24 Eylül 2017 Pazar 12:35
Davulun Sesi 23.09.2017

AKYAZI’DA SEDAT PEKER YAZISINI KİM HAZIRLADI?
Trabzonspor’un Alanyaspor maçı sonrası futboldan öte Stadyumda kale arkasında harflerle “Reis Sedat Peker Bir Umuttur Yaşamak” yazısının yer alması taraftarları ikiye böldüğü görüldü.
Bu yazıyı asan taraftar grubunun dün hangi grup olduğu belli oldu.
Trabzonlu Gençler Taraftar grubunun lideri olan Jan Marie Paff kendisine ait sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
“Kıymetli kardeşim Mehmet bey,
Ben Sedat Peker.
Telefonunuza ulaşamadığım için bu mesajı yazıyorum. Şahsım ile ilgili yapmış olduğunuz bu güzel davranıştan dolayı YÜCE ALLAH sen ve arkadaşlarından razı olsun. Zannederim ki sol kesim ve çekemeyenler, sizin çok üstünüze gelmişler. Bu yaptığın kardeşliği hayatım boyunca unutmayacağım. Bana bu numaradan ulaşabilirsin.
YÜCE ALLAH'a emanet ol.

TRABZONLU İŞ ADAMINDAN TRABZONSPOR YÖNETİMİNE TEPKİ

Trabzonspor’un Alanyaspor'a mağlup olmasının ardından sosyal medyada Trabzonspor yönetimine tepkiler çığ gibi büyüyor. Trabzonspor'a tepki gösteren isimlerden bir tanesi de Trabzonlu işadamı Lokman Sadıklar oldu.

Sadıkların sosyal medya hesabından gösterdiği tepki:

“Ülke içi ve ülke dışındaki tüm Trabzonspor sevdalıları ağlıyor. Bakmayın dik durdurduğumuza. Gözyaşlarımız dökülmüyor, aksine gözlerimiz dünkünden daha keskin. Çünkü biz adaletsizliğin, dirilişlerin, Anadolu'nun kaplanlarıyız. Bizim akan gözyaşımız içimize akar, bunu da o ideolojisi olmayanlar göremez anlayamaz. Çünkü onlar Trabzonspor sevdalısı değil, kendi çıkar, menfaat ve istikballeri için maalesef Trabzonspor makamını kullanan şahsiyetlerdir.

Biliyorum; ağır kelimelerim yüzünden yadırgayacak, kınayacak, tenkit edeceksiniz. Lakin 16 ay önce yönetime geldikten sonra yanlışlıklar, ihanetler başlamıştı ve ayan beyan görülüyordu. Kimse sesini çıkarmıyor, konuşmuyor, hatta alkışlıyordu. Her kesim ‘Zaman tanımak lazım, sabır’ diyor, yalanları, ihanetleri görmezden geliyordu. Ben ve sayısı çok az sevdalı bu hataları yazıp isyan ederken, sayın Başkanımız bizi "AVUÇLARINI OKŞAYAN HAİNLER” olarak basına lanse ediyordu.

Ne oldu şimdi?. Kim hain? Siz mi, biz mi?..

Onur’u sahaya çıkartamıyoruz. Biz mi?. Esteban’ a kızıp oyundan alıyor, gencecik çocuğu sahaya sürüp taraftarın önüne atıyoruz. Biz mi? 90 dakikada dört defa oyun sistemini değiştirip mağlubiyete sebep oluyoruz. Yöneten ve yönetim biz miyiz ki darmadağın olmuş, kimsenin birbirinden haberi olmayan, sürekli harcama yapan kulübü borç batağına sürükleyen, verdiğimiz sözlerin hiç birini yerine getiremeyen biz miyiz?

Trabzonspor Kulübü Başkanı ve istifa etmemiş, kalan Yönetim Kurulu üyeleri biz miyiz? 16 aydır milyonlarca Trabzonspor taraftarı ile dalga geçen, Fenerbahçe müsveddesi hocanızın arkasında duran biz miyiz?

Sizler onurlu şerefli insanlarsınız.

Bir çoğunuzu yakından tanıyorum.

Lütfen! daha geç olmadan hocanızı da alın gidin, bırakın bu takımın yakasını lütfen!”


 

REİS SEDAT PEKER”
Jan Mari Peker’in kendisine bu mesajı attığını iddia ederek bunu paylaşırken maç oynandığı andan itibaren şu saate kadar sosyal medyada tepkiler devam ediyor.
Peker’in Fenerbahçeli olmasının yanı sıra Rizeli de olması ayrıca vurgulanırken kabadayı olarak lanse edilmesi dikkatlerden kaçmadı.
Trabzonsporlu taraftarların büyük bir çoğunluğu bu olayı kınarken Trabzonspor’u aracı kılarak böyle basit işlere imza atılmaması gerektiğini ifade etti.AHMET METİN GENÇ’E TRABZONSPOR TEPKİSİ
Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’in Trabzonspor Alanyaspor maçı sonrası sosyal medyadan Yanal’ı ve ardından Usta ve yönetimini istifaya davet etmesi tepkilere neden oldu.
Çok sayıda taraftar Genç’e bunun kendi işi olmadığını ve belediyecilik hizmetlerini yapması gerektiğini hatırlatırken aynı şekilde şehirdeki sorunlara çözüm bulmaları gerektiğini belirtti.
Genç’in bu çıkışının belediye başkanlığına yakışmadığını kaydeden taraftarlar “2010-11 sezonu şampiyonluğu için AK Parti Genel Başkanına bir şey söyleyebildin mi?” diyerek de tepki gösterdi.
Ayrıca şehir merkezinde birçok basit sorunun çözülmemesini de hatırlatan Trabzon’da yaşan Trabzonsporlular Genç’in bu çıkışını sosyal medya popülaritesini arttırma çabası olarak da yorumladı.
Genç kendisine gelen bu tepkilere bir cevap vermezken Genç’in bu çıkışı Usta’ya karşı cephe alması ve Trabzonspor Başkanlığını düşünüyor mesajını da vermesine neden oldu.AZİZ YILDIRIM, SİYASET VE ERSUN YANAL!
Trabzonspor’un Alanyaspor maçı sonrası birçok kesimden Ersun Yanal’ın istifasının istenmesinin yankıları devam ederken Usta Gazeteci Yazar Levent Tan konuya çok önemli bir noktadan değinerek hem gelen tepkileri yorumladı hem de önemli mesajlar verdi. Tan şu ifadeleri kullandı:
“Aziz Yıldırım gibi bir adam bile sezon başladıktan sonra Teknik Direktör değiştirmenin hiçbir boka yaramadığını öğrendi, bizim camia yıllardır inatla bu saçmalıkta ısrar ediyor.

Yazık günah...

Temiz düşüncelerle puan kayıplarına falan öfkeli olanların tepkilerini anlıyorum... Ama siyasi hayatı tıkandığı için Trabzonspor'u amaç edinen Belediye Başkanları başta olmak üzere gelecek kaygısı, itibar kavgası, ihtiras, hırs ve şahsi nefret gibi çeşitli niyetlerle Trabzonspor'u yıpratanları Allah islah etsin.”“TRABZONSPOR 3 ŞEYDEN KURTULMADAN AYAĞA KALKAMAZ!”
Trabzonspor’la alakalı önemli yorumlar ve tespitler yapan Gazeteci Sedat Tunalı da son yaşanan hüsrandan sonra Trabzonspor’un 3 şeyden kurtulmadan ayağa kalkamayacağını ifade etti. Tunalı şunları söyledi:
“1-) Muharrem Usta tipi, kendi ikbali için Trabzonspor'u basamak olarak kullanan, 50 yaşında TS'li olduğunu hatırlayıp, ortak aklı küçümseyen; şike gibi ahlaksızlıklara adı karışan kişilerden teknik direktör seçip, kirli menacerlerin kucağına oturan, kendi çalışanına 50 lira zam yapmamak için 40 takla atarken, TS'nin kasasından 1 liralık oyuncuya 3 lira vererek mali çöküş yaşatan, TS yöneticisi kartviziti uğruna her çirkinliğe eyvallah diyen yönetici tipinden

2-) Taraftarlığı kongreden kongreye nakde dönüştürmek olarak algılayan, yaşayan , yaşatan; avantalarını aldıkları sürece seslerini çıkarmayan, ilk tökezleme anında karaktersiz yönetici ya da profesyoneller üzerinden vurgun yapmak için pusulayan, aidiyetini kurum ve şehir üzerinden değil de, adamı ve ideolojisi üzerinden tarif eden taraftar tipinden

3-) Oligarşi medyasına yamanmak, yaranmak ya da utanç verici şekillerde kazanılmış yorumcu, köşe yazarı gibi sıfatlar uğruna gazetecilik mesleğini yalamalık düzeyine indirgeyen, mesleği rezil, ama marka üzerinden kendilerini var etmeye çalışan asalak esnaf gazetecilerden, yerel gazeteciliği var olan yapıya eklemlenmek, gerçeği halktan saklayıp, camiaya yalanlarla avutan, kendi çıkarı için üç maymunu oynayan gazeteci tipinden

Kur-tul-ma-lı-dır. Bu kanserli troyka acilen yok edilmezse, hasta ölür.”

AK PARTİ TRABZON’DA DÜN BİR İLK YAŞANDI!
AK Parti Trabzon İlçe Kongreleri dün tüm hızıyla devam ederken bir ilkte yaşanmış oldu.
İlçe Kongreleri başladı başlayalı her birine katılarak Trabzon teşkilatının gönlünü bir kez daha feth eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu dün tek bir İlçe Kongresine katılamadı.
Geçtiğimiz gece geç saatlerde Trabzon’a gelen Bakan Soylu dün sabah memleketi Of’ta İlçe Kongresine katıldı ve ardından da Çaykara’ya geçerek İlçe Kongresine katıldı.
Bu iki kongreye katılan Bakan Soylu daha sonra özel uçağıyla Ankara’ya geçerek TBMM’deki olağanüstü toplantıya katıldı.
Bakan Soylu’nun TBMM’deki toplantıya katılması ve toplantının uzun sürmesinden dolayı Köprübaşı’ndaki İlçe Kongresine katılamamasıyla bir ilk yaşandı.
Bakan Soylu kongreler başladı başlayalı ilk defa bir Trabzon’daki İlçe Kongresine katılamadı o da Köprübaşı oldu.AKÇAABAT’TA YIKIM DEVAM EDİYOR
Akçaabat Belediyesi Zabıta Ekipleri, vatandaşın güvenli ve huzur içeresinde yaşamlarını devam ettirmeleri için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.
Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçe genelinde sürdürdükleri denetlemelerde tespit ettikleri kaçak yapıları gerekli işlemleri yaptıktan sonra yıkıyor.

Ekipler, bir yandan seyyar ve dilencilikle mücadele ederken diğer yandan da Belediyemiz İmar Müdürlüğünce kaçak olduğu tespit edilen ilçe genelinde sahillerde ve turizmin lokomotifi haline gelen yaylalarımızdaki kaçak ve gayri nizami tüm yapıları yıkıyor.
Bu çalışmalar kapsamında Hıdırnebi Yaylası’nda bulunan barakalar, kaçak yapılmış betonarme evler ve sınır belirlemek için örülen çitler Akçaabat Belediyesi Zabıta ekiplerince ortadan kaldırıldı.

Son Güncelleme: 25.09.2017 09:30

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner292