29 Ekim 2016 Cumartesi 09:00
Davulun Sesi - 29.10.2016
BAKAN SOYLU’YU AĞLATAN PROGRAM 
Dün Trabzon’da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu rüzgarı esti. Sabah ayağının tozuyla Trabzon’a gelen Bakan Soylu’yuHavalimanında karşılayanlar epey kalabalıktı. Bakan Soylu ilk olarak Trabzon Valiliğinde yaklaşık 3 saat süren bir Koordinasyon toplantısı gerçekleştirdi ve ardından Cuma namazı için ara verdi. Namazın ardından ise 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Valilik’te Çelenk Sunma törenini gerçekleştirdi ve sonrasında Valiliğe yemeğe geçti. Yemekten sonra Ortahisar Belediyesinin Beşirli’deki Eko Park Bitki Müzesinin temel atma törenini gerçekleştirdi. Bakan Soylu ve beraberindekiler hiç hız kesmeden Trabzon Tarih Müzesinin açılışı için harekete geçti. Tarih müzesi açılışını gerçekleştiren Bakan Soylu müzede incelemelerde bulunurken Başkan Genç de bir an olsun yanından ayrılmadı. Müzenin açılışının ardından ise Bakan Soylu, Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezindeki 15 Temmuz Şehitleri anma programına geçti. 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan program da Bakan Soylu başta olmak üzere tüm katılımcılar duygu dolu anlar yaşadı. Lise öğrencileri Şehit Ömer Halisdemir temalı hazırladıkları gösteriyle adeta tüyleri ürpertti ve Bakan Soylu dahi birçok kişinin gözünden yaş gelmesine neden oldu. Soylu buradaki programının ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mazhar Yıldırımhan’ın oğlu Fatih Yıldırımhan’ın Zorlu Otel’deki nikah törenine katıldı. Bakan Soylu yoğun programının ardından akşamüzeri de özel uçağıyla Ankara’ya döndü. AHMET METİN GENÇ’İN TEMEL ATMADA ZOR ANLARI
İçişleri Bakan Soylu’nun dün katıldığı Beşirli’deki Eko Park Bitki Müzesi temel atma töreninde ilginç diyaloglar da yaşandı. Bakan Soylu temel atma töreninde konuşmasını tamamladıktan sonra Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’e bakarak ‘Başkanım ne zaman bitiyor burası temelini attık’ dedi Genç de ‘Sayın Bakanımız Ağustos’dabitecek inşallah’ diyince Bakan Soylu, ‘Çok geç oluyor bunu erkene alalım. Bak 23 Nisan olsun nasıl olur’ diyince Genç’in yüz ifadesi değişti. Bakan Soylu da diretince Genç, ‘Yapımcı firmaya soralım’ dedi Bakan da ‘Tamam 19 Mayıs olsun o halde’ diyince Genç biraz olsun rahatladı ve ‘Tamam Bakanım inşallah 19 Mayıs’a yetiştireceğiz’ dedi. Bakan Soylu ‘Bak herkes şahit 19 Mayıs’ta buranın açılışını sadece kurdele keserek yapacağız ve yürüyüşümüzü gerçekleştireceğiz hep birlikte’ dedi. Bakalım Genç verdiği sözü tutabilecek mi, Mayıs da bitecek yoksa 2017 yılsonunda mı hep birlikte göreceğiz. AK PARTİDE GÖREVDEN ALINAN BAŞKAN YARDIMCISI:
“NE GEREKİYORSA ONU YAPACAĞIZ!”
 
AK Parti Trabzon Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Murat Zeki Solak geçtiğimiz günlerde görevden alındıktan sonra hiçbir birim başkan yardımcılığına da verilmediğimi öğrendik. İl Başkanı Haydar Revi, Solak ve Abdullah Özer arasında yaşanan ve basına yansıyan tartışma üzerine her ikisinden de istifasını istemiş, Özer istifasını vermiş fakat Solak vermemişti. Yaşanan olayın üzerinden epey zaman geçmiş ve Revi yürütmesinde değişimine geçtiğimiz gün gitmişti. Bu değişimden payını alanlar arasında bulunan Solak geçtiğimiz gün sosyal medya mesajından bir mesaj paylaştı, herhangi bir isim yazmadı fakat son süreçte yaşanan olaylara değindi apaçık ortadaydı. "Biz bu şehir'in içinden, sokaklarından geldik. Samimiyetimizi ve Masumiyetimizi hiç kaybetmedik. Bu şehir için ne gerekiyorsa onu yapacağız." diyen Solak bilindiği üzere İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yakınlığıyla biliniyordu. Solak bu mesajından sonra ne gibi hamleler yapacak hep birlikte göreceğiz. AK PARTİ’NİN YÜRÜTMESİ YALÇINALP’TEN Mİ İBARET? 
AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi’nin yürütme kurulundaki değişimi ardından yankıları devam ediyor. Sanki bütün şehir bu değişimi bekliyordu da üzerine konuşalım diyordu ve sanki bütün yürütme sil baştan değişti. Aslında bu işin bu boyuta gelmesindeki en büyük sebep, Tanıtım Medya Başkanı Arzu Yalçınalp’in biriminin değişmesi ve ardından hakkında çıkan ihale iddialı haberler ve bu haberler üzerine CHP’li Meclis Üyesi Turgay Şahin’la sosyal medya üzerindenkapışmasıydı. Bu tartışma basında geniş yer bulunca haliyle genel olan değişim üzerinde çok duruldu. O noktaya geldi ki İl Başkanı Revi bile yaptığı değişimlerin tümünden bahsetmeyipYalçınalp’i öven bir açıklamayı basına geçti. Açıklamada tek bir isim geçiyordu o da Yalçınalp, bu şekilde bir açıklama geçilmesine diğer isimlerin tepki gösterdiğini öğrendik. Mesela Enes Aslan, Bayram Öztürk, Ahmet Karadeniz, Ahmet Uğur Zihni bu isimler de görev aldı ya da görevi değişti fakat haklarında tek bir kelam edilmedi. Bu konu zaten bizim değil Trabzon’daki meslektaşlarımızın da dikkatini çekti ve dolaylı veya doğrudan dillendirdiler. PEKŞEN GENEL BAŞKAN YARDIMCISINA NEDEN EŞLİK ETMEDİ? 
CHP Trabzon’da İl Teşkilatıyla, Milletvekili Haluk Pekşenarasındaki iletişim kopukluğu geçtiğimiz gün gerçekleştirilen programla bir kez daha ortaya çıktı. CHP İl Başkanlığı ‘Türkiye’nin Ekonomik Politik Durumuyla’ alakalı bir panel düzenledi ve konuşmacı olarak CHP Genel Başkan Yardımcısı İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke katıldı. Böke’yi Havalimanında karşılayanlar arasında CHP Trabzon Milletvekili Pekşen yoktu. Karşılama sonrası CHP İl Başkanlığına geçildi Pekşen burada da yoktu. İl Başkanlığında basın açıklamasının ardından ise Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezindeki panelde de Pekşen yoktu. Kısacası Pekşen şehirde olduğu halde partisinin Genel Başkan Yardımcısı Böke’ye eşlik etmedi. Peki Pekşen neredeydi, öğrendiğimiz kadarıyla Pekşen’in o gün Trabzon’a gelen bir heyetle ziyaretleri vardı. Bu ziyaretlerde tamamen turistik amaçlıydı ve Pekşen de onlara eşlik etti. Bunlar iddia edilenler fakat Pekşen’in Böke’ye eşlik etmemesi CHP teşkilatlarında tepkiye neden oldu. O PARTİ’NİN GENEL BAŞKANI TRABZON’A GELİYOR 
Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal bugün Trabzon’a geliyor. Demokrat Parti Trabzon 12. Olağan İl Kongresi için Trabzon’a gelecek olan Uysal için Demokrat Parti Trabzon İl Başkanlığında hazırlıklar bitti sayılır. DP İl Başkanlığınca dün şehir merkezinde anonslar yapıldı ve tüm vatandaşlar kongreye davet edildi. Hanedan Düğün Salonunda gerçekleştirilecek olan kongrede Uysal’ın hem Trabzon hem de ülke gündemiyle alakalı önemli açıklamalar yapması bekleniyor. Demokrat Parti Trabzon’da değişim yok mevcut İl Başkanı Ali Akar’la devam edilecek. Akar tüm imkansızlıklara rağmen kısıt şartlarla Demokrat Parti’yi Trabzon’da ayak tutmak adına önemli adımlar atmaya devam ediyor.  
Son Güncelleme: 29.10.2016 09:09

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner434