23 Kasım 2017 Perşembe 13:00
Davulun Sesi 23.11.2017

MEZARLIK SORUNUNA ÇÖZÜM ARANIYOR!

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi’nin dünkü toplantısında gündeme gelen konulardan biri de mezarlık sorunu idi.

İmar ve Bayındırlık Komisyonundan gelen maddeler ve gelir tarifesi meclis gündeminde değerlendirildi. Gelir tarifesi görüşüldüğü sırada 3 ilçede mezarlık sorunu olduğu ortaya çıktı.

CHP’li Belediye Meclis Üyesi Burhan Cahit Erdem, “Akçaabat ile ilgili mezar sıkıntısı var. Orada da mezarlıkları büyükşehir belediyesi olarak yapmamız gerekiyor” ifadelerine yer verdi

Başkan Gümrükçüoğlu, “Yapalım, Sayın başkanımız burada. Şura olabilir desin. Ona göre kamulaştırma yoluna gidelim” dedi.

Bunun üzerine söz alan Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen, “Hazineden devraldığımız yer var. Buranın projelerini parselasyon planlarını hazırladık. Büyükşehir yapılanmasından sonra büyükşehire devrettik. Düzenlenirse burası da vatandaşa vermek mümkün. Rahatlama sağlar” dedi.

Türkmen’in bu açıklaması üzerine Başkan Gümrükçüoğlu, “Derhal bu konuya başlansın. Yolları tamamlansın, çevre düzeni sağlansın. Vatandaşımıza hizmet için hazır hale getirilsin” dedi.

Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi ise kendi ilçelerde de aynı sorunun yaşandığını kaydetti.

Arsin Belediye Başkanı Erdem Şen de kendi ilçelerinde ki mezarlığın düzenlemesinin yapılmasını talep etti. Bu talepler üzerine Başkan Gümrükçüoğlu, öncelikle Akçaabat’taki sorunla birlikte diğer ilçelerin de sorunlarının halledileceğini kaydetti.

‘MUHALİFLER’ GELDİ Mİ?

CHP Ortahisar İlçe Başkanlığı için 2 aday da seçimi kazanmak için harıl harıl çalışıyor. Adaylar Ömer Hacısalihoğlu ile Celal Akaç çok düzeyli açıklamalar yapıyor, seçimde kazanan tarafın CHP olacağını her fırsatta açıklıyor. Celal Akaç ile Ömer Hacısalihoğlu yaptıkları basın toplantılarında gazetecilerin parti içinde bölünme sorularına, “Böyle bir şey söz konusu olamaz” şeklinde cevap vermişlerdi.

Ancak, İl yönetiminde görevli bir yöneticinin söyledikleri kulaktan kulağa parti delegeleri arasında yayılırken, huzursuzluğa neden olduğu, 2 adayı da rahatsız ettiği iddia ediliyor. İl yöneticilerinden bir isim mahalledeki delegelere gidip, muhalifler geliyor mu? sorusunu sormuş. Delegenin cevabı ise, “AKP’liler zaten gelmiyor. Başka muhalif kim ki” olmuş. Tabi delege şaşırarak bu cevabı vermiş. Anlaşılan o ki, parti içinde bölünme ciddi anlamda büyük. Her ne kadar iki başkan adayı bu durumu yalanlasa da, parti içinde büyük sıkıntılar yaşanacağı görülüyor…

AK PARTİ ORTAHİSAR’DA KARAR AŞAMASI NASIL OLACAK?

AK Parti Trabzon’da 2 Aralık’ta gerçekleşecek olan Ortahisar İlçe Kongresi için adaylar belli olmaya başladı. Mevcut İlçe Başkanı Temel Altuntaş’ın yanı sıra bir önceki seçimde aday olan Ömer Odabaş yine adaylığını açıklarken, eski ilçe yönetim kurulu üyelerinden Yasin Aydın’ın da aday olacağı konuşuluyor. Aydın’ın adaylığını açıklarsa, Büyükşehir Belediyesi ve Ortahisar Belediyesi’nde bulunan partililer duruma müdahil olacağı da gelen bilgiler arasında. 3 adayla seçime gidilmesi planlanan AK Parti Ortahisar’da söz partililere mi? yoksa Milletvekillerine mi? kalacak bilmiyoruz. Merak edilen soruların cevabını yakında hep beraber göreceğiz

TRABZONLU DÜNYA ŞAMPİYONUNA SPONSOR OLACAK YOK MU BİR BABAYİĞİT

Macaristan’da düzenlenen Wako Worl Kıckboxing şampiyonasında 60 kilo K1 büyük bayanlarda Dünya Şampiyonu olan Nagihan Kalyoncu bu seferde Antalya’da düzenlenecek olan turnuvaya katılmaya hazırlanıyor. Fakat Nagihan Kalyoncu’nun kendisine her fırsatta teşekkür ettiği Trabzon’un sevilen Gazetecisi Cevat Kol yazdığı yazıya göre Nagihan’ın sponsor sıkıntısı var. Kol yazdığı yazıda: ‘’ Fotoğraf çektirirken sıraya girenler önden buyursun. Nagihan K. 29 Kasım da Antalya’da turnuvaya katılacak. Buyurun sponsorluğa..’’ diyerek Nagihan’a destek olmaya çağırdı. Bizde soruyoruz yok mu, dünya şampiyonumuz Nagihan Kalyoncu’ya bir sponsor olacak babayiğit?

Son Güncelleme: 23.11.2017 07:59

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol