28 Ekim 2016 Cuma 09:00
Davulun Sesi - 28.10.2016
TRABZONSPOR’A SAHİP ÇIKAN BAKANA 
TRABZON’DAN SAHİP ÇIKAN VAR MI?
Trabzon için İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ne kadar uğraşıyorsa Trabzonlu olan ve Trabzonspor için çok ama çok önemli adımlar atan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’la alakalı geçtiğimiz günlerde Red Hack adında bir teröre destek veren hacker grubu foto montaj belgeler yayınlamıştı. Bu belgelerde Bakan Albayrak’ın Trabzonspor’a maddi ve manevi destek verdiğini iddia etmişlerdi. O iddialardan öte Bakan Albayrak’ın Trabzonspor’a katkısı tartışılır mı? Tartışılmaz bir katkısı var Bakan Albayrak’ın da Bakan Soylu’nun da. Peki Albayrak’a sağlı sollu saldıranlara karşı Trabzon’da bir tepki oldu mu? Trabzonspor bir açıklama yaptı öyle çok gündem olmadı peki Trabzon’daki siyasi parti temsilcileri veya STK temsilcilerinden bir açıklama gördünüz mü? Biz görmedik görenler bize ulaşsın bir zahmet de yayınlayalım. Bakan Albayrak’a, Trabzon ve Trabzonspor öncelikli bir yayın izleyen site olduğumuz için teşekkür ediyoruz. Her iki bakanımıza da sahip çıkmalıyız.. ORTAHİSAR BELEDİYESİ SOYLU’NUN BAKANLIĞINI KARIŞTIRDI! 
Trabzon’da belediyelerin basın birimleri yoğun bir tempoda çalışır fakat çalışan sayısı fazla olduğundan iş bölümleri de vardır. Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Ortahisar Belediyesi basın birimleri kalabalıklığıyla dikkat çekmekte ve fakat işlevleri konusunda bazen tartışmalara neden olmaktadır. Dün Ortahisar Belediyesinden bir basın duyurusu geçildi basın mensuplarına ve duyurudaki hatayı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu görse ne derdi bilemiyoruz ve Belediye sonrasında düzeltme de gönderdi. Bakan Soylu’nun bugün Trabzon’a gelmesi bekleniyor ve bu gelişinde Ortahisar Belediyesinin de iki programına katılacak. Bitki Müzesinin temeli atılacak ve Trabzon Tarih Müzesinin ise açılışı yapılacak. Bunun duyurusunda ise göze çarpan şu oldu ilk gelen duyuruda Bakan Soylu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanıydı sonraki düzeltme de ise İçişleri Bakanı oldu. Bu hata kasıtlı yapılmamıştır tabi ki de dikkatsizlik sonucu olduğu ortada, bu konuda Ortahisar Belediyesi Başkanı Basın Danışmanı Yusuf Keskin’in birim çalışanlarına ne dediği ise merak konusu. 

 

KIBRIZ GAZİSİ MEYDAN PARKINDA ARABAYA SALDIRDI! 
Trabzon Meydan Parkı her gün bir olaya gebe oluyor, şehrin en işlek yeri ve binlerce insan geliyor geçiyor işini görüyor. Dün de Meydan Parkının üst tarafında Trabzon’un sevilen ismi Kıbrıs Gazisi Savaş Dizdar adeta çıldırdı. Albay lakaplı Dizdar, geçtiğimiz günlerde de Bakanların bulunduğu heyete tepki de bulunmuştu fakat bu tepkisi çok farklıydı. Öğrendiğimiz kadarıyla Albay’ı sinirlendiriyorlar ve meydan parkının üst tarafında 61 VS 506 plakalı mavi bir aracın önünde duran Albay elinde telefon bağırıyor ve küfrediyor. Bununla yetinmeyen Albay arabanın sağına soluna tekme atıyor ve arabanın kaportasını yamultuyor. Albay’ın aracın sahibine kızdığı ve o aracı da oradan çıkartmamak için uğraştığını öğrendik fakat olay yerindeki vatandaşların şikayeti üzerine Albay’a ilk müdahaleyi sivil polisler yapıyor. Albay’ın sağına soluna giren sivil polisler hem onu sakinleştirmeye çalıştı hem de derdinin ne olduğunu anlamaya fakat Albay hala küfürler savuruyordu. Albay’ın gitmesinin ardından da olay yerine polis memurları geldi ve araç sahibini bulmaya çalıştı fakat onlar gittikten belli bir süre sonra araç sahibi geldi aracını aldı ve gitti. Akıllarda kalan ise Albay’ın tepkisi oldu. 
OSMANLIDAN RAHATSIZ OLAN TRABZONLU GAZETECİLER! 
Trabzon’da geçtiğimiz gün Trabzon’un fethi dolayısıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından bir dizi program düzenlendi. Programa vatandaşın ilgisi fazlaydı ve bununla birlikte Padişah ikinci Abdülhamid’in 3'üncü kuşak torunu ve hayattaki en yaşlı Osmanlı Harun Abdulkerim Osmanoğlu ile eşi Farizet Osmanoğlu, baba tarafından Sultan 5’inci Murad'ın, anne tarafından ise Sultan 5’inci Mehmed Reşad'ıntorunu olan Osman Selahaddin Osmanoğlu ile eşi Hanife Candan Osmanoğlu ve bazı hanedan mensupları katıldı. Osmanlı Hanedan mensuplarına ilgi de görülmeye değerdi. Fakat bu ilgiden ve hanedan mensuplarının protokolde olmasından rahatsız olan meslektaşlarımızın olduğunu görünce üzüldük. Yok efendim Cumhuriyet yıkıldı da haberimiz mi yok gibi yorumlarla bu tarz haberler yapanlar bu güzelim programı da kara propagandayla lekelemek istedi fakat istedikleri gibi olmadı. Bu arada hatırlatalım Cumhuriyet yıkılmadı ve o hanedan mensuplarının protokolde olması kadar doğal bir durum da yok. BAKAN SOYLU’NUN TRABZON PROGRAMI
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun bugün Trabzon’da olması bekleniyor. Cuma namazından önce şehre gelmesi beklenen Bakan Soylu’nun programı da oldukça yoğun görünüyor. Bakan Soylu Cuma namazının ardından OrtahisarBelediyesinin Bitki Müzesi temel atma törenine katılacak ve ardından Trabzon Tarih Müzesinin açılışına katılacak. Bakan Soylu müze açılışının ardından ise 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen 15 Temmuz Şehitlerini anma programına katılmak üzere Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezine geçecek. Anma programının ardından ise Trabzon’a asıl geliş sebebi olan nikah törenine geçecek. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müsteşarı Mazhar Yıldırımhan’ın oğlu Fatih Yıldırımhan’ın Zorlu Grand Otel’deki nikahında şahit olması beklenilen Bakan Soylu’nunburadaki törenden sonra ise şehirden ayrılması bekleniyor. Bakan Soylu, Cuma namazından önce AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Temel Altunbaş’ı ziyaret eder mi bilemiyoruz fakat böyle de bir ziyaret bekleniyor, Altunbaş geçtiğimiz gün ameliyat olmuştu. 

O ÜNLÜ MARKLARIN GAZOZLARINDA ALKOL MÜ VAR? 
Tüketiciler Birliği, piyasada mevcut bulunan 10 farklı gazoz markasını inceledi. Tübitak Marmara Araştırma Merkezinde yapılan incelemeler sonucundaki analizlerle bütün gazozlarda litre başına 1,56 ila 0,20 gr. arasında değişen oranlarla alkol tespiti ortaya çıktı. Bu araştırmanın sonucu sosyal medyada dün en çok paylaşılan ve tartışılan konu oldu çünkü öyle markalar var ki ‘Biz o zaman gazoz içmeyelim’ denildi. İşte o markalar ve alkol oranları:
Marka Alkol (*)
Uludağ 1.56
Akmina 1.28
Tansaş 1.16
Çamlıca 0.84
Fruko 0.76
Sensun 0.60
Sprite 0.56
Adese 0.48
Seven Up 0.44
Kipa 0.20
(*) Gram/litre
Bu arada bu haberin kaynağı ise o ünlü isim Canan Karatay’dı bakalım bu konuyla alakalı Sağlık Bakanlığı veya Gıda Tarım Bakanlığından bir açıklama yapılacak mı? Vatandaşlar o halde biz ne yapalım diye sordu işte evde hazırlanabilecek olan gazozun tarifi: 
1)İki su bardağının her birine yarıya kadar  tercihen soğuk su dökün.
2)Birincisine 1 çay kaşığı karbonat ( silme ) + 2 çay kaşığı toz şeker
3)İkincisine biraz limon sıkılarak birkaç damla gül suyu damlatın.
4) İki bardaktan birini diğerine ilave edin.


SÜRMENE’DE O LİSE İÇİN BAKAN SÖZÜ 
Sürmene Belediye Başkanı Rahmi Üstün ve Trabzon Büyükşehir Belediyesi Meclisi Başkanvekili İbrahim Sedef Ankara’ya bir dizi ziyarete gitti ve bu ziyarette tabi ki de Sürmene için atılan adımlar vardı. Sedef, Üstün’le birlikte Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ı makamında ziyaret etti ve müjdeyi verdi. Sedef, “Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz'ı Makamında Ziyaret Ederek Sürmene Anadolu Lisesinin Sosyal Bilimler Lisesine Dönüştürülmesi sözünü aldık. Sürmene’mize Hayırlı olsun.” dedi.  

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner434