25 Ekim 2016 Salı 09:00
Davulun Sesi - 25.10.2016
AK PARTİ TRABZON’DA GÖREV DEĞİŞİMLERİNİN PERDE ARKASI! 

AK Parti Trabzon İl Yönetiminde İl Başkanı Haydar Revi’nindeğişime gideceğini geçtiğimiz hafta İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu ziyaretinin ardından yazmıştık. Değişime sebep olan olayları öncelikle hatırlatalım kim kimin yerine niçin geldi o soruların cevabını da vermiş olacağız.

1) İl Başkan Yardımcısı Çevre, Şehir ve Kültür Başkanı Murat Zeki Solak Yürütmeden çıkarıldı ve yakın zamanda da eğer kendi istifa etmezse partiden ihraç edileceğini öğrendik, Solak partideki toplantılara katılamıyordu zaten. 
2) İçişleri Bakanlığı Müşaviri olan İl Başkan Yardımcısı Mali İşler Başkanı Ali Faik Hacıoğlu’nun yerine görevlendirme mecburen yapılacaktı. 
3) İl Başkan Yardımcısı Tanıtım Medya Başkanı Arzu Yalçınalp’in görevden alınması beklenmiyordu.
4) İl Başkan Yardımcısı Seçim İşleri Başkanı Mahmut Yazıcı’nın ise görevden alınması bekleniyordu.
İlk olarak bu isimlerden Ali Faik Hacıoğlu dışında görevden alınanlar hakkındaki iddialara ve olaylara gelelim.

 
 

SOLAK İNAT ETTİ, YALÇINALP’İ TEŞKİLAT İSTEMEDİ VE YAZICI’YI BARO YEDİ! 

En başta Solak neden görevden alındı? Çünkü, İl Başkanı Haydar Revi’nin talimatına uymadı. İl Yöneticisi Abdullah Özer’le bir tartışma yaşadı ve Başkan Revi her ikisinden de istifa istedi. Özer istifa etti fakat Solak istifa etmemişti. Solak istifa etmediği gibi basın yoluyla Revi’yi zor durumda bırakacak açıklamalarda yapmıştı. Bir diğer görev değişimi ise Tanıtım Medya Başkanı Arzu Yalçınalp, böyle bir görev değişimi beklenmiyordu fakat edindiğimiz bilgilere göre Yalçınalp’i Bakan Soylu eksik ve yetersiz buluyormuş.Yalçınalp hakkında bazı basın kuruluşlarında çıkan reklam ilanlarıyla alakalı haberlerde Bakan Soylu’yu hayli sinirlendirmiş. Yalçınalp hakkında hem Bakan Soylu’ya hem de Revi’ye birçok şikayet gidince bu şikayetlerin çoğu da teşkilatın tabanından olunca görev değişimi kaçınılmaz olmuş. Yalçınalp’in değişimi diğerleri gibi olmadı daha sönük ve göz önünde olmayan AR-GE birimine getirildi. Peki, Yazıcı? Yazıcı’nın görevden alınmasında en büyük etken Trabzon eski Baro Başkanı Orhan Öngöz’e olan yakınlığıydı. Öngözbilindiği üzere FETÖ’yle mücadelde göz altına alındı. Yazıcı, 15 Temmuz’dan sonra Baro’dan istifa etti fakat bu istifa görevden alınması için yeterli olmadı çünkü Bakan Soylu’nunehemniyet verdiği Baro seçimlerini AK Parti kaybetti. 
BAKAN SOYLU’NUN ETKİSİ REVİ’NİN AĞIRLIĞI! 

Göreve gelen isimlere gelirsek eğer en başta Ahmet Uğur Zihni’nin İl Başkan Yardımcısı olacağını biz geçen hafta yazmıştık. Zihni’nin göreve gelmesinde en büyük etken Bakan Soylu’dur bu da böyle bilinsin. Zihni Demokrat Parti eski İl Başkanıdır ve Soylu’yu en baştan beri yalnız bırakmayan Trabzon’daki kilit isimlerdendir. Zihni, Tanıtım Medya Başkanı olarak ne yapar ne eder bunu hep birlikte göreceğiz. Solak’ın yerine göreve gelen Ahmet Karadeniz ise Revi’ninhiçbir müdahale olmadan görev verdiği bir isim olarak göze çarpıyor. Çünkü Karadeniz görev adamı olarak görülüyor ve verilen görevi parti disiplinine uygun bir şekilde yerine getirecektir yorumu yapılıyor. ARGE başkanı olan Enes Aslan’ın Mali İşler gibi önemli bir birim başkanlığına getirilmesine gelirsek eğer bu görev verilişi de geçmişi iyi hatırlarsanız. 15 Temmuz olmadan ve olduktan sonra sosyal medyada paraleli hedef alan ve FETÖ’cülere nefret kusan isimlerden biriydi Aslan ve çok sert çıkışları da oldu. Bu çıkışlarıyla AK Parti tabanında da tavanında da takdir topladı ve Revi’nin de gözüne girdikçe girdi. Revi de bunu daha iyi birimde görev vererek ödüllendirmiş oldu. Öztürk’ün Seçim İşleri Başkanı olarak görevlendirmesine gelince, Teşkilat Başkan Yardımcısı olan Öztürk’ün görev almasında en büyük etken Şeref Malkoç diğeri de Teşkilat Başkanı Uğur Aydın olarak yorumlanıyor. Öztürk’ün bu görevi de en iyi şekilde yapabileceği düşüncesi ise hem 7 Haziran hem de 1 Kasım Seçimlerinde Seçim Koordinasyon Merkezi ekibinde yer almasından dolayı olarak görülüyor. Özet olarak bu görev değişimlerinde Bakan Soylu’nun etkisi net olarak görüldü ve Revi de ağırlığını göstermiş oldu. TrabzonHabercisi.com sitesi olarak bu değişimin AK Parti Trabzon camiasına hayırlı olmasını dileriz. 
 


O BELEDİYE BAŞKANI 30 YILDIR AYNI… 

Arsin Belediye Başkanı Erdem Şen,Hem Arsin’de hem de Trabzon’da çok seveni vardır. 
Belediye Başkanlığından öte bir abi bir baba gibi davranır vatandaşa, kapısı her daim açıktır ve halk günü uygulamasına da ilk girişen Belediye Başkanlarından biridir. Sadakat sahibi ve işinin ehli Sayın Başkan gür saçlarıyla da dikkat çeker son zamanlarda aklar düşmüştür fakat günlük sporuna çok dikkat ettiği için sağlığı da yerindedir. Erdem Başkan geçtiğimiz gün sosyal medya hesabından berberiyle olan fotoğrafını paylaşıp “Dile kolay tam 30 yıldır Kuaför Musa 'ya traşolmak...Dostum Musa Aksoy'a ve ekibine teşekkürler” dedi. 30 yıl? Çeyrek asırdan daha fazla aynı berber, nasıl bir sadakat. Bu arada Erdem başkanın gözü yükseklerde değildir fakat Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığı için de önümüzdeki seçimlerde aday olarak gösterilirse kimse şaşırmasın. ÇAKIROĞLU SORULARI YANLIŞ YERE Mİ SORDU? 

MHP Ortahisar Belediyesi Meclis Üyesi Davut Çakıroğlu, geçtiğimiz gün Trabzon’daki siyasi parti İl Başkanlarını eleştirmişti ve bu eleştiri üzerine ilk önce AK Parti ve CHP İl Başkanlarından cevap en sonunda ise kendi partisinin İl Başkanı tarafından cevap gelmişti ki en sert cevap oydu. Çakıroğlu bu cevaplar üzerine dün bir açıklama yaptı ve 11 maddeyle sorular sordu İl Başkanlarına. Çakıroğlu bu maddelerle ilişkin de açıklamalar yaptığı ve basında yer aldığını ifade etti. 11 maddeyi de inceledik, sorduğu soruların hiçbirinin muhatabı ne AK Parti ne MHP ne de CHP İl Başkanları, sorduğu sorularının cevabını almak istiyorsa şayet Çakıroğlu ‘Belediye Meclisi’ toplantılarına katıldığı binada iki tane belediye başkanı var bir tanesi Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı diğeri de meclis üyesi olduğu OrtahisarBelediye Başkanı. Bu iki başkanla da Çakıroğlu’nun öyle çok büyük bir sorunu olduğunu düşünmüyoruz o yüzden bunları sorabilir, ve bu konularla alakalı açıklamaları da vatandaş çok seviyor, vatandaş takdir ediyor gibi servis etmesine anlam veremedik. İl Başkanlarının da bu sorulara cevap vereceğini düşünmüyoruz, Çakıroğlu en başta partisini karşısına alarak yaptığı siyaseten çok farklı yorumlanmaktadır bizden söylemesi. CHP TRABZON’DAN GİRESUN’A ÇIKARMA

CHP Trabzon İl Başkanı Turgay Güngör, İl Yöneticileri ve CHP Trabzon Kadın Kolları  Yöneticileri geçtiğimiz gün Giresun’da trafik kazası geçiren CHP Tonya İlçe Kadın Kolları Başkanı Ayşe Yağız’ın oğlu Savaş Yağız’ı tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti. Trafik kazasında beyin kanaması geçiren Savaş Yağız Giresun’da özel bir hastanede tedavi altındaydı. Durumu ciddiyetini koruyan Savaş’ın şu andaki durumuyla alakalı bilgi veren Güngör, “Ailesi ve doktorları ile görüştük. Durumunun iyiye gittiğini tespit ettik. Çağdaş'a geçmiş olsun diyor, acil şifalar diliyoruz.” dedi. Biz de bu olayı bu sayfaya taşımıştık ve Savaş’ın durumunun iyiye gitmesine sevindik, kendisine acil şifalar CHP Trabzon ailesine de geçmiş olsun diyoruz. 
 
Son Güncelleme: 25.10.2016 12:44

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
teş. 1 yıl önce

Bayram öztürk seçim ilerine atandı. Bildiğimiz kadarı ile genel merkezin tavsiye kararı seçim işlerinde avukat olması yönündedir. öztürk bu kritere uymuyor. Hatta daha önceki il başkanlarından biri atadığı seçim işleri başkanını sırf bu bahane ile görevden almıştır. Bakalım buna ne diyecekter.

banner292