28 Kasım 2016 Pazartesi 09:00
Davulun Sesi - 28.11.2016
TRABZONSPOR VE ÖLÜM TEHLİKESİ! İŞTE O FOTOĞRAF

Trabzon’da dün Kahraman Maraş Caddesinde esnaf ve vatandaş izlenimi için gezintiye çıkmışken Trabzonspor Müzesinin eski yerinin olduğu sokağın girişinde bir elektrik veya telefon kutusu dikkatimizi çekti. Dikkat Ölüm Tehlikesi yazan kutunun ön yüzü bordo mavi boyalarla boyanmış ve üzerine Trabzonspor logosu yapılmıştı. Logonun tam üstünde ise o mesaj olunca aklımıza Trabzonsporlu taraftarların ‘Trabzonspor adamı kanser eder’ lafı geldi. Bu laf ve bu fotoğraf aslında birbirini tamamlıyor. Haftalardır süren başarısızlık, üstün oynamama, gol atamama, beceriksizlik ve dolu sebepleri üst üste ekleyebilirsiniz. Trabzonspor taraftarı adeta çıldırmış durumda ve bu çıldırma Usta ve ekibiyle başlamadı. 2011 yılında hakkımızın yendiği andan itibaren başlandı. İç sorunlar yetmezmiş gibi dış sorunlar derken ve yılan hikayesine dönen Akyazı Stadı da ek bir şey oldu. Ve durum ortada, Trabzonspor taraftarları sinir krizleri geçiriyor, mutsuz oluyor ve bu mutsuzluğuyla şehirde esnafın da vatandaşın da her maçın ardından güne başlangıcı zehir oluyor. ‘Dikkat Ölüm Tehlikesi’ dedikleri bu olsa gerek ve Trabzonsporlu taraftarların sözüyle başladık yine onların sözüyle bitirelim “Ölümüne sevdik biz Trabzonspor’u”TRABZONSPOR’LU O İSİMDEN SERT MESAJ “USTACA YANLIŞ!”

Tamam seviyoruz Trabzonspor’u ve iyi günde kötü günde desteklemeye devam ediyoruz fakat herkesin gördüğünü de saklamak gibi bir çabamız yok. Dünkü oyun taktiği ve değişikliklere bakınca ve bir de oyuna bakınca ‘Trabzonspor bu olamaz’ diyenlerle aynı saftayız biz de. Trabzonspor Başkan Adayı olan Metin Atasoy bakın nasıl izah ediyor bu durumu. Atasoy, “Ustaca yanlış! Doğru seçimler başarıyı,yanlış seçimler bugünkü Trabzonsporu yaratır. Bu camia sizi seçerken yanlış yapmış olabilir, siyaset sizi tercih ederken yanlış yapmış olabilir. Siz, size bol gelen o koltuğa talip olurken yanlış yapmış olabilirsiniz. Ama tüm bu yanlışlar size Trabzonspor’u 10 kişilik Gençlerbirliği önünde bu durumlara düşürecek transfer ve hoca yanlışlığı yapma hakkını vermez.Unutmayınız ki; ticari kurumları yönetmek, sosyal kurumları yönetmek gibi olmuyor asla. Birincisindeki başarınız da kazandığınız parayla şamilsiniz ve bireysel yaşam düzeyiniz yükselirken egolarınızda doyasıya tatmin olur. Oysa ikincisinde ki başarınızda mensubu olduğunuz kuruma sağladığınız mutlulukla ve saygıyla anılırsınız. Becerdiğiniz şahsı ego tatmini, beceremediğimiz yönetim ve camiamıza yaşattığınız bu kaos ortamı için size teşekkür edemeyeceğimi saygıyla arz ederim.” TRABZON’UN O ABİSİ TRABZONSPOR’UN DA ABİSİ OLUR MU?

Trabzon’un sevilen siyasetçisi ve siyaset üstü bir ismi olan Volkan Canalioğlu’nun Trabzonspor’a bağlılığı tartışılmaz ve Canalioğlu siyasetten az da olsa uzaklaştı fakat Trabzonspor’u takibe devam ediyor. Trabzon’un Volkan abisi dün Ankara’ya İş Adamı Lokman Sadıklar’la birlikte Trabzonspor maçı için gitti. Stadda yerini alır almaz fotoğrafını da sosyal medya hesabından paylaşan Canalioğlu, Trabzonspor’a cani gönülden başarılar diledi her bir Trabzonsporlu taraftar için fakat o başarı bir türlü gelmiyor. O yüzümüzü güldürecek, sevince boğulacağımız anlar bir türlü gelmiyor. Bu fotoğrafı görünce aklımıza geldi ve baktık ki Canalioğlu her hafta Trabzonspor maçlarında, özellikle de deplasmanlara gidiyor ve takımı yalnız bırakmıyor. Helal olsun Volkan abiye de aklımıza geldi.

Volkan abi Trabzonspor’a başkan adaylığını düşünür mü? Bir düşündük ettik de neden olmasın? Trabzon’a yaptığı hizmetler belli ve Trabzon’da onu çok iyi tanıyor Trabzonsporlular da tamam CHP’den milletvekili belediye başkanı oldu fakat o duruşuyla hayatı yaşayışıyla siyaset üstü biri ve her kesimden takdir ediliyor bu duruşuyla. Trabzon’un Volkan abisi Trabzonspor’un da olur mu? Hiç belli olmaz. CHP’Lİ O İSİMDEN ÖZ-ELEŞTİRİ! “MUHALEFETİN DURUMU İKTİDARDAN DA VAHİM!”

Anavatan Partisi eski İl Başkanı olan ve CHP’den Ortahisar Belediye Başkan Adayı da olmuş olan ve CHP’nin tababındaseveni de sevmeyeni de olan Nazım Özcan dün bir mesaj paylaştı. Hem ülkenin durumu hem iktidarın durumu hem de muhalefetin durumunu özetleyen Özcan, “Sayın Cumhurbaşkanımızın içeride Muhalefet partilerine bakış ve yaklaşımını, Dış politikada ise hemen her sözünü tenkit eden ve benimsemeyen biriyim. Özellikle 15 Temmuz Darbe girişimine koyduğu tepkinin haklı, mücadelesinin ise dünü, bu günü ve yarını bakımından samimiyetsiz ve dürüstçe olmadığı kanaatini taşıyorum. 15 yıldır Yol ve Köprü yaparak kalkınacağımızı sanan bu iradenin başta Eğitim, Sağlık ve Adalet sistemimiz olmak üzere hemen hemen her konuda nereye gittiği belli olmayan Ülkemde devamlı Milli, Manevi Değerler üzerinden siyaset üretmeye çalışmasını kabul edilebilir görmüyorum. Geçmişten bu güne güçlü iktidar dönemlerinde DEMİREL ve ÖZAL 'ında Başkanlık sistemini dillendirmesini, Sayın ERDOĞAN 'ında Başkanlık talebini anlaşılabilir hale getirdiğini kabul etmekle şu an içinde bulunduğumuz KONJONKTÜR ün EKONOMİK, GÜVENLİK VE SİYASİ açıdan uygun olmadığı kanaatini de taşıyorum. Bütün burada bahsi geçen ve geçmeyen konular ahvalinde Muhalefet partileri, Genel Başkanları ve Seçmen kitlelerinin duruşu ise maalesef İktidardan da Vahim.Bilinçaltında saklı egolar ve korkularını yenmedikçe, önce kendi içlerindeki birliği sağlamadıkça İktidara alternatif olamayacaklarını anladıkları gün çok geç kalmış olacağımızdan korkarım. İç de ve Dışarıda her kesimi kucaklayan SAMİMİ BİRLİK en çok ihtiyaç duyduğumuz şeydir.

Haklı olan, Bilgili olan, Güçlü olan, Doğru olan,Değerli olan Bağırmaya ve kavgaya ihtiyaç duymaz.

Kendini, Yerini, Gücünü, Tarihini, Ne yapması gerektiğini bilen Siyaset ve Devlet Adamlarına hasretle, hoşça kalın.” ARAFİLBOYLU ÜLKÜCÜ HAYATINI KAYBETTİ CHP’Lİ DOSTU DUYGULANDIRDI!

MHP Trabzon İl Başkan Yardımcılığı ve MHP Ortahisar İlçe Başkanvekilliği yapmış olan Tülin Taşkın’ın ağabeyi Mustafa Taşkın hayatını kaybetti ve dün Arafilboy Mahallesinde cenaze namazı kılındı. Cenazeye çok sayıda MHP’li isimle birlikte CHP’liler de katıldı. CHP’nin Trabzon’da sözü sayılan isimlerinden Hikmet Nuri Aydın 1980 öncesinde Mustafa Taşkın’la yaşadığı hatıralarını şu sözlerle anlattı: “1980 öncesinin hızlı MHP'lisiydi. Problemli işlerinde CHP'ye yanımıza gelirdi, Bir dediğini iki etmezdik. O da bizi öyle severdi, Her toplumda savunurdu, Ta o zamanlardan dosttuk..Arafilboylu Mustafa TAŞKIN, Namı diğer Aga Mıstık, Trabzon'un adam gibi delikanlılarındandı.

Artık girdi gelmez yola. Az önce, Sessiz sedasız, Yüreklerimizi yakarak, Terkedip de gitti bizi. Neylersin ölüm herkesin başında, Uyudun uyanamadın olacak. Kimbilirnerde,nasıl kaç yaşında.? Bir namazlık saltanatın olacak, taht misali o musalla taşında. Melekler yoldaşı olsun, mekanıcennet olsun diyoruz.” 


 
Son Güncelleme: 29.11.2016 09:01

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner292