22 Kasım 2017 Çarşamba 11:00
Davulun Sesi - 21.11.2017

HAZAL SU’YA DUA

Trabzon'un Tonya ilçesinde 3 Kasım’da meydana gelen ve Canan Kurt adlı 24 yaşındaki annenin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan yangında baba ve iki küçük kızı yaralı olarak kurtulmuştu.  Baba Uğur Kurt ile 2 yaşındaki Ecrin Ada Kurt tehlikeyi atlatıp sağlıklarına kavuştu. Ancak meydana gelen yangında alevlerin içinde kalan ve ağır yaralanan 4 yaşındaki Hazal Su halen yaşama tutunma mücadelesi veriyor.

KTÜ Farabi Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedavi altında tutulan Hazal Su’yu hayata döndürmek için doktorlar ellerinden geleni yapıyor. Alevlerin arasında kalan ve dumandan etkilenen küçük çocuk için herkes dua ediyor. Doktorlar, “Alevlerden çok, dumandan etkilenmesi küçük kızda ağır hasar yaptı.” Diye konuştular

Yangında eşini kaybeden baba Uğur Kurt ise kızının ayağa kalkacağı günü iple çekiyor. Yoğun bakım ünitesinin kapısından bir an olsun ayrılmayan baba Uğur Kurt, “Kızım için dualarınıza ihtiyacımız var. Hazal Su’nun yaşama tutunacağına inanıyorum.” diyerek umudunu koruyor.

İYİ PARTİ TRABZON İL BİNASI NERESİ OLACAK?
İYİ Parti Trabzon il teşkilatı parti binası için arayışlarını sürdürüyor. Parti binasının halkın rahatlıkla ulaşabileceği noktada olmasına önem veriliyor. Aldığımız bilgilere göre, parti binası Meydan bölgesinde olacak. Hatta binanın yeri de belli. İl Teşkilatı Meydan bölgesinin tam göbeğinde 4 katlı bir apartmanın 3 katını kiralamayı düşünüyor. Fiyat konusunda son pürüzlerin kaldığı öğrenilirken, il binasının hafta sonuna kadar açıklanacağı ifade edildi. Öte yandan ilçeler arasında en hızlı ilerleyen Arsin ilçesi. İlçe Kurucu Başkanı Mustafa Küçükibrahimoğlu, MHP’den istifa edip yönetim kurulu ile İYİ Parti’ye geçmişti. Küçükibrahimoğlu ilçenin merkezinde bir daire kiralayarak yerleşmeye başladı bile.

HASAN SAKA  İNCE ELEYİP, SIK DOKUYACAK
İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Hasan Saka dün Trabzon’da ilk kez basınla buluşarak sohbet ve tanışma toplantısı yaptı. Trabzon Büyükşehir Belediyesi İYİ Parti Meclis Üyesi Ali Sağır, Ortahisar İYİ Parti Meclis üyesi Davut Çakıroğlu, Derviş Köz’ün ve berberinde 8 İlçe Başkanı ile ilk toplantıda gövde gösterisi yapıldı. Anladığımız kadarıyla Başkan Saka, ilçe başkanları için acele etmeden, titizlikle karar alacak. Başkan Saka’nın geriye kalan 10 ilçe için, "İnce eleyip sık dokuyoruz. Ankara’ya gittiğimizde de uyardılar. İçimize sızmak isteyecek olanlar vardır” açıklamasında bulundu. FETÖ’nün yeni partiye sızmaya planladığının da mesajını verdi. Bakıldığı zaman göreve getirilen 8 ilçe başkanlarının kimi öğretmen, kimi iş adamı, kimi ise MHP’den geçiş sağlayan isimler. Saka, bu yüzden geriye kalan ilçe başkanlık koltuklarına parti için iyi işler yapacak isimleri seçmeyi planlıyor.

MİLLİ DAMAT, YENİ BİR AŞK MI?

Maçkalı sağır ve dilsiz ve aynı zamanda bedensel engelli Yusuf Ay ile okyanus ötesi Tayvan’dan Mei-Chan Whang’ın aşkı internette başlamış ve 2009 yılında evlilikle sonuçlanmıştı. Çiftin bu evliliklerinden Kübra ismini koyduğu bir de çocukları olmuştu.  Evlendikleri zaman Türkiye’de gündem olan çiftin bu mutlulukları 3 yıl önce Tayvanlı gelinin ülkesine dönmesiyle son bulmuştu.

Eşiyle yeniden bir araya gelme umudunu kaybeden Yusuf Ay, Whang’ın ülkesinde olması nedeniyle henüz resmen boşanabilmiş değil. Artık bir araya gelmelerinin söz konusu olmadığını belirten Yusuf Ay, bir an önce boşanmanın yollarını aradığını da ifade etmişti.  Maçka ilçesine bağlı Armağan köyünde annesiyle birlikte yaşamını sürdüren Yusuf Ay, fırsat buldukça Trabzon’a gelip engelliler için yapılan etkinliklere katılıyor. 

Yusuf Ay’ı önceki gün Atatürk Alanında bulunan Meydan Parkının bir köşesinde, kendisi gibi bedensel engelli bir bayanla konuşurken görüntüledik. Aralarında sıcak bir sohbetin olduğu yüzlerindeki gülümsemeden anlaşılan çift hararetli el kol hareketleriyle uzun bir süre sohbet etti.

Bu görüntü akıllara, ‘Yusuf evliliği sevmiş olacak ki acaba yeni bir aşka yelken mi açıyor?’ sorusunu getirdi..

YETER ARTIK 30 YIL OLDU

Bugün gündemimizde Trabzon Berberler ve Kuaförler Odası seçimleri var… Türkiye’de dernekler kanundaki esneklik, dileyen herkese dernek kurma imkanı sağlıyor… Bazı derneklerden kopmalar olduğunda başına YENİ kelimesini ekleyerek başka bir dernek kurma imkanı da yok değil.

Konumuz derneklerle ilgili değil, ancak durum Meslek Odalarında da farklı değil..

Hepinizin bildiği gibi her meslek gurubunun bağlı olduğu bir Meslek Odası var.. Meslek Odaları her seçim döneminde bir hareketlilik yaşar… Oda Başkanları ise oturdukları koltuktan kalkmaz istemez, o koltuğun verdiği imkanlarından her zaman yararlanmak ister. Berberler Odasında tam 30 yıldan  bu yana Başkan değişmedi.. Başkanlığı sürdüren Hayri Köksal’ın bu koltuğu 30 yıldan bu yana bırakmaması ve her seçimde aday olarak gençlerin önünü açmaması ciddi şekilde eleştiriliyor.

Seçimler demokratik ortamlarda yapılsa da iki dönem Başkanlık yapan bir kişinin görevini gençlere bırakması olması gereken doğru bir yaklaşımdır… Ancak, Hayri Köksal’ın 30 yıldan bu yana koltuğundan vazgeçmemesine hiç kimse bir anlam veremiyor.

Bazı üyeler bu konudaki eleştirilerini daha da ileriye götürerek, Hayri Köksal’ın Oda Başkanlığını bırakmamasını farklı yönlere çekerken, bir yakınına burada iş verdiğini, yaklaşık 10 yıldır mesleğini yapmamakla birlikte elindeki bu gücü yaşam boyu kullanacağını iddia ediyor.

Hayri Köksal’ı tanırız… Söylentilere kulak asmadığımızı ve dedikoduların bu güzide meslek gurubuna ciddi şekilde zarar vereceğini belirtmek istiyoruz. Eğer Hayri Köksal’dan memnun değilseniz ve 30 yıllık saltanatına son vermek için “Yeter artık” diyorsanız, seçimlere 2 ay gibi bir zaman v ar. Çalışın,

İYİ PARTİ’NİN TOPLANTISINDA DİKKAT ÇEKEN DETAY!
İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Hasan Saka dün Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nde basınla buluşarak önemli açıklamalarda bulundu. İlçe başkanlarında toplantıya katılması ayrı bir hava katarken, yakaladığımız detay gözden kaçmadı. 8 ilçe başkanı, Meclis üyeleri ve Saka’nın katıldığı toplantıda İYİ Parti rozetini takan tek isim vardı. O isim Meral Akşener’in canlı yayında rozet taktığı Arsin kurucu ilçe Başkanı Mustafa Küçükibrahimoğlu oldu. Görüldüğü kadarıyla Başkan Saka dahil diğer başkanlar parti rozetini takmamıştı. Aldığımız bir bilgeye göre, Parti rozetlerinin yetersiz olduğu ifade edildi.

Son Güncelleme: 22.11.2017 14:31

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol