31 Ekim 2016 Pazartesi 09:00
Davulun Sesi 31.10.2016
TRABZONSPOR BAŞKAN ADAYI ATASOY’DAN BAKAN SOYLU’YA VE USTA’YA ELEŞTİRİ

Trabzonspor’un Rizespor’la sahasında berabere kalmasının ardından Trabzonspor Başkan Adaylarından iş adamı Metin Atasoy hem Usta’ya hem de geçtiğimiz gün Trabzonspor’u ziyaret eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve beraberindekilere eleştiride bulundu. Tesadüfler ve başarı başlığı verdiği yazısında Atasoy şunlardan bahsetti: “Bazen siyaset yapar birileri, tesadüfen ve mavi boncuk dağıtarak milletvekili hatta bakan olurlar.Bazen ticaret yapar birileri,bedelli siyasi ağlar sayesinde köşeyi dönerler.Bazen de birileri, hiç duygusal ilişkileri bulunmadıkları,hatta üyesi dahi olmadıkları kulübümüzün önünden geçerken Trabzonspor başkanlığı akıllarına gelir ve aday olurlar.
Birincisinde olmasa bile; sporun içinde olmaması gereken siyasi destekle ikincisinde başkan olurlar.

Tesadüfen bakan,tesadüfen zengin ve de tesadüfen Trabzonspor başkanı olabilirsiniz.Ama unutmayalım ki, o özelyerlere tesadüfen gelmişseniz; Tarih tesadüfen gelenlerin başarısını hiç yazmamıştır. Nihai başarı;tesadüfen bir makama gelenlerin değil, daima tecrübeli, ilgili,bilgili ve hak edenlerin olmuştur sevgili Usta.Saygılarımla.” 
ORADAKİ TRABZONSPOR BAYRAĞININ SON HALİ YÜREK BURKTU

Trabzon Boztepe’de bulunan Trabzon yazısının şehir merkezinden bakıldığında sağ tarafından Trabzonspor sol tarafında da Albayrağımız bulunuyordu. Hatta bir dönem Boztepe mahallesinde yaşayanlar ve vatandaşların büyük bir çoğunluğu her yerden görünsün diye büyük bir Albayrak istemişti,  fakat hiçbir yetkili bu konuda girişimde bulunmamıştı. Şimdi de ne yazık ki Trabzonspor bayrağı takılmış olduğu direkten kopmuş durumda. Yokluğu hissedilen bayrağın Trabzonspor tarafından takıldığını yerine yenisinin asılmaması vatandaşlar tarafından tepki çekti. 
O MARKET YÜZÜNDEN ARTIK ÇOCUĞU OLMAYACAK İDDİASI! 

Trabzon’da son zamanlarda broşür dağıtanlar üzerinden her nedense bir dövüştür kavgadır gidiyor. Bu ay içerisinde iki broşür kavgasına şahit olduk ve ikisinde de silahlar çekildi. Ölüm olmadı fakat yaralamalar ve tutuklamalar oldu. Bu olayların üzerine okuyucularımızdan biri bizi aradı, kendisi Boztepe’de yaşıyor. Mahallesinde geçtiğimiz gün yaşanan bir olaya tanık olduğunu ifade etti. Okuyucumuzun anlattığına göre olay şu şekilde gelişti. Mahalledeki bir sitede kapıcılık yapan bir vatandaşın 20 yaşındaki erkek çocuğu broşür dağıtımına çıkıyor ve broşürleri dağıtırken mahallede bulunan bir markete broşürleri bırakmak istiyor, market çalışanları da dağıtamazsın bırakamazsın diye çocuğa izin vermiyor. Çocuk tepkisini sözlü olarak dile getirmeye tam kalktığı anda dahurra diye çocuğa saldırıyorlar. Öyle böyle de dövülmüyor çocuk ve hastanelik oluyor. İddia o ki hastanelik olan çocuk en çok darbeyi cinsel organından alıyor ve genç yaştaki çocuğun bundan sonra çocuğu olmayacağına dair doktor bilgi veriyor. Olay basına yansımadı fakat bizi arayan okuyucumuz olayı bu şekilde anlattı. 

ÇEBİ: “AK PARTİ, MİLLİ GÖRÜŞCÜLERE BAYRAMI ZEHİR ETTİ!” 

Saadet Partisi 6. Olağan Kongresinde Temel Karamollaoğlugenel başkanlığa seçildi. Bu seçimin Trabzon yansımasında ise Araklı eski Belediye Başkanı Milli Görüş camiasının Trabzon’daki önemli ismi Ümit Çebi de önemli açıklamalarda bulundu. AK Parti’nin kongreye müdahalede bulunduğunu iddia eden Çebi şu ifadeleri kullandı: “30 ekimde Saadet partimizin Zafer Bayram'ını kutlamaya hazırlanırken, üst akıl devreye girdi ve Bayram'ı milli görüşçülere zehir etti. Üst akıl mı kim ? 

Gerçekten bilmiyor musun? Üst akıl, son seçimde Saadet partimizin yetkililerinin, üst akıl denilenlerin kapısına giderek bize üç beş vekil verirseniz, Erbakan hocanın amblemini bile eliyle çizdiği ve adını koyduğu Saadet partimizle değil de, siyonistlerin adını verdiği ve amblemini çizdiği ve milli görüşün kökünü kurutmak için kurdurduğu, işbirlikçi AKP ile seçime girerek ve onun ampulünün altına mührümüzü vuracağız diye yalvardıkları AKP’dir. Ama Ümit başkanım bizi kovdular hatta muhatap bile almadılar, bu tezat değil mi. İşte ip ucu orada, üst akıl AKP elini içimizdeki gizli AKP lilere uzatarak dedi ki, size önümüzdeki ilk seçimde sadaka misali bir kaç vekil vereceğiz. Amma bir şartla
Saadet partisi olarak, şu en ağır iftiraları atmanıza ve yalandan sinsi oyunlarla suçlamanıza rağmen, yinede tabanındaki gözü yaşlı samimi milli görüşçüler için, bu iftira ve yalanları sinesine çekerek Saadet partisinde göreve hazırım diyen ve partisine dönen ama AKP olarak bizimde iki seçimdir kapısında gel bizden vekil ol diye yalvarmamıza rağmen, davam diyerek reddeden ve bize yani işbirlikçi AKP ye rest çeken, meydan okuyan, şu 37 yaşındaki Fatih Erbakan denen geleceğin liderine partinizde görev vermeyeceksiniz yine her zamanki gibi sinsi ayak oyunlarıyla onu Saadet partisinden uzaklaştıracaksınız dediler.” 
ELİNDE KİTABIYLA İNEK OTLATAN TRABZONLU GENÇ! 

Trabzon Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel kıt imkanlarla ilçesinde hizmet yapmaya çalışırken vatandaşlarla da bire bir iletişime çok önem veriyor. Başkan Beşel düğünlere, cenazelere ve vatandaşın mutluluğuna hüznüne ortak olma çabasında davranışlar içerisinde görevini icra ediyor. Beşelbunları yaparken de belediyenin hizmetlerini de kendisine ait olan sosyal medyadan sık sık paylaşmaya çalışıyor. Başkan Beşel hafta sonları da yaylaları ziyaret ederek buradan güzel anılar biriktiriyor. İşte onlardan birini paylaşacağız sizinle, elinde kitabıyla inekleri otlatmaya çıkan genç bir kardeşimizin fotoğrafını paylaşan Beşel şu ifadelerle olayı özetliyor “Elinde kitabıyla inekleri otlatmaya çıkaran gencimizi ve yetiştiren aileyi kutluyorum. Her koşulda eğitim sevdası yarınlarımıza ışık tutacaktır.” Hem kardeşimizi takdir ediyoruz hem de Sayın Başkanımıza bu anlamlı farkındalık yaratan paylaşım için teşekkür ediyoruz. 


 
Son Güncelleme: 31.10.2016 10:55

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner434