21 Ekim 2016 Cuma 09:00
Davulun Sesi - 21.10.2016
OKUL BAŞKANLIĞI SEÇİMİNDEKİ VAADLERİYLE TELEVİZYONA ÇIKTI! 
AK Parti Trabzon İl Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Demirtaş’ın kızı Berra Gül Demirtaş eğitim gördüğü Dumlupınar İlköğretim Okulunda başkanlık seçiminde ilginç vaadlerde bulundu ve ulusal basına da haber oldu. Demirtaş’ınkızı eğer ben başkan olursam İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu okula getireceğim vaadinde bulundu ve bu da yetmedi bir başka vaadi daha oldu. 15 Temmuz Darbe girişiminde şehit olan Astsubay Ömer Halisdemir’in kabrini ziyaret vaadinde bulundu. Berra Gül sadece bu vaadler de bulunmadı okulla alakalı yeniliklere de imza atacağını söyledi tabi bu vaadler de en büyük güvencesi Trabzon siyasetinin parlayan yıldızlarından biri babası olan Halil İbrahim Demirtaş. Bu vaadleri duyan A Haber Trabzon ekibi de Bera Gül’ün okuluna gitti ve onu haber yaptı. Berra Gül hem ilgi çeken hem de birçok vaadini A Haber’e anlattı. Seçim sonuçlanınca Demirtaş kazanırsa bu vaadler yerini bulacak mı hep birlikte göreceğiz. TGC’Yİ TOPA TUTAN GAZETECİ: “HEPİNİZE YAZIKLAR OLSUN!” 
Trabzon Gazeteciler Cemiyeti geçtiğimiz gün yaptığı yönetim toplantısının ardından yaptığı duyuruda ki bir madde basın camiasında gündem oldu.  O madde şuydu: “Trabzon Gazeteciler Cemiyeti tarafından geçmiş 2 yılda verilen KTÜ iletişim fakültesi özendirme ödüllerinin, son ödül töreninde Berivan Bila isimli öğrencinin Günebakış Gazetemizin aleyhinde sergilediği çirkin ve kabul edilemeyen tutum ve sözleri nedeniyle kaldırılmasına” Bu madde sonrası sosyal medyadan meslektaşlarımızın tepkileri de tartışmayı alevlendirdi. Gazeteci Ali Kemal Yazıcı alınan karar sonrası şu sözleri yazdı: “Gelin bu camiayı daha fazla küçültmeden, birilerinin dümen suyuna girip yok saydırmadan genel kurulu toplayın da cemiyeti kapatın. Ya da gidin size olmadık hakaretler ettikten sonra ayağına gidip özür dilediğiniz yüksek şahsiyete! anahtarı teslim edin... Tek kelimeyle hepinize yazıklar olsun, şu çocukların duyguları ve heyecanıyla bu kadar oynanmaz...” Yine bir başka gazeteci Orhan Çevuşoğluda şu ifadeleri kullandı: “Afferim bir kişi bir suç işledi diye tüm camiayı (İLETİŞİM FAKÜLTESİNİ) cezalandırma ilkenize bayıldım... GİYOTİN ısmarladınız mı Fransa'dan. Günebakış gazetesine yapılan o çirkin tavrı en önce ben lanetledim.Bunu da yazayım da konu başka yerlere gitmesin Aldığınız kararların tümüne bayıldım (!). Çay bedava ,digütürk Tivubu. müthiş kararlar. Bu ekipten bundan çok fazlası çıkar....” Bakalım bu ve buna benzer tepkiler sonrası malum kararla alakalı bir geri adım atılacak mı veya İletişim Fakültesinden herhangi bir ses çıkacak mı? 


 
DEVLET BAŞKANI ERDOĞAN YARDIMCISI BAHÇELİ Mİ? 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı geçtiğimiz gün bir TV kanalında başkanlık sistemiyle alakalı referanduma gidilebileceğini ve tarihini de Nisan ayı olarak belirtince ve bunun üzerine de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de AK Parti Genel Başkanı Başbakan Binali Yıldırım’ı ziyaret edince kulisler kaynadıkça kaynadı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli son günlerde yaptığı çıkışlarla gündem olurken bu çıkışlarında AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekler şekilde algı oluşunda işte o muthiş iddia gündeme oturdu ve fısıltı gibi yayıldı. Başkanlık sistemi eğer referandumdan evet oyuyla geçerse Devlet Başkanı Recep Tayyip Erdoğan yardımcısı da Devlet Bahçeli olacak. Olur mu? Bizce olur, hayırlısı bakalım. ŞEHİR İÇİ TERÖRE KİM DUR DİYECEK?
 
Trabzon’da şehir içinde rüzgarı hissedilen teröre kim dur diyecek? Bakın biz bu sayfada bunla alakalı uyarımızı daha geçtiğimiz gün yaptık. Dedik ki şehir merkezinde sarhoşlar ve başı boşlar vatandaşları rahatsız ediyor, hır gür çıkarıyor ve huzuru bozan davranışlarında bulunuyor demiştik. Bu suç onun bunun şunun diye kimsenin üzerine yüklemiyoruz fakat işi olmayan, iş beğenmeyen ve tabiri caizse baba parasıyla sokaklarda dolaşan gençler bu şehrin en büyük sorunlarından biridir. Ağızlarında yüksek sesli küfürlerle sokakta volta atan bu gençlere kim dur diyecek? İşte sorumluluk sahibi bir vatandaş dur diyince de ortaya çıkan olay ortada. Satırlar, silahlar, bıçaklar ve kan dökülüyor. Olay olduktan sonra istediğin kadar güvenlik önlemi al. Biz gözümüzle şahit olduk, meydan parkında elinde alkol şişesi yarı çıplak dolaşan vatandaşa polis müdahale etmiyor, neden mi? Çünkü başına dert almak istemiyor, kalmış şurada kaç saat nöbetimin bitmesine diyor. Eden var mı var da o da nereye kadar müdahale edecek. Bu konuda Sayın Valimiz Yücel Yavuz, İl Emniyet Müdürümüz Murat Köksel, Büyükşehir Belediye Başkanımız Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Siyasi Parti İl Başkanları ve STK temsilcileri hep birlikte bir akıl oluşturup hareket etmelidir. Yoksa o yaşanabilir şehir Trabzon sloganı lafta kalacak ve dün de belirttiğimiz gibi yaşanmaz bu şehirde sloganı yerini alacaktır. Bu da kimsenin yararına olmayacaktır. 


 
AYVAZOĞLU’NUN ZİYARETİNDEN YANSIYANLAR 
TrabzonHabercisi.com haber sitemizi ziyaret eden AK Parti Trabzon İl Kadın Kolları Başkanı Bahar Ayvazoğlu hem ülke hem yerel gündeme dair önemli ve samimi açıklamalarda bulunurken siyasi anlamda gelecek hedefine dair de çok özel bir açıklama yaptı. Parti kurulduğu günden itibaren parti içinde önemli çalışmalara imza atan Ayvazoğlu, İl Kadın Kolları Başkanlığı görevine de kendisinin talip olmadığını görevin verildiğini ve layık olma noktasında çalışmalara devam ettiğini ifade etti. Ayvazoğlu’na sorduk yıllarınızı AK Parti’ye verdiniz peki vekillik veya başka bir mevki gibi düşünceniz var mı diye. Ayvazoğlu dedi ki: “ Partimizde görev talep edilmez layık görülürsünüz ve görev verilir. Şu anda tek düşünce İl Kadın Kolları Başkanı olarak görevimi en iyi şekilde yerine getirmektir. Vekillik manevi anlamda çok büyük bir yük, güzel bir şey fakat o yükün altına girdiğimizde güzel bir şekilde yapamayacaksak Allah nasip etmesin.” Ayvazoğlu’na ziyareti ve samimi açıklamalar için teşekkür ediyoruz. PEKŞEN: “TÜRKİYE SURİYE İLE MASAYA OTURMALIDIR!” 
CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen hem basın yoluyla hem de sosyal medya yoluyla sadece bir değil birçok konuya dair aynı gün içinde açıklamalarda bulunabilen bir vekil profiliçiziyor. Pekşen dün de Twitter hesabı üzerinden gündemle alakalı şunları paylaştı: “Türkiye'nin Ortadoğu politikası çok tutarsız. Türkiye bir an önce Esad'la anlaşıp Suriye toprak bütünlüğünü sağlamalı.Bu PKK'nın bitmesidir. 1648 Wesfalyaanlaşmasından bu güne batılı Ulus-Devletler kazanır doğulu Kabile-Devletler kaybeder. Devlet çakal çukalla iş tutmaz. Türkiye'nin PYD kararı baştan beri ćok nettir.PYD terör örgütüdür.Türkiye'yi tehdit ediyor Türkiye saldırıyı def etmek için vurmuştur. Suriye ve Irak'ta asla meşru bir savaş yok.Kimin eli kimin cebinde belli değil .Kazanan: silah sanayi Baronları, kaybeden bütün Ortadoğu.”


 
Son Güncelleme: 20.10.2016 23:14

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner434