18 Kasım 2016 Cuma 19:44
15 Temmuz'un ardından bir ilk!
Özbekistan’a ziyaret gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Semerkant’ta bulunan Registan Meydanı’nı ziyaret etti.

ÖZBEKİSTAN HATIRASI

Erdoğan, Registan Meydanı'nda bulunan Uluğbey, Şirdar ve Tillakari medreseleri hakkında bilgi aldı, incelemelerde bulundu ve medreseleri gezdi. Erdoğan, Registan Meydanı'nda, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Daha sonra Erdoğan, Özbekistan için büyük öneme sahip, Timur İmparatorluğu'nun kurucusu Timur'un mezarını da ziyaret etti.


 

KİMLER EŞLİK ETTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ziyaretlerinde Başbakan Yardımcıları Tuğrul Türkeş ile Veysi Kaynak, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker ile TİKA Başkanı Serdar Çam ve TRT Genel Müdürü Şenol Göka da eşlik etti.


Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner292