21 Kasım 2016 Pazartesi 09:00
Davulun Sesi 21.11.2016
DENİZ OLMAYAN YERE PLAJ YAPAN BAŞKAN TRABZON’A GELİYOR!

CHP Trabzon İl Başkanlığı etkinlik üzerine etkinlik program üzerine program yapmaya devam ediyor. Hem teşkilatını diri tutmaya çalışan hem de vatandaşlarla daha sık bir araya gelme yönünde programlar düzenleyen CHP Trabzon İl Başkanlığı bu sefer o ismi Trabzon’a getirecek. Deniz olmayan şehrine yapay plaj yapan ve Eskişehir’i canlandıran CHP’li Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen Trabzon’a gelecek ve Eskişehir’de yaptıklarını, ülke gündemini ve CHP’nin kendi gündemini değerlendirecek. Konuyla alakalı açıklama yapan CHP Trabzon İl Başkanvekili Celal Akaç, “Kasım Ay'ı son etkinliğimiz, 29.11.2016 tarihinde Eskişehir ilimizin başarılı belediye başkanı sayın Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen'inkatılımı ile yapılacaktır. Sözümüz var, bu kentte güç olacağız, üreteceğiz, paylaşacağız.” dedi. BU YAZIYI DOKTORLAR OKUMASIN DA DUYMASIN DA!  

Trabzon’un sevilen siyasetçisi Hüseyin Örs bel fıtığı rahatsızlığıyla uğraşıyor bu aralar. Ankara’da da tedavi olan Hüseyin hoca hafta sonunu dağlarda geçirdi. Yakın arkadaşları Metin Öztürk ve Yusuf Saka ile beraberindekilerle dağa çıkan Hüseyin Hoca bel fıtığının çözümünü de sunmuş oldu. Hüseyin Hoca, “Epeydir sesim çıkmıyor ama ciddi ciddi bel fıtığından rahatsızım ve yatıyorum.Sağ olsun Metin aradı, sordu halimi, hatırımı, sıhhatimi ve "Hocam gel bir dağ yapalım" dedi. Doktorlar "evde yat, istirahat et" diyorlar. Ayaklandım. Yusuf'un çorbacıda buluştuk. Metin hem dağ yolu-kar-buz tedbir almış, hem de benim rahatım için. Yaylaları, geçtik, dağa çıktık, Trabzon'un ilk karını çiğnedik. Herşeyi benim rahat etmem için planlanmışlar sanki, sımsıcak bir dağ evi, şöminede çıtır çıtır yanan odunlar, kuzinede gügümler, çömlekten cezve ve kestane. Güğümde demlenen ve içtiğim çayın haddi hesabı yok. Üstüne bi de mini çömlek cezvede kahve. Tabi İmdat Kardeşim de sevgisini katmış bu misafirperverliğe. Günler sonra ne fıtık geldi aklıma, ne de "acaba yürüyebileceğim mi?" sorusu. Doktorlar duymasın ama; Bel fıtığın mı var kardeşim, dağa çıkacaksın, kara ayak basacaksın.”O TOPLANTIDA SALONDAN BİR KİŞİ DAHİ AYRILMADI! 

Saadet Partisi eski Genel Başkanı rahmetli Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın fikir ve aksiyon hayatını yansıtan Erbakan Vakfı ülke genelinde şubelerini açmaya devam ediyor. Saadet Partililerin belli bir kesimi tarafından dışlanan merhum Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan’ın Genel Başkanlığını yaptığı vakfın Doğu Karadeniz Temsilcisi, Trabzon siyasetinden tanınan ve sevilen Ümit Çebi’dir. Çebi bölgede ziyaretlerine devam ediyor ve istişarelere de oldukça önem veriyor. Çebidün Rize’de Erbakan Vakfı Rize Şubesinde gençlerle bir araya geldi. Yaklaşık 2 buçuk saat süren görüşme soru cevap şeklinde oldu. Çebi bu ziyaretle alakalı da şu açıklamayı yaptı: “Rize Erbakan vakfı il binası konferans salonunda, gençlerle 2,5 saat dolu dolu bir sohbet gerçekleştirdik ve sonunda her sorunun sorulduğu ve her konuya girilen sohbetle sona erdi. 2,5 saat boyunca bir kardeşimizin bile salondan ayrılmaması dikkat çekiciydi.” “DÜŞÜNMEDEN HAZIRLANMIŞ SKANDAL BİR TEKLİF!”

Mili Görüş camiasından devam edelim yazılarımıza. Saadet Partisinin eski İl Başkanı Avukat Selçuk Özderya gündeme dair önemli açıklamalar yaptı kendisine ait sosyal medya hesabından. Son günlerin tartışma konusu olan cinsel istismar yasa önergesiyle alakalı bakın Özderya ne dedi? “Malum kanun 15 yaşından küçüklere karşı cinsel istismarı kapsıyor. Düşünülmeden hazırlanmış skandal bir teklif. Hükümet her politikasında aldandım aldatıldım diyen bir açmaza sahip... Çözüm sürecinde aldatıldım dedi. Suriye politikasında aldatıldım dedi. Cemaatle (fetö/pyd)ilgili aldatıldım dedi... Hala aldanmaya devam ediyor maalesef. Bu yasaya gerekçe olarak küçük evlilik mağduriyetlerini gösteriyor. İleride sapık tecavüzcüler bir şekilde mağdur tarafını ikna edip bu yasadan yararlandığında gene aldandık diyecek AKP. Küçük evlilik mağduriyetini gidermenin yolu bu değildir. Kanun bir gece de düşünülmeden istişare edilmeden danışmadan sormadan etmeden ben yaptım oldu mantığıyla hazırlanmış. Kanun tam bir skandal. Akıl dinlemeyenin ömrü aldanmak ve milleti de aldatmakla geçer. Allah akıl fikir versin.” KÖKSAL BABA EHLİYET Mİ ALDI?

Trabzon’un, ülkenin hatta Dünya’nın çeşitli yerlerinden hayranı olan Köksal Baba dün yaklaşık 1 buçuk milyon kişi tarafından takip edilen sayfasından bir paylaşım yaptı. Köksal Baba’yı bilenler bilir araba hastasıdır, akülü arabada kullanır normal araba da. Köksal Baba dün ehliyet aldığına dair fotoğrafını paylaştı fakat bunu gerçek algılayanlar da oldu photoshop diyenler de oldu. Tabi ki bir mizansendi, biz de gülmeye ihtiyacımızın çok çok olduğu bugünler de sizle bu paylaşımı paylaşmak istedik. Bu arada bilmeyenlere hatırlatalım. Köksal Baba 1975 Arsin doğumludur ve gerçek adı soyadı Köksal Bektaşoğlu’dur. Ehliyeti Köksal Baba’ya hayırlı olmasını diliyoruz. DÜNYA’NIN İLK 30 KENTİ ARASINA MI GİDİYORUZ BU HURDALARLA? 

Trabzon’un sorunlarına değinen ve bunu sosyal medya hesabından paylaşarak geniş kitlelere ulaşan Mühendis Teoman Yılmaz yine çok önemli bir soruna daha el attı. Trabzon’da yaşayanlar bilir ulaşımda kullanılan otobüsler arasında çok eski otobüsler var işte bunların acı görüntüsünü fotoğraflamış Yılmaz ve şunları demiş: “14 MİLYAR TL TRABZON'A YATIRIM YAPILMIŞ DENİYOR. 40 YAŞINDA OTOBÜSLER, BU HURDA ARAÇLAR 8 ADET BELEDİYEDE VAR 4 TANESİ AKTİF  DİĞER DÖRDÜ PARÇA BEKLERASTARI YÜZÜNDEN PAHALIKLİMA YOKHER TARAFI SALLANIR DÜNYANIN İLK 30 KENTİ ARASINA MI, GİDİYORUZ BU HURDALAR İLE” bu sözlerin ve fotoğrafın üzerine bizim çok da diyecek sözümüz yok Yılmaz olayı özetlemiş.

Son Güncelleme: 21.11.2016 23:50

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner434