30 Kasım 2016 Çarşamba 09:00
Davulunun Sesi - 30.11.2016
BAKAN SOYLU, KÖSEOĞLU VE ARDINDAN PEKŞEN GELİYOR! 

Sosyal medyanın hayatımıza girmesinden bugüne çok büyük değişimler yaşandı ve özellik Twitter’ın etkisi üzerine çokça konuşuldu. Peki Trabzon’un Milletvekilleri Twitter’da ne durumda? 
İçişleri Bakanı ve Trabzon Milletvekli Süleyman Soylu 760 bin takipçiyle birinci sırada, aktif kullanmasının da bunda büyük bir etkisi var.
Milletvekili Salih Cora 53 bin 300 takipçisiyle Bakan Soylu’nun ardından geliyor fakat çok aktif kullandığı da söylenemez.
Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu vekiller arasında en aktif kullanan ve 23 bin takipçisiyle  üçüncü sırada. 
Milletvekili Haluk Pekşen 15 bin 600 takipçisiyle dördüncü sırada. 
Milletvekili Adnan Günnar 10 bin takipçisiyle beşinci sırada.
Milletvekili Muhammet Balta 9 bin 500 takipçisiyle sonuncu sırada yer alıyor.
Aktiflik olarak sıralama yaparsak Bakan Soylu, Köseoğlu, Balta, Pekşen, Günnar ve Cora diyebiliriz. TRABZON MİLLETVEKİLİNİN TELEFONUNA ULAŞILAMIYOR…

Basın mensupları olarak kamuoyunun önem verdiği kişiler ve o kişilerin gündemle alakalı açıklamalarını vatandaşlara ulaştırarak aracı oluyoruz aslında. 
Bu konuda bazen sıkıntılar çekiyoruz. Geçtiğimiz gün Trabzonspor’un başarısızlığıyla alakalı AK Parti Trabzon Milletvekili Avukat Ayşe Sula Köseoğlu’nu aradık fakat telefonuna bakmadı. 
Şimdi diyeceksiniz ki meşguldür, yoğundur. Tamam öyle olsun da geri de dönmedi ve bu ilk defa olmuyor. Bundan önce de birçok kez aradık kendisine ulaşamıyoruz. 
Diğer Milletvekillerine rahat bir şekilde ulaşabiliyoruz, açıklama alabiliyoruz fakat Sayın Köseoğlu sosyal medyayla ve telefonla çok ilgili olduğu halde biz kendisine ulaşamıyoruz. 
Herhangi bir yönlendirmede yok ve bilgilendirmede yok. 
Biz ulaşamıyorsak vatandaş nasıl ulaşacak? 
Sayın Köseoğlu ve ekibinin bu konuya daha fazla ehemniyet göstermesini kamuoyu adına rica ediyoruz. BAKAN SOYLU’YA KUTSAL MEKANDAN ÖZEL DUA! 

Süleyman Soylu’nun İçişleri Bakanı olması ve ardından yaptıklarıyla kamuoyunda takdir kazanması ve son günlerde sürekli terör bölgelerinde olmasından dolayı vatandaşların en fazla yaptığı şey dua. 
Bu dualar bazen gösterişli bir şekilde yapılıyor bazen içten. 

İçişleri Bakanı Soylu’nun Müşaviri olan AK Parti Trabzon eski İl Başkan Yardımcısı Ali Faik Hacıoğlu geçtiğimiz gün bir fotoğraf paylaştı. 
Fotoğraf Kabe’den, fotoğrafta bir kişi elinde bir kağıt tutuyor sonra ayrı bir kağıt daha alıp fotoğraf çekiyor. İlk fotoğrafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan BinaliYıldırım ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu için dua yazıyor sonraki fotoğrafta ise sadece Bakan Soylu var. 

Bakan Soylu’ya edilen duada şu dikkat çekiyor ‘gecesini gündüzüne katarak(gözlerimle şahit oldum)’ demek ki bu fotoğrafı çeken ve duayı eden Bakan’a yakın bir isim. 
Belki de Hacıoğlu’dur bilemiyoruz bu konuyla alakalı bir bilgi paylaşmamış kendisi fakat fotoğrafları paylaşırken de şu sözleri yazmış “Adalet, samimiyet, ihlas ve azim bizim yoldaşımız oldukça biz bu tuzakların hepsini bozarız, ümmetin duaları sizinle..”O MÜDÜR TEŞEKKÜR EDERKEN BİRÇOK İSMİ UNUTTU! 

Başbakan Binali Yıldırım dün Trabzon’la alakalı önemli bir müjdeyi açıkladı. Yıldırım, “Turizm ile ilgili bir karar aldık. Bildiğiniz gibi 2016’da yaşadığımız olaylardan dolayı turizmde işlerimiz istediğimiz gibi gitmedi. Bir yandan Rusya ile ilişkilerimizin bozulması, diğer yandan 15 Temmuz darbe girişimi turizmde beklediğimiz sonucu vermedi. 2017’de turizmde ki kayıplarımızı telafi etmek amacıyla Türkiye’ye turist getirenler için seyahat acentalarına yakıt desteği meselesini görüştük. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da belirli merkezler belirlediklerini kaydeden Başbakan Yıldırım, “Buna göre belirli merkezlerimize, Antalya, Muğla, İzmir, Kütahya, Trabzon, Denizli, Isparta ve Eskişehir havalimanlarına tarifeli ya da tarifesiz seferlerle 1 Ocak - 31 Aralık 2017 tarihleri arasında yani 2017 yılı boyunca misafir getiren, dışardan turist getiren A grubu seyahat acentalarına her uçak başı 6 bin dolar destek vereceğiz. Eğer uçak 200 yolcu üzerinde bir kapasiteye sahipse bu 200 yolcu kapasiteli uçak ta en az 150 yolcu ile geliyorsa bu destek yüzde 30 daha da artırılacak. Yani 7 bin 800 dolara çıkacak.” ifadelerini kullandı. Trabzon İl Kültür Turizm Müdürü Ali Ayvazoğlu da “Trabzon’umuzun bu teşviki almasında katkıları olan başta Hükümetimize ve Başbakanımıza, İçişleri Bakanımız Sn. Süleyman SOYLU'ya, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sn.BeratALBAYRAK'a, Milletvekillerimiz; Sn. Muhammet BALTA, Ayşe Sula KÖSEOĞLU, Adnan GÜNNAR, Salih CORA'yave Trabzon Turizm dinamiklerine Şükranlarımızı sunuyoruz” dedi. Ayvazoğlu önemli isimleri unuttu fakat hatırlatan olur kendisine herhalde. CHP’Lİ ŞAHİN’İN ACI GÜNÜ

Bu sayfada görüşlerine ve açıklamalarına çoğu kez yer verdiğimiz, Trabzon yararına önemli adımlar da atan CHP Ortahisar Belediye Meclisi Üyesi Turgay Şahin dün acı bir haberle sarsıldı.  
Şahin’in kayınvalidesi Nesrin Seyhan hayatını kaybetti. 

Seyhan’ın cenazesi bugün Ortahisar İlçesi 3 Nolu ErdoğduMahallesinde Şirin Camiinde öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından aile kabristanlığında toprağa verilecek. 
TrabzonHabercisi.com ailesi olarak bizler de Şahin ve Seyhan ailelerine baş sağlığı diliyoruz. 

Son Güncelleme: 30.11.2016 08:56

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner434