19 Haziran 2017 Pazartesi 08:00
Davulun Sesi 19.06.2017

BİR BABANIN EN ÖZEL GÜNÜ NEDİR?
Kapitalist ekonomik sistemi, üretme tüket diye bas bas bağıran kitle iletişim araçları sayesinde artık mana olarak derinliğinde boğulabileceğimiz somut ve soyut kavramların maalesef yanından geçiyoruz birkaç gün. İşte o günlerden biri de dündü, adına Babalar günü denilmiş. Tıpkı Anneler günü, Sevgililer günü ve benzerleri gibi. Aslında olay basit sosyal medya ve tüketim alışkanlıklarıyla birlikte bu günleri ister istemez kutluyorsun. Eğer kutlamazsan Baba dediğin insanda bir kırıklık bir üzüntü oluşuyor. Peki önceden böyle miydi? Babaların günleri neydi? Çocuğunun evliliğiydi onun günü, erkek evladının askere gitmesi kız evladının başarısıydı onun günü. Yani evladının mutluluğu evladının ilkleri onun için en özel gündü ve onlarla mutlu olurdu baba dediğimiz adamlar. Şimdi sosyal medya sayesinde artık Babalar günü de standart fotoğraf paylaşma gününe dönüştü hediyeleşmeler de cabası. Peki baba demek ne demekti? Çocuğuyla çocuk olan gençliğiyle genç olan adamların bu diyardan göçüp gitmesi diyebiliriz aslında. Şehitlerimizin babaları başta olmak üzere tüm babalarımıza saygı, sevgi ve edebiyete göç etmişleri rahmetle anıyoruz.
 


BU ŞEHRİN EMEKTARI OLAN 3 İSMİN TEK KAREDE BULUŞMASI
Trabzon çok önemli isimlere sahip olduğu gibi bu isimleri değersizleştirme ve değerlendirmede de üzerine yoktur. Bakın bir fotoğraf karesi ve üç isimden bahsedeceğiz. Her biri kendi başına bu şehrin hafızası ve önemli bir değeridir. Şehrin her şeyinde parmağı vardır ve vatandaş tarafından sevilir.
Bir tanesi Trabzonspor’un efsanesi olan Şenol Güneş, diğerleri Trabzon siyasetinin önemli isimleri eski Devlet Bakanı Faruk Özak ve Trabzon eski Milletvekili Volkan Canalioğlu. Bakın bu 3 isim hem mahalle hem takım arkadaşı ve yıllardır devam eden dostlukları var. Özak ve Canalioğlu siyaseten farklı partilerde olsalar bile birbirleriyle diyaloglarını hiç eksik etmez. Ya Güneş? Bu dostluklarına her daim gereken önem verir ve bunu hissettirir. Allah her birine sağlık sıhhat versin. Trabzon’un Volkan abisi olmak da kolay değil Trabzonspor’un efsanesi olmak da kolay değil ve hem Trabzon’a hem Trabzonspor’a emek vermek de kolay değil.“KILIÇDAROĞLU’NUN YÜRÜDÜĞÜ HEDEF NETLEŞİYOR!”
Trabzon eski Belediye Başkanı Anader Genel Başkanı Asım Aykan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adalet yürüyüşüne dair ilginç yorumda bulundu. Sadece Kılıçdaroğlu’nun yürüyüşü değil son günlerde yaşanılanları da değerlendiren Aykan,
“Almanyada CHP ve HDP beraber yürüyüş yapmış.
Terörüst kızın annesi Kılıçdaroğlunu çadırda ziyaret etmiş.Destek vermiş.Akşenerde destek çıkmış.
Mehmetçiğin teröristlere indirdiği Tokat'a,üst akıl FETÖ yüde kullanarak böyle cevap veriyor.
Önümüzdeki seçimin kotlarıda bu fotoğraftan okunabilir. Ne edip edip Tayyip Erdoğan'ı indirmek. Sonraki senaryoda başka kesimlerde var. Şimdilik birincisi devrede. İran'a gaz ver,Suudu soy.Suuda gaz ver,Katar'ı soy. Bir yandandanda bu oyunlara direnen ERDOĞANI terbiye etmek için senaryo üstüne senaryo” dedi.


BAKAN SOYLU’NUN VAN’DAKİ BULUŞMASINA TRABZON’DAN KİM GİTTİ?
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bakan olmadan hatta AK Parti saflarına katılmadan önce Trabzon’dan kimler onunla birlikteydi? Bileniniz var mı, şu anda Bakan Soylu’nun yanında olup da Trabzon’dan olanların birçoğu yoktu. Kim mi vardı dün Bakan Soylu’nun Van buluşması için Trabzon’dan kalkıp oraya giden Murat Zeki Solak vardı. Solak iş ve spor dünyasında olduğu kadar siyaset dünyasında da sessiz bir şekilde yol almaya devam ediyor. Solak’ın dikkat çeken özelliklerinden biri Bakan Soylu’yu bir an olsun yalnız bırakmamaya çalışması ve onunla sık sıkı görüşerek istişarelerde bulunması. Solak reklamı çok sevmiyor ve AK Parti’nin düsturunda olan laf değil icraata bakıyor. Bakan Soylu da Solak’ın bu özelliklerini bildiği için onu kaybetmek istemiyor ve yeni dönemde de önemli bir görev verileceği konuşuluyor.MAVİ VATANI HİÇ DUYDUNUZ MU?
Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Sahil Güvenlik Komutanlığının 35. Yıl dönümü dolayısıyla dün yazılı bir açıklama yaptı. Vali Yavuz açıklamasında Mavi Vatan vurgusu yaparak dikkat çekti. İşte Yavuz’un o açıklaması: “ ‘Mavi Vatan’ denizlerimizin koruyucu kalkanı Sahil Güvenlik Komutanlığı personeli için bu gün; fedakârlık ve mücadelelerle dolu, her zaman daha iyiyi ve daha güzeli arayacağı, duraksamaya tahammülü olmadan yürüyeceği, dünyada örnek alınan Sahil Güvenlik Komutanlığı olma yolunda ilk adımın atıldığı kuruluş günüdür. Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde, denizlere gereken önemin verilmesi ve köklü bir deniz kültürüne sahip olunması gerektiği hepimizce bilinen bir gerçektir. Türkiye’nin bir deniz ülkesi olması ancak denizci bir ülke olması halinde anlam kazanacaktır. Bu amaçla Sahil Güvenlik Komutanlığımız; denizlerimizde güvenlik ve can emniyetinin sağlanması, yasa dışı göç ve kaçakçılıkla mücadele, doğal afetlerde yardım, yasa dışı su ürünleri avcılığı ve deniz kirliliği ile mücadele, stratejik öneme haiz tesislerin korunması, arama kurtarma görevlerini 35 yıldır başarıyla yerine getirmektedir. Sahil Güvenlik Komutanlığımızın 35'inci yıl dönümünü içtenlikle kutluyor ve değerli mensupları ile ailelerine şükranlarımı, saygılarımı ve sevgilerimi sunuyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, milletimizin huzur ve güveni ile ülkemizin bölünmez bütünlüğü uğruna canlarını esirgemeyen aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyor, gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum."HAYVAN BARINAĞINI HANGİ AK PARTİLİ YÖNETİCİ YAPTI?
Ortahisar ilçesinin Çağlayan Mahallesi Kendirli Mevkiinde inşa edilen Doğal Yaşam Alanı ve Sokak Hayvanları Bakım Merkezini denetleyen Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, ”Avrupa ve dünya ülkelerinde olduğu gibi hayvanları bu dünyadan ayırmak için değil, yaşatmak için bu tesisi inşa ediyoruz” dedi. İncelemeleri sonrasında yaptığı değerlendirmede Türkiye’nin en büyük hayvan bakım tesisini Trabzon’a kazandırdıklarını ifade eden Gümrükçüoğlu, “Burası hayvan dostu barınak ve aynı zamanda tüm hayvanlar için doğal yaşan alanıdır. Türkiye’nin en büyük tesislerinden berisidir burası. Tabiatın kucağında çok güzel bir konumu olan Kendirli Mevkii alanı olan bu yerde Trabzon’umuzun Türkiye’ye örnek teşkil edecek bu tesisi artık hizmete girmeye hazır durumdadır. Bu arada Hayvan Barınağıyla alakalı dikkat çeken ve fotoğrafta da detayda yer alan bir durumdan bahsedelim. Hayvan barınağını yapan müteahhit veya taşeron firmanın sahibi AK Parti Trabzon İl Yönetim Kurulu Üyesi Özdemir Aydın, bakalım bu barınak hizmete açıldıktan sonra sorunlar çıkarsa neler olacak? Tabi inşallah çıkmaz.

 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner292