22 Ekim 2016 Cumartesi 09:00
Davulun Sesi - 22.10.2016
ULUSAL MEDYADA TRABZON'U REZİL ETTİLER! 
Trabzon'un en işlek caddesinde geçtiğimiz gün bir olay yaşandı. Silahlar çekildi ve iki grup birbirine girdi. Gündüz vakti bu olay olunca biz de bunu sorguladık 'Şehir terörüne mi esir oluyor Trabzon' diye fakat ulusala öyle bir yansıması oldu ki bu olayın 'Yuh artık' dedirtti. Bunun ulusala yansımasını ise yine yerel basın ön ayak oldu. O bunu yazdı şu bunu yazdı demiyoruz fakat saçma sapan iddialar üzerinden geçilen haberler Trabzon'un imajına zarar veriyor. Geçmişte bu şehir üzerinde oynanan oyunları hepimiz gördük fakat ders almamışız belli ki. Ulusal basında haber 'Epilasyon yüzünden silahlar çekildi, dinimizce haram' gibi benzeri söylemler üzerinden çıktı ve o haberlerin altına yazılan yorumlara bakınca bir Trabzonlu olarak içimiz acıdı. Yapmayın lütfen yapmayın, işin aslını astarını tam olarak öğrenmeden haber yapmayın ve yapmayalım lütfen. Bakın şimdi ülkenin dört bir tarafında birçok kişi 'Trabzon'da epilasyon dinimizce caiz değil diyenler silahlarını çekip adam yaralamış' diye sohbetler geçiyor. Var mı böyle bir şey, muallakta kalan bir soru bu. Cevabını da kafamıza göre veremeyiz. Trabzon öyle basit bir şehir değil, tamam sorunlarımız var tamam aksi ve sinirli bir insan yapımız var fakat bu kadar da kolay bir şehir aşağılanamaz. REVİ O DEDİKODULARA SON NOKTAYI KOYDU! 
AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi görevden alındı da haberimiz mi yok? Hayır alındı da haberimiz yoksa biz bu işi bırakalım. Öyle yorumlar okuyoruz ki şaşırıp kalıyoruz. AK Parti kongrelere gidecek, tamam. Yakın zamanda bu süreç başlayacak, tamam. Peki bu süreci yöneten kim olacak? İl Başkanı Haydar Revi. O zaman bu nasıl bir anlayıştır ki Revi'yi koltuğundan ettiler ve yerine başkan getirdiler. Tamamsiyaset bu, bugünü yok dünü yok yarını yok da bu kadar da vefasızlık olmaz ki. İki tane seçim ve bir de darbe girişimi yaşamış iktidar partisinin İl Başkanı ki ondan önceki İl Başkanlarına göre en yüksek oy oranını kendisi yakalamış. Kalkmışlar, yok o vakfın başkanı yok başkanvekili yok eski teşkilat başkanı İl Başkanı olacak diye haberler geçiyor. Sessiz ve sakin güç olan Revi adım adım milletvekilliğine gidiyor bizden demesi. Fakat son süreçte üretilen dedikodular Revi'yede partiye de zarar verir ve bunlar maksatlıdır. Konuyla alakalı İl Başkanı Revi de yakın çevresine "Bize verilen görev neyse onu yaparız gerisi önemli değil" dediğini öğrendik. İşin özeti de budur, görev adamlığı. TURGUT YÖNETİMİNDEKİ TGC NE YAPMAYA ÇALIŞIYOR? 
Tartışmalarıyla ve basın camiasında oluşturduğu kutuplaşmalarıyla Trabzon Gazeteciler Cemiyeti iki seçim yaşadı ard arda ve son seçimde Yusuf Turgut başkan oldu ve yönetimini oluşturdu. Geçtiğimiz günde yönetim toplantısı yaptı ve madde madde kararlarını açıkladı. Fakat üzerinde tartışmalara neden olan bir madde var ki bu konuda sadece basın camiası değil KTÜ'den de ses gelmeli diye düşünüyoruz. TGC'nin son ödül töreninde İletişim Fakültesi bir öğrenci törenin ahengini bozacak davranışlar sergileyince ki içeriğine biz girmiyoruz, bu ödül verilme işinin rafa kaldırıldığı açıklandı. Aslında bu kaldırılma şu şekilde yorumlandı, Günebakış Gazetesinin Sahibi Ali Öztürk ve çalışanlarını hedef alan o öğrenci üzerinden Yusuf Turgut, arası bozuk olan Öztürk'e 'Bak ben ne yapıyorum' demek istedi. Fakat şu unutuldu, İletişim Fakültesi bir öğrenci yüzünden ne kadar çabuk silinebiliyor. Fakülteden ses yok, duyan varsa desin bize. Yaklaşık 500 öğrencisi olan ve bunun 150-200 arası gazetecilik bölümü okuyan öğrenciler çok ama çok kolay bir şekilde yendi ve dendi ki 'Bizim umrumuzdadeğilsiniz" Bu mu TGC'nin vizyonu? Ya da misyonu? Pire yüzünden yorganı yakanlar gelecekte çok da iyi anılmazsınız bizden söylemesi.KTÜ'DE AK PARTİ VE MHP YARIŞI! 
Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde Konsey seçimlerine adım adım gidiliyor. İlk önce bölüm seçimleri yapıldı bu sıralarda da fakülte seçimleri yapılıyor. Bölüm seçimleri AK Parti ve MHP'nin gençlik oluşumları arasında geçti. AK Parti, ÜniAKdedikleri oluşumla MHP ise Ülkü Ocakları üzerinden seçimde lobi yapmaya çalıştı. CHP ne oldu diye soracak olursanız, etkisi çok da hissedilmedi. AK Parti'de İl Gençlik Kolları Başkanı Halim Yılmaz MHP'de Ülkü Ocakları Başkanı Mihrap Altınışık hummalı bir çalışma içerisine girdiler ve hala daha devam ediyorlar. Edindiğimiz bilgilere göre de şu anda her iki tarafta başa baş yarışı götürüyor. Seçim vaatleri, kazanan isimleri kendi taraflarına çekme uğraşları ve daha fazlası sessiz sakin bir şekilde devam ediyor. Sonucu olacak bilemiyoruz fakat her iki tarafta da yer alan gençliğin heyecanı ve enerjisi siyasetin geleceği adına güzel bir görüntü veriyor. 
MHP'DE SULAR DURULMUYOR! 
Ülkemizin de şehrimizin günde mi çok hızlı değişiyor. Şehit haberleri, terör örgütü FETÖ operasyonları, Irak'a giriş, Rusya'yla yakınlaşma derken şu anda sokakta en çok konuşulan 'Başkanlık sistemi' ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin CHP'ye atasözleriyle, özdeyişlerle cevaplar verip Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a açıktan destek vermesi. MHP Genel Başkanı Adaylarından Ümit Özdağ da dün disipline sevk edildi. Ve bunun üzerine MHP'de Bahçeli'ye karşı olan isimler 'Bahçeli Devlet Başkan  Yardımcılığı' için partiyi hesabını veremeyeceği bir sona sürüklüyor yorumları yaptı. Aslında bunu sadece MHP'liler demiyor her kesim aynı noktada birleşmiş durumda 'Bahçeli Başkanlık için referanduma destek veriyor fakat parti içinde kongreye gitme girişiminde olanları tek tek ihraç ediyor' Evet, MHP'de son durum bundan ibaret. Devlet Bahçeli, MHP'nin önüne geçmiş durumda. FOTOĞRAFTAKİLERİ TANIYANLAR VOLKAN ABİYE ULAŞSIN!  
CHP Trabzon eski Milletvekili, Trabzon'un eski Belediye Başkanı ve bu şehrin Volkan abisi, Volkan Canalioğlugeçtiğimiz gün bir fotoğraf paylaştı. Fotoğraf 7 yıl öncesine ait ve o zamanki ilçe ziyaretlerinden birinde iki tane çocukla fotoğraf çekiliyor. Volkan abi de bu fotoğrafı paylaşarak şu sözleri yazdı: "Bir zamanlar (7yıl önce) yoğun ilçe ziyaretlerimizde fotoğraftaki gençlerle objektife böyle poz vermiştik. Acaba bu genç arkadaşlarımız şimdilerde ne yapıyorlar?" Evet o genç arkadaşları tanıyan varsa Volkan abiye ulaşsın. Volkan abi o günde hemşehrileriyle iç içeydi bugün de ve Volkan abi o gün de vatandaşa hizmet telaşındaydı ve bugün de. Bakalım o gençler çıkacak mı?

 

 
Son Güncelleme: 23.10.2016 08:36

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner292