Eski Başkan’dan Devlet Bahçeli’ye…

MHP Trabzon eski İl Başkanı Muammer Demeli, Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin, AKP’nin güdümüne girmesine bir anlam veremediklerini belirterek, “Genel Başkanımız ülkenin bekası için diyor. Biz de diyoruz ki, ülkenin bekası tek adamlıkla olmaz” dedi.

Muammer Demeli, sorularımızı yanıtlarken, MHP’lilerin %95’inin halk oylamasında ‘Hayır’ oyu vereceğinden emin olduğunu ileri sürerek, “Ülkede ne değişti? Türkiye’de ne değişti? Parlamenter sistem neye cevap veremedi de bu sistemin dışına çıkmaya çalışıyoruz? Kimseyi kandırmayalım.” Diye konuştu..

Muammer Demeli’nin yaptığı tespitlerden satırbaşları şöyle:

“Bu kesinlikle tek adamlık sistemidir”

“Bu sistem demokratik bir sistem değildir. Millet aptal değil. Bu kesinlikle tek adamlık sistemidir, rejim değişikliğidir. Tek adamlık sisteminde dünyadaki, örnekler bellidir. Onların sonuçları da bellidir. Yani bizi ayrıştırmak, böldürmek, parçalatmak, kutuplar halinde birbirimizi vurdurmaktır. Ülke şu an bu yola gidiyor. Bunun için biz ‘hayır’ diyoruz. Sayın Genel Başkanımız ülke bekası diyor. Ülke bekası tek adamlıkla olmaz. En iyi savunulacak sistem demokrasidir. Bütün dünya milletlerinin geçmiş olduğu sistemdir. Sistemin yanlış olduğunu anlatalım. Sayın Genel Başkanımıza biz bu soruyu soruyoruz. Diyoruz ki 15 Temmuz’dan sonra ne değişti, Türkiye’de neler oldu bizim bilmediğimiz. Gerçekten bir şeyler varsa bunu bize açıkla da biz de ‘evet’ diyelim.”

“MHP’nin %95’i Hayır diyecek…”

“Algı operasyonları acayip bir şekilde işleniyor. Tayyip Bey henüz daha sahalara girmedi. Sahalara girdiği vakit Allah bilir nasıl bir algı oluşturacaklar. Ama ne olursa olsun biz dimdik ayakta duracağız. Siyasetle uğraşan, demokrasiyi tarif edebilen insanlar bu sistemin ne kadar tehlikeli olduğunu söyleyebiliyor. Açık ve net konuşuyorum Milliyetçi Hareket Partililerin %95’i hayır diyecek. Bu Trabzon’da da, Türkiye genelinde de böyle olacak. Açık ve net söylüyorum. Milliyetçi Hareket Partisinin seçime gidildiğinde bir tabela partisi olacağını görüyor. Çünkü ne olursa olsun ister evet çıksın ister hayır çıksın kesinlikle bir erken seçim olacak. Çünkü Sayın Recep Tayyip Erdoğan 2019’u beklemez. Evet de çıksa, hayır da çıksa erken seçime gidilir. Referandumda %50’nin altında hayır olacağına ben gönülden inanıyorum. Şehirlerde yapılan anketler belli kırsalda sistemi iyi anlatmak lazım.”

“Öcalan ‘Evet’i destekliyor…”

“Abdullah Öcalan’ın ‘Evet’i desteklediğini hepimiz biliyoruz. Şimdi soruyorum? HDP Milletvekillerinin bir tanesi ‘hayır oyu vereceğiz’ dedi mi bu güne kadar? Dikkat edin demedi. Peki HDP milletvekilleri bugünlerde neyi seslendiriyor? ‘Biz bu referanduma katılmayacağız, sandığa bile gitmeyeceğiz’ diyorlar. Bakın ‘Sandığa dahi gitmeyeceğiz’ diyorlar. Şimdi sandığa gidilmediği vakit, yani o sandıkta hayır kullanılmadığında evet kazanmayacak mı? Şimdi soruyorum HDP hayır mı diyor? demiyor. Burada oy oranını en büyük etkileyecek olan Milliyetçi Hareket Partililerdir.”

“Trabzon’da çalışma başlatacağız…”

“Biz Trabzon’da çok iyi bir çalışma yapacağız. Ayın 18’inden sonra göreceksiniz. Akp’nin içerisinde az sayılmayacak bir kitle bu referandumda hayır diyecek. Küçük kitle partilerini göz önüne alalım. Daha önce bu partiler Tayyip Erdoğan’ı desteklemişlerdi. MHP’liler de desteklemişlerdi. Şimdi bu küçük kitle partilerinin tamamı hayır diyor. Demokrat Parti, Saadet Partisi, Büyük Birlik Partisi, Vatan Partisi, Büyük Türkiye Partisi. Ne olursa olsun bu partilerden birer puan hayır çıksa, bu yüzde beşleri bulur. Cumhuriyet Halk Partisinin oyları da var. Milliyetçi Hareket Partisinin oy oranı belli ben %16,9 oy aldığımızda 7 Haziran seçimlerinde en sonda 11.9 aldık %5 oy AKP’ye gitmişti. Bunlar geri gelecek.”

“Anketler AKP’yi korkutuyor…”

 “AKP niye bu kadar kendini yıpratıyor, niye bu kadar bağırıyor, çağırıyor, toplantı üzerine toplantı yapıyor. Onlar da yapılan anketleri görüyorlar. Ankete göre hareket ediyorlar. O yüzden teslimiyetçi olmayacağız, önce kendimiz inanacağız. İnandığımız bu yol da ‘hayır’dır. ‘Hayır’lı bir iştir. O yüzden de ‘hayır’ demeye her yerde devam edeceğiz. “

“Genel Başkan adaylarımız bütünleştiler”

“Dört tane Genel Başkan adayımız şu an Ankara’da birleştiler, bütünleştiler. Hayır için bir çalışma yapıyorlar, bu işin alt yapısını da yaptılar ve belli bir mesafe kat ettiler. Ayın 18’inde de bütün Milliyetçi Hareket Partililerin buluştuğu bir basın açıklaması yapacaklar. Kim bu Milliyetçi Hareket Partililer? eski milletvekilleri,7 Haziran seçimlerinde milletvekili seçilip sonra seçilemeyenler, partinin kanaat önderleri, belediye başkanları, bütün hepsi Türkiye’nin geneli belediye başkanları daha önce görev yapmış yapmamış, partinin MHK üyeleri, partinin meclis üyeleri bir de partinin kanaat önderi ihtiyar bozkurtlar. Bunlarla birlikte basın açıklaması yapılacak.”

“Söz konusu vatansa gerisi teferruattır”

“ Bizim için söz konusu olan vatandır. 45 yılımı bu teşkilata verdim. Eğer ben bu ülkeyi seviyorsam bu ülkeyi sevmek hainlikse ben hainim. Ben bu bayrağı seviyorsam, bu vatanı seviyorsam, ben eğer partimi de seviyorsam bu sevgi için hayır diyorsam evet ben hainim. Ben Türk Milliyetçisiyim. Atatürk Milliyetçisiyim. Ben gerçekten vücudumun en son noktasına kadar vatanseverim. Kesinlikle bizi bu şekilde suçlayanları kınıyorum, onları Allah’a havale ediyorum. “

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner292