22 Kasım 2016 Salı 09:00
Davulun Sesi 22.11.2016

AK PARTİ’DE KONGRE TARİHİ DEĞİŞTİ İŞTE DETAYLAR… 
AK Parti’de izlenecek yol belli oldu.
Yıl başında kongre yapılacak deniliyordu fakat MHP ile anlaşma sonucunda ilk önce referandum yapılacak ardından kongrelere gidilecek. 
AK Parti Genel Başkanı Başbakan Binali Yıldırım, Trabzon ziyaretinde ‘Başkanlık sistemini ve yeni anayasayı MHP ile birlikte yapacağız’ demişti.
İşte bu açıklamadan da belli olduğu üzere ilk önce Başkanlık sistemi ve yeni anayasa için vatandaş sandığa gidecek. 
Bu iki maddenin dışında Avrupa Birliğiyle son günlerde yaşanan süreç sonrası da AB’ye girilip girilmeyeceği de vatandaşa sorulacak.
İşte bu üç maddelik yoğun bir referandumun ardından ise AK Parti’de kongreler başlayacak.
Peki takvim nasıl işleyecek.
2017 Nisan ayın referandum Haziran ayında ise AK Parti’nin kongre süreci başlayacak. 
İl ve ilçelerde ana kademe, kadın kolları ve gençlik kolları tekrardan seçilecek.
AK Parti’de bu yenilemenin ardından 2019’da yapılması düşünülen yerel seçim de 2018’e kaydırılabilir.
Kısacası 2017 ve 2018’de yoğun geçecek gibi görünüyor.


18 ARALIK İÇİN ŞİMDİDEN HAZIRLIKLARA BAŞLANDI! 
Trabzon’da 18 Aralık 2016 önemli bir tarih olacak.
Trabzonspor’un Akyazı Stadyumu açılacak.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gelmesine kesin gözüyle bakılırken duruma göre tarih de değişebilecek.
Tabiki bir durum tamamen Cumhurbaşkanının programıyla alakalı.
Cumhurbaşkanıyla birlikte Başbakanın, Bakanların da gelmesi bekleniyor.
Sürpriz bir ziyaretçi de Katar Emiri olacak.
Bu açılış töreni için şimdiden hazırlıklara başlanıldı.
Trabzon Valisi Yücel Yavuz dün Yardımcılarını, Kurum Müdürlerini bir araya getirerek bir toplantı gerçekleştirdi.
Toplantıya Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu da katıldı.
Bu tarihi açılış sadece Trabzon gündeminde değil Türkiye hatta Dünya gündeminde yer alacaktır.
O yüzden hazırlıklar şimdiden başladı ve pür dikkat bir şekilde ilerliyor.
İnşallah bir aksilik çıkmaz Trabzon’umuza yakışır bir açılış oldu.
Öte yandan Akyazı’da da hazırlıklar tam gaz devam ediyor.
İKİ BAŞKAN YARDIMCISI ARASINDA YORUM SAVAŞI! 
Başkanlık sistemiyle alakalı sosyal medya hesabından görüşünü paylaşan CHP İl Başkan Yardımcısı Celal Akaç’a cevabı AK Parti Trabzon İl Başkan Yardımcısı Bayram Öztürkverdi fakat Akaç yoruma tahammül edemeyip sildi. Bunun üzerine Öztürk “Sayın CHP İl Başkan Yardımcısı Celal Akaç'a ithafen.. Tekrar bir paylaşım..Tekrar yorumumuz siliniyor.. Siz eleştiriyi kaldıramıyorsunuz..Bırakın yorumlar da okunsun,halk karar versin Paylaşımınızın inandırıcılığına.. Buna bile tahammülünüz yok..” diyerek tepkisini dile getirdi. Peki Akaç ne yazmıştı? İşte Akaç’ın yazdığı: “Bu ülkede başkanlık sistemini sadece AKP, MHP üst yönetimi istiyor, zannetmeyin. Biliyorsunuz ki, sayın Cumhurbaşkanı'nın başkan olabileceği konusunu ülke gündemine ilk kez İmralı sakini Abdullah öcalan taşımış idi. Çözüm Süreci Masalı da bu açıklamalar sonrasında Gündeme alınan siyasi adımlar idi. O nedenle , yakın zamanda bu listeye Hdp katılır ise şaşmayın. Nerden çıktı, der iseniz. Hatırlatayım.hdp istanbul il Başkan'ının yaptığı açıklama ile meclis çalışmalarına katılacaklarını beyan etmeleri, bu Sürecin işletileceğinin en önemli işaretidir. Size yarın Önümüze gelecek siyasi bloklaşmanın formülünü yazıyorum. AKP+MHP üst yönetimi+Hdp bir taraf. CHP ile Türkiye cumhuriyeti'nin , parlamenter demokrasinin varlığının devamından yana olanlar bir taraf. manipülasyonlara, provokasyonlara girişenlere sakın aldanmayın. Hedef parlementer sistemdir, Ankara'dır. Hedef ulus devlettir. Hedef, eyalet sistemidir. Bugün yapılmaya çalışılan giriş kapısının aralanmasıdır.Arkası yarın gelecektir, alıştıra, alıştıra.” Öztürk de bu yazıya şu yorumu yapmıştı fakat silindi. İşte Öztürk’ün yazdığı yorumun görseli..

 

MHP’Lİ İSİM İSYAN ETTİ: “SİYASETİ BIRAKIN BEN BABAYIM BABA!”  
Türkiye Büyük Millet Meclisine sulunan cinsel istismarla alakalı yasa önergesi üzerine günlerdir devam eden tartışmalar, tepkiler ve eylemler var. AK Parti kanadında üst üste açıklamalar olsa bile her kesimden vatandaş tepkisini dile getirmeye devam ediyor. MHP Trabzon’da sevilen siyasetçi eski Ortahisar İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz da bu konuyla alakalı çok sert bir açıklama yaparken önemli bir noktayı da vurguladı. Yılmaz bir baba olarak bu düşünceleri ifade ettiğini belirterek şunları söyledi: “Çok öfkeliyim, sinirime hakimolamıyorum. Sizlerden ve zihniyetinizden artık midem bulanıyor. Böyle sapıkça,adice,şerefsizce olan bir yasayı Meclise sunanlarında,evet oyu verenlerinde,sırf kendi partisi getirdi diye sesi çıkmayan işbirlikçi seçmeninde (Buğuz etmek bile sesi çıkmak demektir.) Milletin çoluk çocuğuna reva gördüğünüz pisliği Allah sizlerin başına verir inşallah.Lûtkavmini yok eden Yüce Mevlam,sizlerinde helak olduğunuzu bizlere göstersin.Siyaset yaptığımı düşünecek olan zavallılarada aynı duygu ve düşüncelerimi sunuyorum.Ben babayım baba.” “BEN ÖLENE KADAR ERBAKANCIYIM!”
Erbakan Vakfı Doğu Karadeniz Bölgesi Temsilcisi Ümit Çebi bugünlerde yoğun bir şekilde vakıf çalışmalarına katılmaya devam ediyor. Saadet Partisinde yaşanan kongre sürecinin ardından çalışmalara daha bir sıkı bağlanan Çebi, Saadet Partisi eski Genel Başkanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan’a bağlılığına şu sözlerle ifade etti: “Cennet mekan Erbakan hocam ölmeden önce tüm teşkilatlar aşk ile ve her yerde biz Erbakancıyız derdi hatta dahada ileri giderek inadına Erbakan, inadına Erbakan diye meydanlarda gür sesle slogan atardı. HOCAMIN ölümünden sonra birden bire Erbakan hocamı dışlama taktiğine gidildi, Erbakan sözü rahatsızlık vermeye başladı ve davayı Erbakana neden indirgiyorsunuz önemli olan dava gibi şirin görünen ama arkasında Erbakanı silme politikası sinsice uygulanmıya başlandı.hatta işte bir odada Erbakancılar çıksın ve milli görüşçüler kalsın masalları anlatılmaya başlandı. Birden ! Aklıma şu hadis geldi. Efendimiz Mekke'de çok zor günler içerisindeyken, bir gün ellerini RABbına açarak ya RAB ! iki Ömer'den birini islamanasip et diye ALLAHa yalvardı ( Ömer efendimizde o Zaman müşrikti ve Ebu cehilinde ismi o Zaman Ömer'di ).Şimdi ALLAHın davasının Ömerlere ihtiyacımı vardı ? Dualarının anında kabul edileceği garantisi olan, Hz. Muhammed'in İslamı yaymak için Ömer'lere ihtiyacımı vardı.” Davada ALLAHın, Peygamber efendimizde ALLAHın Peygamber'i, iki Ömerde ALLAHın yarattığı varlık, ama ALLAHın dininin Mekke'ye hakıim olması için, ALLAHın adıyla ,adını yazdığı efendimiz, iki Ömer'den birini bana ver diyor. Yani efendimiz iki Ömerden birisi derken isimleriyle istiyor, bu bize bir mesaj vermiyormu. Onun için ben Erbakancıyım arkadaş çünkü Erbakan denince Aklıma İslam, Erbakan denince aklıma Kuran, Erbakan denince aklıma Hz. Peygamberim ve Erbakan denince aklıma RABbım gelir, Erbakan hocam bana İman ettiğim bu kutsalları hatırlattığından ben Erbakancıyım hemdeölene kadar Erbakancıyım vesselam.” 

Son Güncelleme: 22.11.2016 08:54

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner434