20 Haziran 2017 Salı 08:00
Davulun Sesi 20.06.2017

TRABZONSPOR’UN BU İŞTEN HABERİ VAR MI?
Trabzon’u da Trabzonspor’u da tarifsiz bir şekilde seviyor ve hizmet etmeye çalışıyoruz fakat duygularımızı ve sevgimizi sömürmelerine de izin veremeyiz. Sitemizin WhatsApp hattına üst üste gelen şikayetler üzerine bu konuyu burada yazmak istedik. Ad soyadınızın yazılı olduğu bordo mavi atkıları pazarlamak üzere bir telefonla ulaşıyorlar ve yok böyle yok şöyle diyerek pazarlama tekniklerini kullanıyorlar. İstemiyoruz diyorsunuz yok gel de anlat! Tamam ilk zamanlar güzel bir uygulamaydı da fakat bu kadar diretmenin de bir anlamı yok ki! Hayır arayan numaranın alan koduna bir bakın (0212) İstanbul’dan arıyorlar Trabzonspor ticareti yapıyorlar! Bu işten Trabzonspor Kulübünün haberi var mı? Varsa bir zahmet el atsınlar iş rayından çıktı.
 


MEHMETÇİK’İ KİM ZEHİRLİYOR?
Manisa’da son 1 ay içerisinde 4. kez askerlerimizin zehirlenmesi üzerine farklı farklı yorumlar yapılıyor. Sağlık Bakanlığı bir yandan Milli Savunma Bakanlığı bir yandan Genelkurmay bir yandan gerekli araştırmaları yapıyor fakat sıkıntı şu 4. de mi akılları başlarına geldi. Bundan önceki zehirlenmelerde neden gerekli adımlar atılmadı? Şimdi gelelim bu zehirlenmelerle alakalı yorumlara. İlk olarak hedefte askerlere yemek getiren şirket var ve şirket çalışanları göz altına alındı fakat bir başka iddia da yemek şirketinin 6 kez ismi değiştirilmiş. Bu işte terör örgütü FETÖ’nün parmağının bile olduğu iddia edilirken gündeme başka bir konu da geldi. Asker kendi yemeğini kendisi niye yapmıyor? Evet bu konuda tartışılmaya başlandı bakalım bu yaşanan talihsiz olayların ardından neler olacak?SANATÇI DOSTU BAŞKANA JEST GELDİ!
AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi, siyaseten partisinde ne kadar seviliyorsa kamuoyunun birçok mecrasında da o kadar seviliyor. Spor dünyasında iş dünyasında ve sanat dünyasında bire bir temaslarıyla dikkat çeken Revi, Trabzon’un önemli ressamlarından Yüksel Baydar’ı dün makamında misafir etti. Baydar’la ikili diyaloğu iyi olan ve her resim sergisine giden Revi dün yaşadığı sürprizle mutlu oldu. Ressam Baydar dün Revi’ye Rastgele adlı büyük bir tablo hediye etti ve Revi’de ansızın gelen bu sürprizle mutlu oldu. Revi bu olayı dün sosyal medyadan şu sözlerle paylaştı: “Şehrimizin önemli değeri Ressam Yüksel Baydar'a, "Rastgele" adlı eseri için teşekkür ediyorum, elleri dert görmesin.” Baydar’da Revi’ye hem misafirperverliği hem de bugüne kadar olan desteği için teşekkür etti.DERNEKLERİ VAR SİTELERİ YOK!

Akçaabat Oto Galericiler Derneği'nin düzenlediği iftar programına Akçaabat bürokrasinin ilgisi yoğun oldu.  Akçaabat Körfez Köfte'de düzenlene iftar programına,  Trabzon Vali Yardımcısı Şükrü Kara, Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen, İlçe Jandarma Komutan Vekili Beşir Açar, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Hacıhasanoğlu, STK temsilcileri ve çok sayıda galerici esnafı katıldı. İftar sonrası konuşan Akçaabat Oto Galericiler Derneği Başkanı Necati İsak, birlik ve beraberlik ayı olan Ramazan'ın en güzel yönünün de birlikte kurulan iftar masaları olduğunu belirtti. Katılımcılara teşekkür eden Başkan İsak, Akçaabat'ta uzun süreden beri oto galericiler için bir site isteğinde bulunduklarını fakat bunun henüz başaramadıklarını belirtti. Başkan İsak "Akçaabat'ta galericiler işyerlerini bina altlarında, kaldırımlarda  hizmet vermek zorunda kalmıştır. Bunun bir an önce sona erdirmek için galericiler sitesine ihtiyacımız var. Galericiler sitesinin yapımı için herkesten destek bekliyoruz" dedi.VALİ YAVUZ’DAN AFGANLARA ZİYARET
Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Afganistan Hazaraları Kültür ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret edip, dernek başkanı Muhammed Gül ve yöneticilerle bir süre görüştüler. Vali Yavuz İçişleri Bakanlığınca, Meslek Edindirme ve Kadın İstihdamı Projesi kapsamında göçmen kadınlara yönelik ipek halı dokuma kursuna katılan kadınlarla sohbet ettiler. Dünyanın çeşitli coğrafyalarında yaşanan olaylar nedeniyle Türkiye’nin birçok millete ev sahipliği yaptığını söyleyen Vali Yavuz, “Bizlerde bugün o coğrafyadan çeşitli nedenlerden dolayı ülkemize ve şehrimize gelen Afganlı kardeşlerimizi misafir ediyoruz. Bu misafirlerimizin her türlü ihtiyaçları gerek devletimiz ve gerekse vatandaşlarımızın yardımlarıyla karşılanıyor. Trabzon da bulunan çeşitli ülkelerden gelmiş göçmenler için, Göç İdaresi Müdürlüğümüz tarafından önemli hizmetler sunulmaktadır. Bu kapsamda Afganistan Hazaraları Derneği ile güzel bir işbirliği ortamı oluştu. Çok güzel projeler üretilip, güzel hizmetler sunulmaktadır. Göç İdaresi Müdürlüğü çalışanlarını ilimizde bulunan göçmenleri Türk halkına yakışır bir şekilde misafir ettikleri için kutluyor ve kendilerine teşekkür ediyorum. Ayrıca Afgan Derneği yöneticilerini de kutluyorum” dedi.
 


TAKKART ÇİLE OLMAYA BAŞLADI!
Trabzon Büyükşehir Belediyesinin ulaştırma alanındaki sorunları gün geçtikçe artıyor ve çözüm olarak ortaya çıkarılanlar ise yeni bir sorun oluyor. Şehir içi ulaşımda otopark sorunun yanı sıra trafik sorununu da hep birlikte görüyoruz ve zaman zaman bunları haber de yapıyoruz. Fakat son günlerden bizlere gelen bir şikayeti sizlerle paylaşalım istedik. Trabzon Büyükşehir Belediyesinin toplu ulaşımda kullandırttığı TAKKART’da son zamanlarda büyük bir sıkıntı var. O da şundan ibaret, TAKKART kullanıcıları dolum noktaları açısından sorunlar yaşıyor. Şehir merkezinde belli başlı yerlerde olan dolum noktalarına ek olarak merkezi yerlere dolum araçları koyuldu fakat onlar da yetersiz kaldı. Mesela hastanelerin yakınlarında yok denecek kadar az. 3 5 tane dolum noktasıyla bu sorun çözülemez o yüzden Trabzon Büyükşehir Belediyesindeki bu konuyla alakalı yetkililer acilen vatandaşın talebine dikkat ederek harekete geçmeli! 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner434