23 Ekim 2016 Pazar 09:00
Davulun Sesi - 23.10.2016
MİLLET İDAM İSTİYOR ‘VEKİLLERDEN’ SES YOK! 
Önce terör örgütü mensuplarına idam istedi bu millet sonra 15 Temmuz Darbe girişiminin ardından darbecilere istedi ve en son da geçtiğimiz gün 3 buçuk yaşında bebeği tecavüz edip öldüren sübyancıya istedi. Pedofili deniliyormuş buna tıp dilinde ne denirse denilsin millet buna neler neler diyor ve isteği de belli, idam. Peki, Milletin Vekilleri ne yapıyor? Cumhurbaşkanı Recep 
Tayyip Erdoğan her gittiği yerde millet tarafından ‘İdam isteriz’ sloganlarıyla karşılanıyor. Ne olacak bu idam talebi? Milletin vicdanına kim kulak verecek? Türkiye Büyük Millet Meclisi verecek fakat şöyle de bir durum var bugün idam çıksa geçmişe dönül olmama imkanı var. O yüzden idamla ilgili yasa er veya geç TBMM’den geçmeli ve toplum vicdanı rahatlatılmalıdır. Bu arada Cumhurbaşkanı Erdoğan TBMM gündemine böyle bir şey gelirse gerekeni yaparım da diyor fakat TBMM’dekilerden ses yok. Bakalım milletin sesine ne kadar daha kulak tıkanacak. 
GECE KAHVEHANEDELERDE GÜNDÜZ MEYDANLARDA 
CHP Trabzon İl Başkanı Turgay Güngör ve ekibi, ilçeleri gezmeye devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Maçka’ya çıkarmada bulunan CHP Trabzon heyeti şimdi de Tonya’daydı. Tonya’da gündüz esnafı dolaşan ve bire bir temas kurarak dertleri dinleyen Güngör ve ekibi akşam olunca da kahvehane sohbetlerinde yerini alıyor. Güngör bu ziyaretleri ve bu iletişim taktiğiyle CHP teşkilatları tarafından da takdir ediliyor. Ziyaretlerle alakalı da kısa bir açıklama yapan Güngör, “Her gittiğimiz ilçede, ilçe teşkilatımızla birlikte gündüz pazarda, alanlarda ve esnafımızlayız akşam olunca da kahvehaneler de vatandaşlarımızla sohbet ediyoruz. Onların dertleri bizim derdimiz, CHP olarak milletimizle her yerdeyiz” dedi. Güngör’ün bu çalışmalara planlı bir şekilde de devam edeceğini öğrendik. 

KÖKSAL BABA’YA CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN NE HEDİYE ETTİ? 
Trabzon’dan tüm Türkiye’ye hatta Dünya’ya namı giden sosyal medya fenomeni olan Köksal Baba da geçtiğimiz hafta sonu Trabzon’a gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı karşılayanlar arasındaydı. Köksal Baba, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı karşıladı ve Cumhurbaşkanı ona pilli oyuncak araba verince Erdoğan’a karşıtlığıyla bilinen siteler haberini yapmıştı. Köksal Baba 41 yaşında ve gerçek adı Köksal Bektaşoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bilgi verilmemiş olsa gerek ki o alana gelen çocuklara verdiği oyuncaktan Köksal Baba’ya da verdi.  Tabi mizahi ve ironi haberleriyle gündem olan Zaytung da bu fırsatı kaçırmayı okuyucularına şu haberi yaptı: “Sosyal medya fenomeniKöksal Baba'ya oyuncak araba hediye eden Erdoğan, küçük çocuklara sakal bıyık bıraktırılmaması konusunda velileri de uyardı...” Tabiki Cumhurbaşkanımız böyle bir şey demedi fakat Zaytung bu yaptı yine yapacağını. “ANNE BU PARALARI İHTİYACI OLANLARA VER!” 
Geçtiğimiz gün sitemizi ziyaret eden AK Parti Trabzon İl Kadın Kolları Başkanı Bahar Ayvazoğlu’nun açıklamaları teşkilatta yankılanmaya devam ederken yine bu sayfada Ayvazoğlu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı geçtiğimiz hafta karşıladıktan sonra kaleme alıp sosyal medyadan paylaştığı yazısını paylaşmıştık ve çok okunanlar arasına girmişti. Bu yazının ardından bir olay geliştiğini öğrendik ve sizlerle paylaşalım dedik. Ayvazoğlu’nun iki çocuğu var biri kız biri erkek ve bu yazıyı okuyan erkek çocuğu da anne ve babasının ona verdiği paraları biriktirip annesine vermiş. Bu parayı verirken de anne yazını okudum ve siz hep yardıma muhtaç insanlara bir şeyler alıyorsunuz, bana verdiğin paralardan bunları kenara koymuştum alın bunları da onlara harcayın demiş. Ve Ayvazoğlu da bu durum karşısında dost meclislerinde bu durumdan bahsettiğini ve duygulandığı öğrendik. Olayın bir başka yönü de partinin yükünü çeken ve görünmeyen kahramanları aslında AK Partili kadınlar, niye diye sorarsanız. Evin dışı kadar evlerin içi de önemli işte o evleri de ziyaret edenler onlar. MHP TRABZON DARMADAĞIN!  
MHP Trabzon’da birlik ve beraberlik adına bir durum söz konusu değil. Önce MHP’nin kurucu üyesi Ali Sağır’ın partiden ihracı şimdi de MHP’li Meclis Üyesi Davut Çakıroğlu’nun açıklamaları ve her ikisinde de MHP Trabzon İl Başkanı Nihat Birinci yaptığı açıklamalarla ortamı gerdikçe gerdi. Sağır partiyi temsil etmiyor dedi ve Birinci’ye cevap eski İl Başkanından, Yardımcısından ve eski Ortahisar İlçe Başkanından geldi. Şimdilerde ise Çakıroğlu siyasi parti il başkanlarını hedef alan bir açıklama yapmıştı, işte görevlerini yapamıyorlar Trabzon’un sorunlarıyla ilgilenmiyorlar diye Birinci çok sert çıktı. Birinci’nin açıklamasında şu nokta ise tehdit olarak algılandı “Bu arkadaşın şunu iyi bilmesi gerekir. Yaptığı bu açılama ile onun Belediye Meclisinde var olmasını sağlayan Milliyetçi Hareket Partisi ve camiasına büyük saygısızlık yapmıştır. Siyasi partilerde dönem dönem şark kurnazlığına soyunan bu tip insanlar olmuştur, fakat siyasi ömürleri çok kısa sürmüştür.” Ve burayı dikkate alıp da Çakıroğlu’nu destekleyenler Birinci’yi eleştirdi.


 
Son Güncelleme: 24.10.2016 08:47

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner434