28 Kasım 2016 Pazartesi 21:30
Davulunun Sesi - 29.11.2016
TRABZONSPOR’DA SORUN NE? İŞTE O YAZI.. 

Trabzonspor geçtiğimiz gün Gençlerbirliğine karşı berabere kalmasının ardından taraftarlar başta olmak üzere birçok kesimden çok farklı kesimlere tepkiler geldi. Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta’yı suçlu bulanlar ayrı, Yönetimi suçlu bulanlar ayrı, Teknik Direktörü suçlu bulanlar ayrı, futbolcuları suçlu bulanlar ayrı, transferi yapan komiteyi suçlu bulanlar ayrı. Biz de soruyoruz? 

1) Bu transferler Başkandan habersiz mi yapıldı?
2) Bu transferler Yönetimden habersiz mi yapıldı?
3) Bu transferler Ersun Yanal’dan habersiz mi yapıldı?
4) Bu transferde yer alan menajerler kimler? 

Ersun Yanal transferlerinden kendisinden habersiz yapıldığını ima eden açıklamalarda bulundu. Yönetim içerisinde çatlak sesler çıkmaya başladı. Bazı yöneticiler şahsi reklam peşinde koşmak için boy göstermeye başlarken Trabzonspor taraftarını küçük gören yöneticiler de yok değil. Ya futbolcular? Trabzonspor’un büyüklüğünün farkında olmayan birçok futbolcuyu sayabiliriz. 

Peki bu işe kim dur diyecek? Bu işe dur diyecek olan Muharrem Usta’nın ta kendisidir. Sayın Başkan ya bu işe dur diyecek her tarafı toparlayacak ve soruna neşteri vurup çözüme kavuşturacak ya da o koltuğu bu işi yapabilecek olana bırakacak. Bu işler seçim öncesi mangalda kül bırakmayan sözleri söylemeye benzemez. Hakemler bizle uğraşamayacak diyen Usta, Trabzonspor’umuzun kaç puanı hakemler tarafından çalındı haberi var mı? 

REVİ VE AYVAZOĞLU NEDEN HALA ANKARA’DA? 

AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi son 10 gün içinde 3 kere Ankara’ya gitti geldi. Revi’nin Ankara’ya gidişinin siyasetle alakası olmadığını öğrendik. Babasının sağlık problemleri olan Revi Ankara’ya bunun için gidiyor. Prof. Dr. Nihat Tosun’un bizzat ilgilendiği Revi’nin babasının çok ciddi bir durumu olmadığı fakat yapılan tahlillerin sonuçlarının detaylı olduğu için bu kadar uzun sürüyormuş. Revi dün sabahta Ankara’ya gitti ve birkaç gün daha burada kalacak. Revi babasının yanı sıra Ankara’ya gelen veya Ankara’dan bir talebi olanlarla da telefonla görüşüp gereğini yapıyor. Hem babasıyla ilgileniyor hem de parti işlerini yürütüyor. Ankara’da olan bir başka isim de AK Parti Trabzon İl Kadın Kolları Başkanı Bahar Ayvazoğlu. Ayvazoğlu’nun da annesinin sağlık problemleri varmış. Her iki başkanın en yakınlarına acil şifalar dilerken kendilerine de Allah kolaylık versin diyoruz. SAYFALAR DOLUSU YERİNİZ OLSUN İSTER MİSİNİZ?

Konu AK Parti Trabzon’dan açılmışken AK Parti Trabzon İl Kadın Kolları çok önemli bir kampanya başlattı bunu sizlere haberdar edelim. Benim kitabım senin kitabın sloganıyla hareke geçen AK Parti Trabzon İl Kadın Kolları,  toplanacak olan kitapları ise okullara ve kütüphanelere bağışlayacak. “Destek verin, yeni neslin dünyasında sayfalar dolusu yeriniz olsun” diyen AK Kadınlara destek olmak isteyen vatandaşlarımız AK Parti İl ve İlçe Kadın Kolları Teşkilatlarına, ilk ve ortaokul çağındaki kitapları bırakabilir. Bu anlamlı kampanya aslında siyaset üstü bir durum ve AK Parti olarak düşünmeden destek verilmeli ve AK Kadınları da bu güzel kampanya için tebrik ediyoruz. ORTAHİSAR’DA MÜDÜR PERSONELİ PERSONEL DE VATANDAŞI UMURSAMIYOR!

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı (TCKK) projesi kapsamında, 10 pilot il arasında seçilen Trabzon’da yeni çipli kimliklere başvurular sürüyor. Başvurular sürüyor fakat Trabzon Ortahisar İlçe Nüfus Müdürlüğünde vatandaş isyan ediyor. Gittik gördük yerinde, başvuru yapmak isteyen veya başka bir işlem yapmak isteyen vatandaşlar adeta kuyruk oluşturmuş. Yetkililere sorduk ‘Bu ne hal nedir?’ diye ‘Personel sayımız’ yetersiz dedi. Çalışılan alanlara baktık birçok koltuk boş fakat bilgisayarlar açık, personeller nerede? Personellerden sorumlu olanlar personelleri umursamayınca personeller de vatandaşları pek umursamıyor bunu gördük açıkçası ve yan binada bulunan Sayın Valimiz Yücel Yavuz’un konuya ivedi bir şekilde el atmasını bekliyor vatandaşlar bizden söylemesi. DÖVİZLERİ BOZUN ÇAĞRISINA MHP’Lİ O İSİMDEN TEPKİ VAR!

Sosyal medya ve basında dolaşan bir açıklamadır gidiyor, dövizleri bozun ekomimizi çökertmeye çalışıyorlar cinsinden. İlk önce o çağrıya bakalım, işte o çağrı.

“New York ta RTE nin masasında  "Türk Ekonomisini batıracağız göreceksin" diyen Rotchild ve Kissengerköpeklerine karşı direnmemiz lazım. Ekonomide suni kargaşayı Aydın Doğan Medyası başta olmak üzere maşalarıyla yapmaya başladılar. Doları ve Euroyu aşırı yükselterek faizin Merkez bankası tarafından arttırılması hedeflenmekte ve Türkiye gereksiz yere borçlandırılmaya çalışılmaktadır. Derhal #dövizinitürkiyeiçinboz kampanyası yapmamız lazım lütfen bu kampanyaya destek veriniz. 15 Temmuzda ülkemize ölümüne sahip çıktık. Şimdi başka bir mücadele başlıyor. Allah aşkına döviz almayın olanı bozdurun ki küçük hesaplarımızla onların büyük hesaplarına gelmeyelim. Lütfen rica ediyorum bu yazıyı olabildiğince paylaşınız. Çünkü başka Türkiye yok.” 

Bu çağrının benzerini dün AK Parti Trabzon İl Başkan Yardımcısı Enes Aslan da basın açıklaması yaparak gerçekleştirmişti. Bu çağrıya MHP Ortahisar eski İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz da şu sözlerle tepki gösterdi: “Siz klavye kahramanları,siz kendilerini Ülke adına tek düşünen kişi olarak görenler,Bizlerin cebindeki 3-5 kuruşluk (tabiî ki varsa millette hala kalmissa)dövizi bozdurup tl alin diye yazıp çizeceğinize.Sayın CB ve olguna ve de Akp’den milyonlarca dolar paralar kazanan insanlara (Cengiz inşaat, Ali Ağaoğlu gibi) seslenin de milyonlarca dolar ve Euro dövizlerini bozdursunlar.Tabiî ki bunu yazacak kadar yüreğiniz varsa yazarsınız .Böylece vatanı kurtarma işine bu ülkenin kaymağının başında bulunan siyasiler ,bürokrasi ve iş adamları kampanyanızdan etkilenirler milyonlarca dövizlerini bozarak katkıda bulunurlar belki.” 

Son Güncelleme: 29.11.2016 08:58

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner292