27 Kasım 2016 Pazar 08:59
Davulun Sesi 27.11.2016
ORTAHİSAR YANIYOR!..

Trabzon’un Büyükşehir Belediyesi olmasının ardından merkez ilçenin adı Ortahisar oldu ve asıl Ortahisar’la alakalı da hatıralar hep geçmişte kaldı. Şişko Kenan ve Ortahisar’la alakalı geçtiğimiz gün Hüseyin Örs bir yazı kaleme aldı ve birçok kişinin duygularına da tercüman oldu. İşte o yazı:
“Ortahisar Yanay (!)
Bugün yürüdüm biraz, Ortahisar Mahallesinin o dar sokaklarında. Müftülüğün hemen yanında bahçede soluklandım. Ortahisar benim çocukluk yıllarımın geçtiği yer. Babam rahmetli 30 yıla yakın muhtarıydı bu mahallenin.
Ortahisar da olupta "Şişko Kenan"ı hatırlamamak olmaz. Çünkü tüm Trabzon O'nu "Ortahisar yanay..." cümlesiyle hatırlar. Sevimliydi, saftı, günahsızdı. O'nu kaybedeli bir on yıldan fazla oldu.
Ey gidi Şişko Kenan Abi…
Trabzon’u büyüttüler, Adına Büyükşehir dediler. Merkezine de “Ortahisar”…
O Bahçeli Kahve'de çay içtiğimiz, Caminin karşısında İsmail Amcanın Pastanesinden dondurma aldığımız, Oflu Remzi Emice ile peynirli yediğimiz, Çifte hamam yokuşunda Tezveren Dede Türbesi’nde her inişte-çıkışta dua ettiğimiz, Pertevpaşa sokakta "mile" oynadığımız, Musapaşa Cami aralığında ilkokul arkadaşım Osman'ın sünnetini yaptığımız, Şirin Hatun sokaktaki evlerinde Hayriye Abla'nın nişan yüzüklerinin takıldığı yer değil artık Ortahisar…
Nur içinde yat...” GENEL MERKEZİN TALİMATIYLA O TOPLANTI GİZLİ BİR ŞEKİLDE YAPILDI! 

AK Parti Trabzon İl Başkanlığı tarafından dün basına ve kamuoyuna kapalı Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezinde bir toplantı gerçekleştirildi. Teşkilat ve Seçim İşleri biriminin organize ettiği toplantı partinin sistemiyle alakalı olan AKBİS’ti. AKBİS, AK Parti’nin İl ve İlçelerle koordinasyonunu sağlayan sistem. Öğrendiğimiz kadarıyla bu toplantı her yıl düzenli olarak yapılmaya çalışılıyor fakat bu sefer yapılma sebebi de 15 Temmuz Darbe Girişimi sonrası sistemde yaşanan sıkıntılar ve AKBİS’i kullananların yaşadığı sorunlarla alakalıydı. AKBİS kullanan İl ve İlçe sorumlularına gelen en fazla şikayet de üye kaydı silmeyle alakalıymış ve sisteme giriş tanımlanmış olan telefonlara gelen mesajlarla oluyor. Ciddi ve zor bir sistem fakat geçtiğimiz aylarda sistemden bilgiler çalındığını ve bu bilgilerin de sızdırılıp haberler yapıldığını öğrendik. O yüzden AK Parti Genel Merkezi böyle bir toplantı yapılıp gerekli bilgilerin yetkili kişilere verilmesini istemiş.
AK PARTİLİLER DE CUMHURBAŞKANI VE BAŞBAKAN KARMAŞASI! 

AK Parti’nin kurucu genel başkanı olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ilk günden bugüne parti tabanında inanılmaz bir sempatiye ve ilgiye sahip. Erdoğan’ın ardından Başbakanlığa gelen isimler de aslında bu sıkıntıyı yaşadı ve yaşamaya devam ediyor. Ahmet Davutoğlu’nun yaşadıklarını hatırlarsınız şimdi de aynısı Binali Yıldırım yaşıyor. Bunu niye anlatıyoruz, AK Parti Trabzon’da geçtiğimiz gün İl Kadın Kolları Başkanı Cinsel İstismar Yasasını savunan bir açıklama yapmıştı fakat ne oldu? Cumhurbaşkanının kızının sahiplendiği KADEM bir açıklama yaptı ve Cumhurbaşkanı da yasayla alakalı gereken talimatı verdi ve yasa önergesi TBMM’den çekildi. Peki bunu savunan AK Partililer öz eleştiri yaptı mı? Şimdi de aynı durum AK Parti Trabzon Gençlik Kolları tarafından yapılıyor. Cumhurbaşkanı Avrupa Birliğini eleştiriyor, Gençlik Kolları da teröre destek veren AB ülkeleri diye dün protesto yaptı. 
İşte bu siyasi anlayış günü kurtarmaktır. Peki soruyoruz yarın AB’ye girmek için yine çalışmalar başlarsa ne olacak? AB ülkelerine sallayanlar en önde bunu savunacaktır, siyasi ufuk bu kadar çünkü. Bunu neden anlattık? AK Parti’de Cumhurbaşkanı ve Başbakanın söylemlerine göre şekillenen gruplar var ve bu gruplar bazen yanılabiliyorlar. “ALLAH AŞKINA AZICIK ADAM OLUN!” 

CHP’nin Trabzon’da sevilen ve öncü isimlerinden Hikmet Nuri Aydın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AB’ye karşı kullandığı sözlerle alakalı çok sert açıklamalar yaptı. Aydın, “Kardeşim, Benim yurttaşım aç, okullara sınavla girebiliyorlar, işsiz dolaşıyorlar, sen gelen Suriyeli mültecilere sınavsız okul imkanı veriyorsun, çalışmadan maaşa bağlıyorsun dediğimizde, onlar Müslüman din kardeşlerimizdirler bize sığındılar, insanlık öldü mü Cevabını veriyordunuz. Peki şimdi ne oldu da müslümanı, garibanı, kendi çıkarlarınız için Avrupa'ya şantaj olarak kullanıyorsunuz? Rezil ediyorsunuz bizi Dünya'ya, Allah aşkına,biraz tutarlı olun, azıcık adam olun.!” Aydın’ın bu eleştirisi CHP tabanında oldukça destek gördü. ALPARSLAN TÜRKEŞ’İ O SANATÇI CANLANDIRDI! 

TRT’de yayınlanan Sevda Kuşun Kanadında dizisinde Alparslan Türkeş’in Mustafa Yıldızdoğan tarafından canlandırılması gündem oldu. Yıldızdoğan, MHP’li ve ülkücü bir sanatçıdır. 15 Temmuz Darbe Girişiminin ardından da ülkemizin birçok şehrinde Trabzon’da dahil olmak üzere demokrasi nöbetlerine destek konserleri verdi. ‘Ölürüm Türkiyem’ şarkısı dilden dile dolaştı ve artık bir efsane oldu diyebiliriz. Yıldızdoğan’ın merhum Türkeş’i canlandırmasına destek veren ülkücüler olduğu gibi tepki gösterenler de oldu. Bir kesim anlamlıydı, güzel oldu derken bir başka kesim de bugüne kadar bizi dışlayan AK Parti hükümeti bu hamlesiyle sadece göz boyamaktadır dedi. Eleştiriler de destekler de bir yandan gelirken son iki günde en çok izlenen o sahne sosyal medyada ilk sıralarda yer aldı. 
İşte o sahnenin olduğu video: https://www.youtube.com/watch?v=wy3Pi6EVtnI

 
Son Güncelleme: 29.11.2016 09:01

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner434