25 Ekim 2016 Salı 13:47
2016 Kamu Hastaneleri Kurumu Memur Personel Alımı
2016 Kamu Hastaneleri Kurumu Memur Personel Alımı

Milyonlarca mezun aday, kamu personel alımlarını merak ve heyecan ile bekliyor. KPSS dahilinde ve KPSS şartı olmadan yapılacak olan personel alımları için gün sayan vatandaşlar, personel alımlarının şartlarının neler olduğunu merak ediyor. 2016 yılı kamu kurum ve kuruluşlarının Memur Personel Alımı Şartarı nelerdir? Tüm detayları ‘İŞ BAŞVURULARI‘ butonuna tıklayarak görebilirsiniz.

Milyonlarca mezun aday, kamu personel alımlarını merak ve heyecan ile bekliyor. KPSS dahilinde ve KPSS şartı olmadan yapılacak olan personel alımları için gün sayan vatandaşlar, personel alımlarının şartlarının neler olduğunu merak ediyor. 2016 yılı kamu kurum ve kuruluşlarının Memur Personel Alımı Şartarı nelerdir?

17 BİN 70 KİŞİLİK BÜYÜK KADRO

Kamu Kurum ve kuruluşları personel açıklarını kapatmak için farklı pozisyon ve niteliklerde toplam 17 bin 70 kişilik bir alım yapılacağı açıklaması yapıldı. Bu alımlar 2016 yılı içerisinde yapılacak ve başvurmak için bazı şartlar gerekli olacak.

EN AZ LİSE MEZUNU OLMAK ŞART

Kurumlar için yapılacak personel alımlarında, kişilerin en az lise mezunu olması şartı bulunuyor. Kurumlardan bazıları yapacağı alımlarında KPSS şartı arıyorken bazılarında ise KPSS şartı aranmıyor. KPSS şartı aramayan kurum ve kuruluşlar arasında; TÜBİTAK, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Sosyal Güvenlik Kurumu yer alıyor. Personel alımı yapacak diğer kurumların ise Adalet Bakanlığı, Mekina ve Kimya Endüstrisi Kurumu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’dür. Bu kurumlardan bir çoğunun ilan başvuru zamanı başlamıştır.

KURUMLARIN PERSONEL ALIMI ŞARTLARI NELER?

Kurum ve Kuruluşların personel alımı şartlarından ilki en az lise mezunu olmaktır. Lisans mezunlarında KPSS 2016, Ortaöğretim ve Önlisans mezunları için 2014 KPSS sonuçlarının en az 70 puan olması gerekiyor.

Şartlardan ikincisi ise adayların kamu haklarından mahrum olamaması ve herhangi bir suç işlemiş olmaması gerektiğidir.

Üçüncü şart, adayların Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmasıdır. Erkek adaylar askerliğini yapmış, erteletmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmalıdır. 18 yaşını doldurmuş ve 30 yaşını doldurmamış olma şartı da bulunuyor ve son şart erkeklerde
170 cm kadınlarda ise 160 cm boy oranlarının altında olmamak oluyor.

Kimler Başvurabilir

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere personel alımı yapacak peki bu ilana kimler başvurabilir;

Üniversitelerin Mühendislik ya da Fen Bilimleri bölümünden mezun olmak

Biyomedikal alanından lisans ya da önlisans mezunu olmak (tercihen)

Biyomedikal alanında en az 2 yıl tecrübeli olmak

Biyomedikal tüketim malzemeleri bölümünde en az 1 yıl tecrübeli olmak (tercihen)

Erkekler için askerlik sıkıntısı bulunmuyor olmak

Yukarıda Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumunun belirlemiş olduğu bazı nitelikler sıralanmıştır. Eğer sizlerde yayınlanan bu ilana başvuru yapmak istiyorsanızyukarıda belirlen niteliklerin tamamına sahip olmanız gerekmektedir. (Tercihen uyarısı bulunan niteliklere sahip olmayan adaylarda ilana başvurabilir.)

Söz konusu alınacak olan personel Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumunda Danışman görevinde istihdam edecek olup son başvuru tarihi 30 Kasım 2016 olarak belirtilmiştir. Adaylar 30.11.2016 saat: 18.00’a kadar başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Başvuru yapacak adayların yapması gereken üst tarafta verilen ‘İŞ BAŞVURUSU’ butonuna tıklayarak ön form doldurabilirler veya başvuracağı kurumun resmi internet adresine girerek başvuru yapabilirler.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner292