19 Ağustos 2017 Cumartesi 08:00
Davulun Sesi - 19.07.2018

AK GENÇLİK 2 AYDIR BAŞKANSIZ
AK Parti Trabzon İl Gençlik Kolları Başkanı uzun uğraşlara rağmen hala daha belirlenemedi. İl Gençlik Kolları eski Başkanı Halim Yılmaz’ın teşkilatın önünü açmak için görevi bıraktığını ifade etmesine rağmen Genel Merkezin AK Gençlik Trabzon’dan 1 kişiyi başkan olarak görevlendirememesi şaşkınlık yarattı. Geçtiğimiz hafta Trabzon’dan 8 kişi gençlik kollarında şu anda göreve devam eden isim Ankara’ya gitti fakat genel merkez artık nasıl bir kriter belirlemişse 8’i de kriterlere uymamış. Dün de Trabzon’dan 4 kişilik bir ekip Gençlik Kolları Genel Merkezine gitti ve son rötüşların yapıldığı öğrenildi. Dışarıdan bir ismin bile görevlendirebileceği iddia edilirken yaklaşık 2 aydır gençlik kollarının başkansız kalması teşkilat içerisinde tepkiye de neden oldu.TRABZONLU BAŞKAN TANRI DAĞLARINDA
Trabzon Ülkü Ocakları Başkanı Mihrap Altınışık, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz ve beraberindeki Ülkü Ocakları Başkanlarıyla Türk Dünyasına çıkarmada bulundu. Tanrı Dağlarını ve Kırgızistan’da birçok Türklüğün simgesi olan yerlerini ziyaret eden Altınışık’ın bu ziyaretleri Trabzon Ülkücü Camiasında takdirle karşılandı. Geziyle alakalı bilgi veren Altınışık, “Türk Dünyasına yaptığımız gezinin ilk gününde Ata-Beyt`i, Cengiz Aytmatov`un kabrini, Bişkek Meydanında Manas Anıtını ve Her daim dillerimizde slogan, içimizde aşk olan Tanrı Dağlarını ziyaret ettik. Allah tüm gönüldaşlarımıza Ata yurtlarımızı görmeyi nasip eylesin.” dedi.SİYASETTE VİP KART UYGULAMASI!
ANAP eski İl Başkanı olan Nazım Özcan geçmişte yaşadığı hem güldüren hem düşündüren hem de siyasetin geçmiş ve mevcut durumunu anlatan çok önemli bir anısını paylaştı. İşte o anıyı Özcan’dan dinliyoruz: “2000 li yılların başı, Anap il başkanı olduğum dönem bir reno spring arabamız var. Parti binasına geldiğim zamanlar acelem varsa iskenderpaşa nın önündeki şimdi ki dolmuş minibüslerin çektiği yere park ediyorum arabayı. Bir dönem arabama günde 2 bazen 3 defa ceza yazılmaya arada bir de çekilmeye başlandı. Zaman zaman başkalarının işi için Emniyet müdüründen ricada bulunduğum oluyor ancak kendim için bir şey istemem zor. Gel zaman , git zaman bu ceza ve çekme işinin ardı kesilmeyince bir gün dönemin Emniyet müdürüne '' müdürüm çocuklardan biri herhalde bana kafayı tak dı devamlı arabama ceza yazıp çekiyorlar , çok pahalı olmayan arabamın ederi kadar ceza ödedim neredeyse '' diye derdimi anlatınca , Müdür bey ; başkanım bir kart yaptır veya yaptıralım sadece senin aracına özel önünde Anap il başkanına aittir ibaresi olsun bende trafikçi arkadaşlara bildireyim senin aracına bir ayrıcalık yapalım dedi. Bu durum takdir edersiniz ki beni hem mutlu etti hem de rahatlattı. Müdür beye kartı kendimin yaptıracağımı belirterek ve teşekkür ederek makamından çıktım. Parti sekreteri kızımıza tarif ederek parti logolu Anap il başkanlığına aittir yazılı kartı aracın ön camına koydum ve hakikaten aracım ceza yemekten ve her gün çekilmekten kurtuldu. 
Bu özel durumu fark eden başta Günhan kardeşim olmak üzere kısa zaman içinde neredeyse bütün yönetici arkadaşların araçlarında Anap il başkanlığına aittir kartını görür oldum. Müdür beyin iyi niyetli çözüm yolunu istismar etmeye başladık ancak arkadaşlara da bir şey söyleyemiyorum. Bir gün Batpazarından Postahaneye doğru yürüme çıkarken üsten aşağıya gelen bir dolmuş minibüsün önünde bizim Anap il başkanlığına aittir kartını görünce Hemen emniyet müdürünü arayarak bizim kart işinin sulandığını ve amaç dışına çıktığını kendi aracımda ki kart dahil hepsini kaldıracağımı ve hiç kimseye ayrıcalık yapılmamasını rica ettim. Şimdi bir haber sitesinde ki Akp li yöneticilere vip kart haberini okuyunca aklıma geldi paylaştım.”SU DEĞİL ÇAMUR AKIYOR!
Ortahisar’a bağlı merkez mahallelerde vatandaş TİSKİ’ye öfke kusmaya başladı. Musluklarından temiz su değil de çamurlu su akan vatandaşlar bu duruma şaşırırken yetkilileri de göreve çağırdı. Ortahisar’a bağlı Bengisu, Uğurlu ve çevre mahallerindeki bu görüntüyü görenler hem Büyükşehir hem de Ortahisar Belediyesine iletirken böyle bir hizmet anlayışının olmasına ise ciddi bir tepki gösterdi. Yıllar öncesinde böyle şeyler yaşadıklarını fakat tekrar başlarına böyle bir durum gelmesine şaşıran vatandaşlar “AK Parti kendi ayaklarına sıkıyor. Yerel yönetimlerde büyük sıkıntı var ve bunu da en basit su hizmetinde görebiliyoruz, yazıktır” dedi.YENİ PARTİ İÇİN HAZIRLIKLAR DEVAM EDİYOR!
MHP Genel Başkan Adayı olarak sahada büyük bir teveccüh gören Meral Akşener yeni parti kurma hazırlıklarına devam ediyor. Trabzon’da da MHP’den koparak Akşener’e destek veren Muhammet Erkan ve Hüseyin Kıran bu konuda sık sık paylaşım yaparken Ankara’da Genel Merkez binasının hazırlıklarının devam ettiği öğrenildi. Akşener’in öncülüğünde kurulacak olan partinin güvendiği ise Akşener’in MHP Genel Başkan Adayı olduğu zaman sahaya çıktığında ona karşı gösterilen ilgi. Tabi o zaman MHP olarak bir ilgi vardı peki MHP’liler bu ilgiyi yeni partiye gösterir mi? Gösterirse birçok denge bozulacağı gibi yeni partinin hem AK Parti hem de CHP’den de önemli bir kitleyi kendine çekebileceği konuşuluyor.KİTAP YETMEDİ CD DE YAPTILAR!
Güzide ilçemiz Akçaabat’ın tanıtımına katkı sağlamak amacıyla hazırlattırılan “ Kültür sanat ve Turizm Şehri Akçaabat” adlı kitap ve İngilizce-Türkçe Tanıtım CD’si yayınlandı. Doğu Karadeniz sahillerinin en güzel şehirlerinden biri olan tarihi geçmişiyle, eşsiz doğasıyla ve insanıyla birçok seyyahın yazılarına konu olan şirin ilçemiz Akçaabat’ın her yönüyle tanıtılmasına katkı sağlamak amacıyla Akçaabat Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hazırlattırılan “Kültür Sanat ve Turizm Şehri Akçaabat” isimli kitap yayınlandı. Dağıtımına başlanan kitap Akçaabatlılar ve Akçaabatlı gurbetçiler tarafından yoğun ilgi gördü. Fotoğraf sanatçısı Atilla Alp Bölükbaşı tarafından hazırlanan kültürden sanata ve spora, yayla şenliklerinden doğal güzelliklere, el sanatlarından tarihi eserlere, turizm güzergâhlarından yöresel yemeklere kadar her şeyin zengin görsellere kullanılarak anlatıldığı kitap Akçaabat Belediyesi kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünden ücretsiz temin edilebilir.

Son Güncelleme: 25.08.2017 11:59

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner292