13 Kasım 2016 Pazar 20:10
Başkan İmamoğlu'ndan o insanlık ayıbına çözüm
Bursa'da bir ilköğretim okulunda, çocuklarına, yemeklerini tel örgüler ardından yediren velilerin dramına benzer bir çile de Beylikdüzü Büyükşehir İlköğretim Okulu'nda yaşanıyordu.

İlçedeki o ayıba Beylikdüzü'nün Trabzonlu Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu son verdi. Velilerin yoğun taleplerine duyarsız kalmayan İmamoğlu, modern bir yemekhaneyi okula kazandırarak bir insanlık ayıbının üstünü örttü.Eğitim-öğretimlerini Beylikdüzü Büyükşehir İlköğretim Okulu'nda gören öğrencilerin ve velilerin sokakta olumsuz koşullardaki yemek çilesi nihayet sona erdi. Beylikdüzü'nün CHP'li Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, öğrenci velilerinin taleplerini dikkate alarak, ilk ve ortaokul öğrencilerinin birlikte istifade edebileceği bir yemekhaneyi kurum bünyesine kazandırdı.Bursa'da bir ilköğretim okulunda çocuklarına tel örgü ardından yemek yediren velilerin görüntüsü kamuoyunda derin tepki çekerken, Beylikdüzü'nde benzer yönde yaşanan bir eğitim ayıbının belediye tarafından sona erdirilmesi, Büyükşehir İlköğretim Okulu öğrenci ve velilerine derin bir nefes aldırttı.
 
Büyükşehir İlköğretim Okulu'nda eğitim gören öğrenciler, kış mevsiminin soğuk şartlarında da okul dışındaki bir parkta anneleri tarafından doyurulup okula o şekilde gönderiliyordu. Minik öğrencilerin geçmiş dönemlerden sarkan bu sorununa neşter vuran Beylikdüzü'nün CHP'li Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Okulllar önceliğimiz" prensibiyle modern bir yemekhaneyi okula kazandırdı. "Okullarımızın kaliteli ve nitelikli olmasını önemsiyoruz" diyen İmamoğlu, eğitim kurumlarının nitelikli olması halinde ilçe rotasının daha farklı ve olumlu bir yöne yöneleceğini kaydetti.

Çileleri sona eren minik öğrencilerle birlikte yemek yiyen İmamoğlu, yakın bir zamanda Yakuplu'ya bir okul kazandıracaklarını ve engellilere yönelik bir İş Okulu'nu da Gürpınar'da tamamlayacaklarını belirtti.
Son Güncelleme: 13.11.2016 20:09

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol