17 Kasım 2016 Perşembe 09:00
Davulun Sesi 18.11.2016
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN SÖYLEDİ BAKAN SOYLU UYGULUYOR! 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın şu anda gözdesi ve bir numaralı adamı diyebiliriz Trabzon’un evladı olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu. Bakan Soylu göreve geldikten sonra attığı adımlarla hem ülke gündemine hem de Dünya gündeminde çokça konuşuldu. Terörü destekleyenler rahatsız oldu terörün sona ermesini isteyenler de Bakan Soylu’yadestek oldu. Bakan Soylu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la bir gönül bağı kurmuş durumda ve yakın zamanda hatırlarsanız Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hem partililere hem de partinin üst yönetiminde bulunan erkeklere bıyık bırakın telkininde bulunmuştu. Bunun üzerine ilk olarak eski Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan bıyık bırakmıştı ardından da İçişleri Bakanı Efkan Ala sonrasında Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve son olarak da Bilim Sanayi Teknoloji Bakanı Fikri Işık. Bu isimlerin ardından da dikkatimizi çekti Bakan Soylu da bıyık bırakmaya başladı. Bu bıyık bırakmanın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın telkinleriyle olduğu bilgisi de dilden dile dolaşıyor. SİGARA YASAĞINA UYMAYAN BAKIN HANGİ PARTİ ÇIKTI! 

Trabzon’da siyasi partiler ne kadar sigara yasağına uyuyor diye baktık ettik ve ortaya çıkan tabloyu sizlerle paylaşmak istedik. AK Parti Trabzon İl Başkanlığının yeni binasında sigara içmek için bir alan yok ve mecburen sigara içecek olan kapının önüne çıkıyor veya hemen yanı başındaki mekanlarda oturuyor. CHP Trabzon İl Başkanlığında ise partinin içinde sigara içilmiyor fakat giriş koridorunda önüne gelen herkes sigarasını içebiliyor, normalde yasak fakat burada yasağı pek takan yok. Bu konuda en avantajlı iki parti var biri MHP diğer Saadet Partisi. Çünkü MHP Trabzon İl Başkanlığının olduğu yerde geniş bir balkon ve oturma yeri var. Adeta çay ocağına benzeyen yerde partililer de vatandaşlar da sigarasını çayını rahatça içebiliyor. Saadet Partisinde ise durum aynı ve gördüğümüz kadarıyla teras katta bulunan parti binasının açık alanına çatı koyulmaya başlandı. Bu arada hatırlatmakta fayda var bu saydığımız 4 partiden sadece Saadet Partisinin yeri kendisine aittir geri kalanlar kiradır. 20 SAAT GÖRÜŞMELERDE KALAN TRABZON’UN VEKİLİ 

AK Parti Trabzon’un en çalışkan vekili olarak hem teşkilat hem de vatandaşlar tarafından gösterilen Avukat Salih Cora, Üyesi olduğu TBMM Plan Bütçe Komisyonunda mesaiye devam ediyor. Ulaştırma, Sağlık, Orman ve Su İşleri, Kültür ve Turizm ve  birçok bakanlığın bütçe görüşmelerine katılan Salih Cora, burada hem ülke adına hem de Trabzon adına önemli işlere imza atıyor. Bakanların, Müsteşarların ve Bakanlıkların üst düzey kadrosunun katıldığı görüşmelerde Cora yeri geliyor söz alıyor ve Trabzon’la alakalı yatırımlarla ilgili orada beyanını veriyor. Görüşmeler bitince de bakanlarla ayak üstü veya bire bir görüşmeler gerçekleştiren Cora bazen 18-20 saat bütçe görüşmelerinde kalıyor. Cora’nın bu aktif ve girişken çalışmaları hem AK Parti Trabzon Teşkilat tabanında hem de Trabzon kamuoyununda takdir ediliyor. Cora ve ekibine kolay gelsin diyoruz, kolay iş değil. ŞEHİT KAYMAKAM İÇİN MEVLİD OKUTULDU

AK Parti Trabzon İl Başkanlığı tarafından dün Bahçecik Mehmet Akif Ersoy Camiinde Mardin Derik ilçesinde teröristler tarafından şehit edilen Trabzonlu kaymakam için mevlid okutuldu. Mevlid programında başta İl Başkanı Haydar Revi katılırken beraberinde İl Yöneticileri, İlçe Belediye Başkanları, İlçe Başkanları ve teşkilat mensupları katıldı. Çok sayıda vatandaşın da katıldığı Mevlid Programının İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından söylendiği ve bunun üzerine AK Parti Trabzon İl Başkanlığının böyle bir program yaptığını öğrendik. Şehitlerimiz için bu tarzda programların da devam edeceğini öğrendik. Allah kabul etsin, şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. BİR GECEDE TAKILAN BAYRAKLAR BİR HAFTADIR NEDEN SÖKÜLMÜYOR? 

Başbakan Binali Yıldırım’ın Trabzon’a gelişi nedeniyle şehrin dört bir tarafına takılan AK Parti bayrakları, ziyaretin üzerine yaklaşık 1 hafta geçmesine rağmen neden sökülmüyor? Tanjant girişi, Havalimanından Meydana kadar gelen sahil yolunda ve şehrin belli başlı yerlerinde AK Parti’nin Gençlik Kolları tarafından bir gecede asılan bayraklar hala sökülmüş değil. Konuyla alakalı Whatsapp ihbar hattımıza çokça şikayetgelmeye başladı. Biz de bunun üzerine bu sayfada buna yer ayırdık ki yetkililer gerekeni yapsın. Eğer AK Parti Trabzon İl Başkanlığı tarafından sökülmeyecekse Valilik olaya el atsın veya Trabzon Büyükşehir Belediyesi çünkü bayraklar kendi kendine sökülmeye ve kopmaya başladı. Bunun sonucunda ortaya hem kötü bir görüntü çıkıyor hem de trafikte risk oluşturuyor bizden söylemesi. MHP’Lİ O İSİMDEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE GÖNDERME!

Trabzon’un sevilen ismi, siyaset hayatına atıldıktan sonra da her kesimden takdir ve destek gören o isim yani Hüseyin Örs geçtiğimiz gün Trabzon’daki spor hayatıyla alakalı önemli bir mesaj verdi. MHP Trabzon Milletvekili Adayı ve MHP Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı da olan Hüseyin Örs, Trabzon’un bir spor şehri olduğu belirterek Büyükşehir Belediyesine çağrıda bulundu. Örs, “Dünya'da futbol deyince akla gelen Trabzon'da Büyükşehir Belediyesi'nin "Spor Daire Başkanlığı"nı kurma vakti geldi de geçiyor.” Doğru söze ne denir? Muhtarlar için daire başkanlığı kuruluyorsa Trabzon’da Spor için böyle bir birim şarttır. Yanlış anlaşılmasın muhtarlar için de tabiki de kurulsun fakat Spor bu şehrin damarlarında var. O yüzden böyle bir talebi dile getiren Hüseyin Hoca’yı kutluyor, Büyükşehir Belediyesinin de bu talebe kulak vermesini umuyoruz. 

Son Güncelleme: 18.11.2016 11:19

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner292