Dün gece Milli takımımız Kosova karşısında tarihi bir galibiyet aldı. Grubumuzun güçlü ekiplerinden Kosova’yı zor da olsa 2-0 la geçmeyi başardık. Antalya’da halk maça yoğun ilgi gösterdi. Türk ve Kosova bayrakları tribünlerde elden ele gezdirildi, kardeşliğimiz bir kez daha perçinlendi. Bu kadar pembe tablo yeter, şimdi gelelim gerçeklere.

Kosova her ne kadar kardeş ülkemiz olsa da futbolda bizim rakibimiz değil, olmamalı. Gruptaki rakiplerimiz belli, Kosova’dan alacağımız 3 puan başarı olarak gösterilemez. Hele ki attığımızdan fazla pozisyon vermişken. Milli takım iyi ya da kötü oynayabilir, önemli olan Milli takımın şahsi kavgalara ve ego oyunlarına alet edilmemesi.

3 Temmuz sürecinden önceki Milli heyecanımız yok artık. Futbolu yönetenler tercihini yaptı. Adaletsizlik kazandı, Türk futbolu kaybetti ve kaybetmeye devam ediyor. Bir Trabzonspor taraftarının havaalanında tek başına Sayın Terim’e isyanı tüm Trabzonsporluların isyanıydı, ya anlamadılar ya da anlamak istemediler. Sayın Terim’in o taraftara hiçbir şey diyememesi, adeta lal olması, içinde kalan son vicdan kırıntıları sebebiyleydi belki de, bilemeyiz.

Şimdi soralım; daha önceki maçlarda Milli takıma çağırılmayan futbolcular ne oldu da dün gece ilk 11’de yer bulabildi? Madem çağrılabiliyorlardı oluşturulan gerginliğin sebebi neydi? Türk halkının milli duygularını yansıtabildiği yegane olgulardan biri olan Milli Takım sidik yarıştırma yeri midir? Türk futbolu bataklığın son haddinde Efendiler! Orası Milli Takım, Hollywood film seti değil. Bırakın artık şu ego oyunlarını.

Son olarak maç sonu açıklamalara bakalım. Sayın Terim “Biz burada Ay Yıldızlı Türk bayrağına hizmet ediyoruz, herşey hallolur” demiş. Allah herkese ayda 1 Milyon Türk Lirası maaşla Türk bayrağına hizmet edebilmeyi nasip etsin. Barcelona’lı Arda “Çağırılırsak geliriz, çağırılmazsak gelmeyiz” demiş. Keşke aynı sözleri sosyal medya hesaplarından da paylaşabilseydin Arda demezler mi adama. Burası Türkiye, demiyorlar. Bir de maçı anlatan spiker arkadaş “Eskiden olan eskide kaldı, önümüze bakalım” demiş. Sizin hizmet ettiğiniz odaklar geçmişi karartmayı iyi bilir. Tarihin en büyük şike organizasyonunu kararttıkları gibi.

Bu ilk ve son Milli Takım yazım olacak. Ta ki Türk futbolunu yönetmek yerine kendilerine rant kapısı olarak kullananlar futboldan temizlenene kadar.

Sözde değil özde Ay Yıldızlı günler dilerim.

Saygılarımla

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner292