Trabzonspor, haftanın derby maçından biraz daha becerikli olabilseydi 3 puanla dönebilirdi.

Beşiktaş- Trabzonspor karşılaşması müthiş bir mücadele içinde geçti.

Temposu yüksek olan maçta karşılıklı şık goller vardı.  Burak Yılmaz orta sahadan çok top alamadı. İkinci yarıda Ersun Hoca Okay'ı orta sahaya çekebilirdi.

Ersun Yanal’ın böylesine önemli bir maçta Yusuf Yazıcı’nın yerine ilk 11’de Önazi’ye şans tanımasına bir anlam veremedik. Yusuf ilk 11’de sahaya çıksaydı sonuç böyle olmayabilirdi. Çünkü Yusuf’un girdiği dakikalardan sonra Trabzonspor bir gol attı ve 2 gol de kaçırdı.

Kanişka’nın 13. Dakikadaki golü hazırlanışı itibariyle alkışlanacak cinstendi. 21. Dakikada ilk kez eski takımına karşı oynayan Olcay Şahan, takımının beraberlik golünü atınca Beşiktaşlı taraftarlardan alkış alması, özlenen bir tabloydu.

Futbolu güzelleştiren bu hareketler keşke her maçta yaşanmalı..

Ancak, Olcay’ın gol sonrası ellerini özür diler gibi havaya kaldırmasına bir anlam veremedik. Beşiktaş taraftarının Olcay’a gösterdiği ilgiyi alkışlıyoruz. Olcay’ın gol sonrası aşırı sevinmemesini de anlıyoruz da, seyircilerden özür diler gibi ellerini havaya kaldırmasını anlayamadık.

Beşiktaş taraftarlarını eski futbolcularına verdiği destekten dolayı kutluyorum.

Karşılaşma baş döndüren bir tempoda geçti. Maçın bir diğer şık golü ise Beşiktaş’ın hızlı adamlarından Lens’ten geldi. Lens’in yaklaşık 30 metreden attığı sert şutu kaleci Onur sadece seyredebildi.

Maçın kırılma anı 78. Dakikaydı. Bu dakikada Onur’la karşı karşıya kalan Lens, herkes gol diye ayağa kalktığında topu dışarı atınca Beşiktaş takımı adeta yıkıldı. Skor 3-1’e gelecekti ve galibiyet Beşiktaş için kaçınılmaz olacaktı. Ama olmayınca da olmuyor. Bu kaçan gol fırsatının 2 dakika sonrası oyuna sahanın iyilerinden Abdulkadir’in yerine giren Rodallega, 80. Dakikada topla ilk buluştuğunda Yusuf’un ortasını kafa ile köşeye gönderdi ve skoru 2-2’ye getirdi.

Bu dakikadan sonra Trabzonspor daha etkili oldu. Beşiktaş kalesini adeta ablukaya aldı ancak, bir türlü galibiyeti getiren golü bulamadı.

Son dakikalarında müthiş fırsatların harcandığı maçta Trabzonspor’un 3 puanla dönmesi işten bile değildi. Yusuf ve Rodallega’nın kaçırdığı 2 gol her şeyin başlangıcı olabilirdi. Ama olmadı..

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol