30 Ekim 2016 Pazar 00:12
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş idam açıklaması!
her istikamete devam edip, gidiyoruz. Bu yıl içinde birçok açılışlar yaptık. Şimdi de Avrasya Tüneli ile boğazın altından inşallah 106 metre derinlikten muhteşem bir geçişi gerçekleştireceğiz. Otomobil geçecek. Burası Türkiye dünyanın en gelişmiş ülkelerinde ne varsa Türkiye’de en azından bunlarda olacak. Niye kıskanıyorlar? İşte bundan dolayı. Bizde kıskananlara diyoruz ki çalışın, koşun, sizinde olsun. Mesele bu. Niye benim ülkemi karıştırıyorlar. Niye benim ülkemde benim vatandaşımın verdiği vergiyle 15 Temmuz darbesini yapacak alçaklar, kansızlar ortaya çıkıyor? Onlar kansız, onlar alçak, onlarda vatanseverlik diye bir şey yok” açıklamasında bulundu.

“Yakın yakın merak etmeyin”
‘İdam istiyoruz’ sloganları üzerine ise Erdoğan, şunları kaydetti:
“Yakın yakın merak etmeyin. Yakın inşallah. Hükümetimiz parlamentoya bunu getirecek. Ben inanıyorum ki parlamentodan bu da geçer. Bana da geldiği zaman bende onaylarım. Niye? Millet ne istiyorsa o olur. Egemenlik kayıtsız şartsız milletin değil mi? Milletin. Egemenlik milletin olduğuna göre mesele bitmiştir. Batı şöyle diyor, Batı böyle diyor kusura bakmayın Batının ne dediği değil, milletimin ne dediği önemlidir.”

“Kanal İstanbul Türkiye’nin Cumhuriyet tarihindeki en büyük projesi olacak”
Konuşmasında şuana kadar Marmaray’dan 3 sene içerisinde 160 milyon yolcu geçtiğini bildiren Erdoğan, “Fazlası var azı yok. Geçtiğimiz haftalarda Avrasya Tünelini Sayın Başbakanla beraber gittik, yerinde gördük. Aracımızla Avrupa tarafından Asya’ya karşılıklı gidiş gelişlerimizi yaptık. İstanbul’da inşa edilen yeni havalimanımızı inşallah 2018 çeyreğinde burayı inşa eden firmalarında içinde olduğu 5’li konsorsiyumla inşallah 2018’in ilk çeyreğinde herhalde bana böyle vermişlerdi sözü ilk çeyrekte 90 milyon yılda yolcu kapasiteli kısmının açılışını yapacağız. Bu da dünyanın bir numarası oluyor. Muhteşem bir eser ortaya çıkıyor. Niye Türkiye’ye bu yakışır. Türk milletine bu yakışır. Onun için. Bunlar Türkiye’nin nasıl geliştiğinin nasıl yükseldiğinin nasıl sıçradığının birer ifadesidir. Şimdi önümüzde iki önemli proje var. 1915 Çanakkale Köprüsü. Plan proje her şey hazır. İnşallah ihalesi yapılacak ve 18 Mart’ta da temelini atacağız. Kanal İstanbul var ki o da apayrı bir proje o da Karadeniz’i Marmara bağlayacak. Dünyada Süveyş Kanalını, Panama Kanalını konuşurlar bundan sonra da inşallah Karadeniz’i Marmaray’a bağlayan henüz Kanal İstanbul olarak adı yürüyor. Bunu anacaklar. Kanal İstanbul Türkiye’nin Cumhuriyet tarihindeki en büyük projesi olacak. Bu projeyle ilgili hazırlıklarda sürüyor” ifadelerini kullandı.

“Biz anıt manıt istemiyoruz, bizi şöyle 2 metre yere gömsünler yeter”
Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Öleceğiz gideceğiz. Ama bizim derdimiz var derdimiz. Biz dertliyiz, bizim bu millete sevdamız var. Bu vatana sevdamız var. Hep şunu söyledik, ‘eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri.’ İşte bizde bu eserlerle anılmak istiyoruz. Derdimiz bu. Ne olacak öleceksin gideceğiz. Biz anıt manıt istemiyoruz, bizi şöyle 2 metre yere gömsünler yeter. Ne olacak. Topraktan geldik, toprağa gideceğiz. Her nefis ölümü tadıcıdır. Öyleyse oradan geldik oraya gidiyoruz. Mesele oraya hazırlanmak. Nasıl hazırlandığımız, nasıl hazırlanacağımız önemli. Mesele bu. Allah'ın izniyle Türkiye’nin hedeflerine ulaşmasını hiçbir güç engelleyemeyecektir. Biz rabbimin lutfuyla, bu engelleri teker teker aşıyoruz. Kararlıyız. Sizlerle beraber ne dedik, yürüyeceksin millet yürüyecek arkandan. İstiklal Harbimiz ondan önce Çanakkale Savaşı daha eskiye gidersek Anadolu’da bin yıl boyunca verdiğimiz sayısız mücadele var ya bunların hepsi milletimizin istiklal ve istikbal mücadelesidir.” 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol