23 Kasım 2016 Çarşamba 09:00
Davulun Sesi 23.11.2016
TRABZONSPOR NEREYE GİDİYOR? TARAFTARIN TEPKİSİ KİME? 

Trabzonspor küme düşme potasına adım adım yollanmaya çalışılırken her başarısızlığın ardından gündeme Akyazı Stadyumunun gelmesi de taraftarlardan artık tepki görmeye başladı. Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta ve Yönetiminin en iyi yaptığı şeyin reklam olduğunu belirten Trabzonspor taraftarları Hüseyin Avni Aker Stadyumuna hüzünlü bir şekilde geçtiğimiz akşam veda etti. Bunun üzerine her kesimden tepkiler gelmeye başladı. En büyük tepki Türkiye Futbol Federasyonuna sonrasında Merkez Hakem Kuruluna sonrasında Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal’a sonrasında Trabzonspor Başkanı Usta ve Yönetimine en son olarak da futbolcularaydı. 50. Yılda şampiyonluk vaadini de tiye alan Trabzonsporlu taraftarlar, Bakan Soylu ve Bakan Albayrak da destek oluyor fakat bu TFF ve MHK bizi biçmeye devam ediyor diye de yorum yaptı. Bir başka dikkat çeken konu ise geçtiğimiz gün CAS duruşmasının ardından bu kıyımın olmasını manidar bulup olayları ilişkilendirenlerdi. Tepkilerin adresi belliyken tüm Trabzonsporlular Başkan Usta’ya şu soruyu soruyor: “Trabzonspor nereye gidiyor?” “BU MAHALLENİN MUHTARI VAR VALİ BEY!”

Yıldızlı TOKİ Konutlarında yaşanan vahim tabloyla alakalı geçtiğimiz günlerde bu sayfada Mahalle Muhtarı Ufuk Can’ın sitemini dile getirmiştik. Bunun üzerine mahalleye Vali Beyin, Kaymakam Bey’in ve TOKİ Yetkililerinin geldiğini belirten Muhtar Can, “Bir hafta önce tokinin son halini bildiğiniz gibi haber yapmıştık. Bu haber üzerine Vali bey Kaymakam bey ve beraberindeki heyetle birlikte TOKİ’ye çıkartma yaptılar sondurumu yerinde incelediler. İyi tamam güzel de bu mahallenin birde muhtarı var adam derki muhtar Allah senden razı olsun. Devletimizin yapıp bize emanet ettiği burnumuzun dibindeki binaları koruyamadık, bizler yönetici olarak uyuduk sen bizi uyandırdın sende gel bakalım bizimle son durum nedir ne yapabiliriz istişare yapalım.  Şimdi sizde dersiniz ki hadicanım sende kendini amma büyüttün vali seni muhataba alır mı işin mi yok senin doğru bu vali almaz kaymakam almaz ama gerçek yönetici vasfında olanlar alır.  İşini Allah rızası için yapanlar alır bunlar takriben yöneticiler sıkıntı yok. Ben Allah rızası için yapıyorum Rabbim beni muhataba alsın yeter.”REVİ 3 GÜNDÜR ANKARA’DA NE YAPIYOR? 

AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi’nin 3 gündür Ankara’da olduğu öğrendik. Geçtiğimiz Pazar günü apar topar Ankara’ya giden İl Başkanı Revi’nin, İl Başkanları Toplantısı olmadığı halde neden bu kadar süre kaldığına dair de araştırmamızı yaptık. Revi hem AK Parti Genel Merkezinde ikili görüşmeler yapmış hem de Bakanlıklar da vaktini geçirmiş. Bakan Soylu başta olmak üzere Bakan Albayrak’lada bire bir görüşme yapan Revi Trabzon’la alakalı projeleri takibi yapmaya devam etmiş. Fakat Revi’nin Ankara’ya asıl gidiş sebebi de bu değilmiş. Revi’nin babasının sağlık problemi olduğu ve bu problemi çözmek için Ankara’da olduğunu öğrendik. Revi’nin babasına geçmiş olsun diyoruz. CHP’DEN O KONUDA ELEŞTİRİ: “İŞKUR MU AKP İSTİHDAM KURULU MU?”

Trabzon başta olmak üzere ülke genelinde İŞKUR üzerinden devlet kurumlarına 6-9 aylık şeklinde eleman alımı oluyor. Bu alımlarda listeler AK Parti İl Başkanlıkları tarafından hazırlandığını artık bilmeyen yoktur. Konuyla alakalı CHP Trabzon’dan sert bir eleştiri geldi. CHP Trabzon İl Başkanvekili Celal Akaç, “Kamuda 750 bin’e yakın taşeron işçisi var. Bunların nerede ise % 90’ı AKP teşkilatlarında ve AKP yerel idarelerinde hazırlanıp İŞKUR ve ihaleyi alan müteahhitlere verilen isimlerden oluşuyor. Bu isimlerin % 90’nın bir ortak özelliği de var. Hepsi AKP’ye üye olmak durumunda. Sadece kendi mi, eşi, var ise 18 yaşını doldurmuş evladı, Çocuğunun ekmek davasını yaşamının varlık nedeni gören anne babası da, istemese de AKP’ye üye olmak durumunda. Bu sayının en az iki milyon kişi olduğu ve bu iki milyon kişinin de örülen bu zincir nedeniyle AKP’ye oy verme mecburiyetinde bırakıldığı, bilinen, konuşulan bir gerçektir. CHP il örgütünün İŞKUR İl müdürü ile yaptığı görüşmede, işe almada hakkaniyetten, hukuk’tan uzak işletilen süreç kendisine sorulmuş ve bazı illerde uygulaması yapılan kura yolu ile işe alma yönteminin uygulanması konusu talep edilmiştir. İŞKUR’ DA işe almada, adaleti istiyoruz. Eşit nitelikteki vatandaşlarımız arasında kura çekimi ile işe almayı talep ediyoruz. AKP ilçe başkanlıkları eli ile organize edilen bu haksız, hukuksuz uygulamaya bundan böyle sessiz kalmayacağımızı, bir kez daha beyan ediyoruz.” Bundan sonra İşkur’dan eleman alımında kıstas ne olacak ve bu konuda CHP neler yapacak hep birlikte göreceğiz. AHMET METİN GENÇ MHP’Yİ NEDEN ZİYARET ETTİ? 

Başbakan Binali Yıldırım’ın Trabzon’u ziyaretinde ‘MHP ile birlikte Yeni Anayasa’yı ve Başkanlık Sistemini’ getireceğini belirtmişti. Başbakan’ın bu ziyareti ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin AK Parti’yi üst üste ziyaretinin ardından Trabzon’da da bu konuda hareketlilik yaşandı fakat biraz farklıydı. Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, MHP Trabzon İl Başkanı Nihat Birinci’yi ve MHP Ortahisarİlçe Başkanı Derviş Çelenk’i ziyaret etti. Ziyaret basına 15 Temmuz ruhu olarak yansıtıldı fakat basına yansımayan kısmında Genç, Birinci ve Çelenk’e Bahçeli’nin duruşundan dolayı da özellikle teşekkür etti. Ziyaretin basına yansımasının ardından ise vatandaşlar şu soru sormaya başladı. Ahmet Metin Genç, Belediye Başkanı mı AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı mı? Belediye Başkanlarının siyaset üstü davranışlar içerisinde olması gerekirken AK Parti’nin İl veya İlçe Başkanı gibi kimliğe bürünmesine hem vatandaşlar hem de AK Parti tabanı tepki gösteriyor. ŞOFÖRLER ODASI BAŞKANIYLA ÖĞRENCİLER ARASINDA TARTIŞMA DEVAM EDİYOR!

Trabzon Şoförler Odası Başkanı Turan Altuntaş ile KTÜ Öğrenci Konseyi Başkanı Recep Çolak ve Avrasya Üniversitesi Başkanı Hüseyin Yavuz arasında ‘Dolmuş zammı’ tartışması devam ediyor. Trabzon’da geçtiğimiz gün dolmuşlara 25 kuruş zam yapılmış ve 2 liraya çıkmıştı. Bu zamma ilk tepki öğrenci temsilcilerinden gelmişti çünkü öğrenci tarifesi gibi bir şey dolmuşlarda yoktu. Bu tartışmalar devam ederken Trabzon’da ikiye bölündü adeta öğrencilere destek verenler de oldu tepki gösterenler de fakat kamuoyunda bu zam vesilesiyle şunlar da dile gelmeye başladı. Trabzon’da dolmuşların konforu, dolmuşçuların vatandaşla iletişimi, dolmuş güzergahları arasındaki farka rağmen fiyatların sabit olması gibi. İşte bu sorunlar çözüm beklerken 25 kuruşluk zam üzerinden öğrencilere tepki gösteren Sayın Altuntaş bu sorunlara ne diyecek, kamuoyu cevap bekliyor.  
Son Güncelleme: 23.11.2016 08:57

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner434