26 Ekim 2016 Çarşamba 09:00
Davulun Sesi - 26.10.2016
AK PARTİ TRABZON’DA KİM ÖDÜLLENDİRİLDİ KİM CEZALANDIRILDI?
AK Parti Trabzon’da yürütmede yapılan değişiminin ardından yankılar devam ediyor. Özellikle Murat Zeki Solak’ın yürütmeden çıkarılıp hala İl Yönetici olarak kalmasına tepkiler devam ederken eski bir Demokrat Partili Ahmet Uğur Zihni’nin Tanıtım Medya Başkanı olarak Arzu Yalçınalp’inyerine gelmesi Revi’nin stratejik düşüncesini de ortaya koyduğu şekilde yorumlanıyor. Bayram Öztürk’ün Seçim İşleri Başkanlığına gelmesi çalışkanlığın AK Parti içinde ödüllendirilmesi olarak gösterilirken Enes Aslan’ın ARGE Başkanlığından Mali İşler Başkanlığına getirilmesi ve Ahmet Karadeniz’in Çevre Şehir ve Kültür Başkanlığına getirilmesi ince ayarlar olarak değerlendiriliyor. Revi, yaptığı değişimlerle birlikte Solak’ı diskalifiye Yalçınalp’i daha edilgen bir birime alırken Aslan’ı, Öztürk’ü ve Karadeniz’i de ödüllendirildiği şeklinde partide yorumlar yapılıyor. Yeni birim başkanları bundan sonraki süreçte neler yapacak hep birlikte göreceğiz özellikle Medya Tanıtım Başkanı olan Zihni’nin fark mı göstereceği yoksa standart işleri yapmaya devam mı edeceğini bir basın kuruluşu olarak hep birlikte göreceğiz. 
CHP TRABZON’DAN 29 EKİM DAVETİ, NEREDE VE NE ZAMAN?
CHP Trabzon İl Başkanlığı geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kendi organizasyonuyla alternatif kutlama dediğimiz şekilde kutlamaya hazırlanıyor. 29 Tekim Cumhuriyet Bayramı’nda tek yürek olalım sloganıyla alternatif kutlama düzenleyecek olan CHP Trabzon İl Başkanlığı kutlamayla alakalı bilgileri de şu şekilde paylaştı: Yer Uzun Sokak Palet Pastanesi Önü, Saat 12:30 ve tarih 29 Ekim” Kutlamayla ilişkin hazırlanan afişte sadece CHP Trabzon İl Başkanlığının logosu yok Atatürkçü Düşünce Derneği Trabzon Şubesi ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Trabzon Şubesinin de logoları yer aldı. Konuyla alakalı açıklama yapan CHP Trabzon İl Başkanı Turgay Güngör, “Atatürk ve Cumhuriyet sevdalısı tüm hemşehrilerimizi Cumartesi günü Cumhuriyet Bayramımızı kutlamamıza davet ediyoruz” dedi. ÜLKÜCÜ TABANIN SESİNE KULAK VEREN MİLLETVEKİLLERİ
Başkanlık referandumuna yaklaşık 6 ay varken gündemde MHP’nin AK Parti’ye bu referandumda vereceği desteği var. Dün aralarında Trabzon eski Valisi MHP Isparta Milletvekili Nuri Okutan’ın da bulunduğu 5 Milletvekili referandumda hayır diyeceklerini kamuoyuna duyurdu. MHP Gaziantep Milletvekili Ümiz Özdağ, Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Balıkesir Milletvekili İsmail Ok ve Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz’dan oluşan isimlerin başkanlık sistemini kabul etmeyerek hem ülkücü tabanın sesine kulak verdiği hem de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin başkanlıkla alakalı duruşuna tepki gösterdiği şeklinde MHP Trabzon camiasından yorumlar yapıldı. Bahçeli’nin de bu duruşa karşı meclisteki duruşumuza göre referandumdaki duruşumuz belli olacaktır şeklinde yorumu tartışmalara neden oldu. MHP’nin AK Parti’ye desteği lider bazında ‘evet’ fakat genele yaymaya kalktığımız ‘hayır’ seslerinin duyulduğu da bir gerçektir. 
KTÜ’DE KONSEY SEÇİMLERİNİN PERDE ARKASI 
KTÜ Konsey Seçimleri sonuçlandı ve İletişim Fakültesi Öğrencisi olan Recep Çolak seçimi 17 oyla kazandı ve rakibi ise 13 oy aldı. AK Parti’nin ÜniAK oluşumu içerisinde bulunan Çolak 15 Temmuz Darbe girişiminin ardından AK Parti Trabzon İl Başkanlığında ve meydanlarda gece gündüz nöbet tutmasının ödülünü de bu şekilde almış oldu. Seçimin arka planında neler yaşandı, AK Parti’de seçimin kazanılmasında başrolde İl Gençlik Kolları Başkanı Halim Yılmaz, KTÜ Konseyinin bir önceki Başkanı Hüseyin Yavuz ve ÜniAK Trabzon Başkanı Gökhan İskenderoğlu vardı. Seçimi az farkla kaybeden MHP tarafında ise işin görünmez kahramanı Trabzon Ülkü Ocakları Başkanı Mihrap Altınışık, KTÜ Öğrenci Derneği ve Fatih Eğitim Fakültesi Öğrenci derneği vardı. Seçimin ilk etabında bölüm seçimleri yapıldı ve kıyası bir yarış oldu. Bölümler arasında sonuca bakıldığında AK Parti MHP’yi çok az farkla geçmişti ve bunun fakülte seçimlerine yansıması vardı ve fakülte seçimleri sonucunda Konsey Başkanı belirlendi. Sonuç olarak Konsey Seçimini almak isteyen AK Parti bunun için SKM’de kurdu ve seçimi az bir farkla da olsa aldı. YALÇINALP: “ÖZÜR BİLE DİLESENİZ…” 
AK Parti Trabzon’daki değişimi sadece AK Parti’yi değil CHP’yi de MHP’yi de ilgilendiriyor bunu hep birlikte görüyoruz. CHP Ortahisar Belediye Meclis Üyesi Turgay Şahin, AK Parti’deki görev değişimlerinin ardından bir basın kuruluşunda çıkan haberi alarak şu şekilde paylaştı: “AKP il başkanı Haydar Revi adı ihale takipçiliği dedikodularına karışan il başkan yardımcısı, medya tanıtım başkanı Arzu Yalçınalp’i görevden almış ve yerine DP’den transfer A.Uğur Zihni’yi getirmiş.” Şahin’in bu paylaşımına hatta bu iddiasına birçok kişi yorumlar yazarken Yalçınalp de şunu yazdı: “Turbay bey şahsınızı tanımam siz de beni tanımazsınız, siyasi ve ahlaki olmayan bu iddianızı ispata devam ediyorum sizi. Serbest çalışan bir peyzaj mimarıyım ve hayatım boyunca usulsüzce gerçekleşen hiçbir işin içinde olmamışımdır. İl başkan yrdmcısı olarak Arge biriminde siyasi hayatıma devam ediyorum. Baştan sona yönlendiren ve asılsız olan sözlerinizi iade ediyorum. Hayat uzun, siyasi yıllar daha kısa, Trabzon küçük. Günün birinde karşı karşıya gelir de benden özür bile dileseniz; iki evladımdan zaman ayırarak halka hizmet hakka hizmet düsturuyla 13 yıldır yer aldığım siyasi arenadaki verdiğim emeklerin hakkı hasabiyle size hakkımı helal etmiyorum.” dedi. Bu arada hatırlamakta fayda var bu iddiaların sahibi Şahin değil yerel bir sitenin sahibidir. 

ANTALYA’DAN TRABZON’A BENZETME! 
Trabzon Turizm ve Kültür eski İl Müdürü İsmail Kansız görevden ayrıldıktan hatta alındıktan sonra da fahri bir turist gibi ülkeyi karış karış gezmeye devam ediyor. Geçtiğimiz gün Antalya’ya giden Kansız, Kaleiçindeki tarihi hüviyeti ve turistik mekanları görünce Trabzon’la alakalı bir yazı paylaştı. “Antalya Kaleiçi. Ortahisar kaleleri kral sarayı çevresi, Ganita, Araklı konak önü, Akçaabat Ortamahalle, Akçakale ve benzeri yerlerimiz de böyle güzelliklere kavuşabilir. Ortahisarprojeleri hazırlanmıştı. Akçaabat Ortamahallede de yeni düzenlemeler yapıldı. Trabzon da böylesi güzellikleri hakediyor.” dedi. Evet Sayın Müdürüm hak ediyor ve Trabzon’un faydasını gözeten bir site olarak biz de sizlere bu önerileriniz için teşekkür ediyoruz. Bakalım bu öneriler yeni müdür Ali Ayvazoğlu tarafından ne kadar dikkate alınacaktır.   
Son Güncelleme: 26.10.2016 12:17

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol