhurbaşkanlığı seçimlerine denk gelmesi nedeniyle 2018 yılı Mart ayına çekilmesi planlanıyor. Yerel yönetimlerdeki ciddi açıkların kapanması için adaylar şimdiden kolları sıvamaya başladı. Trabzon’un en gözde ilçesi olan ve gerek hükümet yetkililerin gerekse de il başkanlarının titizlikle takip ettiği Arsin ilçesinde kıyasıya bir yarış adayları bekliyor. Mevcut yönetimin son dönemdeki eksiklerini iyi analiz eden ve seçmenin karşısına canlı bir şekilde çıkmayı hedefleyen güzlü rakiplerin olduğu bir süreç,  Arsin halkını bekliyor. Bu noktada seçmen nezdinde birçok isim ifade edilse de bu yarışın belirli kişilerin arasında geçeceği ön görülüyor.

Yapılan derin analiz ve incelemeler neticesinde bu yarışta şu isimler ciddi etkili olacağı düşünülüyor. Halil İbrahim Kurnaz, Ferhat Hisoğlu, Tuna Taşkın ve Şaban Bülbül. Arsin’in beklediği ve hasret kaldığı vizyonun sağlanması noktasında atılacak adımlarda öncü olan ve istikrarlı olanın başkanlık noktasında bir adım daha ötede olacağını belirten birçok seçmen, Trabzon’un diğer ilçelerindeki gelişmelere bakarak Arsin’in ciddi anlamda geri kaldığını ifade ediyor. Şahısların değil de Arsin’in kazanmasını isteyen seçmenin, bu dönemde oy kullanırken titizlikle hareket edeceği gözlemleniyor.

RIZA ÇALIMBAY’A TRABZON’DAN BÜYÜK TEPKİ

Ersun Yanal’ın Trabzonspor’dan ayrılışının ardından Trabzonspor yönetimi yeni teknik adam arayışına girmiş ve dün akşam geç saatlerde Rıza Çalımbay’la 1.5 yıllığına anlaşmaya vardı. Bu anlaşma Trabzon camiasında neredeyse olumlu tepki veren yok denilecek kadar az. Çalımbay’a bu kadar büyük tepki gösterilmesinin sebeplerinin başında ise 2010-2011 yılında adı şike suçlamasında geçen Sivasspor’un başında olması ve Çalımbay’ın menajerinin Trabzonspor’un kupalarına haciz koyduran Mithat Halis’in olması. Bu duruma o kadar büyük tepkiler var ki, bu tepkilere ‘’Rıza Çalımbay onurlu adamdır yaptığı yanlıştan geri döner’’, Rıza Çalımbay ile Trabzonspor’un çöküşü devam edecektir’’ gibi tepkileri örnek gösterebiliriz. Çalımbay ‘’Ersun Yanal’ı aratır mı?’’ yoksa ‘’Trabzonspor’u başarıya koşturabilir mi?’’ bunların hepsini önümüzde ki maçlarda hep beraber göreceğiz!

Son Güncelleme: 18.10.2017 17:56

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner434