19 Kasım 2016 Cumartesi 08:27
Davulun Sesi 19.11.2016
TRABZON’DA ÖNCE BELEDİYE BAŞKANLARI SONRA? 

AK Parti Trabzon’da Belediye Başkanları değerlendirme altına alındı. Öğrendiğimize göre AK Parti Genel Merkezi, İl Başkanı Haydar Revi başta olmak üzere Milletvekilleri, Kadın Kolları, Gençlik Kolları ve partinin kurucu üyeleriyle irtibata geçerek belediye başkanlarından memnun mu değil mi diye sormaya başladı. Konuyla alakalı edindiğimiz bilgiye göre, genel merkez tarafından oluşturan formu dolduracak olanlar 18 ilçe ve Büyükşehirle alakalı kanaatlerini de bildirecek. AK Parti’de bu hazırlık kongreler sonrasında olası bir yerel seçim için hazırlık olarak değerlendirilmeye başlandı. Teşkilat içerisinden belediye başkanları bakış olarak farklı sesler de çıkmaya başladı. Büyükşehir Belediye Başkanının başarılı bulan da var bulmayan da aynı zaman da ilçe belediye başkanlarını başarılı bulan da var bulmayan da. Bakalım bu değerlendirme sonrası neler olacak, bu değerlendirme sadece belediye başkanlarıyla kalmayıp ilçe başkanlarına da geçileceği de iddia ediliyor. 

ÖNCE KTÜ’DE SONRA AVRASYA’DA BELLİ OLDU!

Trabzon’daki üniversitelerde seçim heyecanı bitmiyor desek yanılmayız. Önce rektörlük seçimleri ardından da öğrenciler arasında kıyası bir bölüm başkanlığı, fakülte temsilciliği ve konsey başkanlığı seçimi yapıldı. KTÜ’de AK Parti’nin desteklediği aday olan İletişim Fakültesi öğrencisi Recep Çolak Konsey Başkanı olurken buradaki bir önceki Konsey Başkanı Avrasya Üniversitesine geçiş yaptığı için orada seçime katıldı. Avrasya Üniversitesinde dün yapılan Konsey Seçimleri sonucunda Hüseyin Yavuz başkanlığa seçildi. Hüseyin Yavuz, KTÜ Konsey Başkanlığı döneminde hem 1 Kasım’ı hem 7 Haziran’ı hem de 15 Temmuz Darbe girişimi gördü ve KTÜ’de öğrencileri yönlendirmede etkin bir güce sahipti. Rektör Baykal ile çok anlaşamasa bile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve AK Parti tavanından istediği desteği çok iyi bir şekilde aldı ve şimdi Avrasya’da atılımlara başlayacağını öğrendik. Yavuz’u ve Çolak’ı tebrik ediyoruz.


ÜLKÜCÜ CAMİA O PROGRAMDA BİR ARAYA GELDİ!

Trabzon Ülkücü camiasının sevdiği isimlerin başında gelir Vursay Altaş, Trabzon Ülkü Ocaklarının eski İl Başkanıydı. Görevini gençlere bıraktı ve onlara destek olmaya devam ediyor. Babacan tavrıyla üniversite ve lise öğrencilerinin de sık sık ziyaret edip aradığı bir isimdir. Vursay Altaş bu talepleri bu çağrıları da her zaman alçak gönüllü bir şekilde değerlendirmiştir ve icabına bakmıştır. Ülkü Ocakları Trabzon Teşkilatları da onu hiçbir zaman yalnız bırakmamıştır. Vursay Başkan’ın annesi merhum Saliha Altaş’ın vefatının geçtiğimiz gün yıl dönümüydü.

Ülkü Ocaklarının Trabzon’da program denilince ilk akla gelen şubelerinden olan Kavak Meydanı Ülkü Ocakları da bu gün için bir Mevlid Programı düzenledi. Merhum Saliha annemiz için tertiplenen programa Trabzon Ülkü Ocakları Başkanı Mihrap Altınışık, Vursay Altaş ve çok sayıda ülkücü genç katıldı. Ülkücülük de bunu gerektirmez mi? Vursay Başkan’a Allah’tan sabırlar Saliha annemize rahmet diliyoruz. O İSİMDEN FARKLI BİR ÇIKIŞ: “AKYAZI İYİ HAS DA 41 BİN 998 GENÇ NE OLACAK?”
Trabzon’da futbolla yatıp futbolla kalkıyoruz, şehrin bütün dinamiklerinin ortak noktası Trabzonspor onun dışında çok da bir ortak noktada bir araya gelinmiyor. Trabzonsporlu taraftarların ve Trabzonspor’da etkin isimlerin bu aralar gündeminde en şok Akyazı Stadı yer alıyor. Sadece onlar değil, siyasiler de bu konuyla alakalı çokça açıklama yapıyor. Fakat bu sefer çok farklı bir çıkış geldi bir siyasetçiden. O da Hüseyin Örs, MHP Trabzon Milletvekili Adayı ve MHP Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Örs şu sözleri dün paylaştı “Akyazı iyi has da; 20 Kasım Pazar günü yapılacak olan 2016 KPSS Ortaöğretim Sınavı'na Trabzon'da 41 bin 998 gencimiz girecek!” Aslında bir gerçeği suratımıza vurdu Hüseyin Hoca, tabi Akyazı gerekli, iyi hoş fakat bu gençler ne olacak? İşsizlikten dolayı şehirde ortaya çıkan sorunlar apaçık biliniyor. Buna bir çözüm üretilmeli fakat bu Akyazı’yla olmaz. 

TRABZON’DAKİ O MÜDÜR YUNANİSTAN’A NİÇİN GİTTİ? 

Trabzon’un yeni İl Kültür Turizm Müdürü geçtiğimiz gün Yunanistan’a gitti. Göreve gelir gelmez hızlı bir giriş yapan Ayvazoğlu hem ulusal hem de uluslar arası organizasyonlara da katılarak Trabzon’u tanıtımı noktasında görevini yerine getiriyor. Göreve gelişi olaylı olan fakat bu tartışmaları açanları da pişman edecek davranışlarda bulunan Ayvazoğlubu adımlarıyla her kesimden takdir almaya devam ediyor. Yunanistan / Selanik Uluslarasi Turizm fuarında Trabzon standında bulunan Ayvazoğlu burada ilk olarak Selanik Konsolosluğunu misafir etti. Birkaç gün boyunca burada kalması beklenen Ayvazoğlu’nun bu tarz yurt dışı fuarlarına katılarak Trabzon’u tanıtım için çalışmalara devam edeceğini öğrendik. Ayvazoğlu ve ekibine kolay gelsin. 

Son Güncelleme: 19.11.2016 12:28

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner434