11 Ağustos 2017 Cuma 10:53
Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Malazgirt Zaferi'nin her yıl kutlanması için talimat verdi, 26 Ağustos’ta Muş'un Malazgirt ilçesine gidecek.

 Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malazgirt Zaferi'nin 946. yıldönümü kutlamaları için 26 Ağustos'ta Muş'un Malazgirt ilçesini ziyaret edecek.

HER YIL KUTLANACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anadolu'nun kapılarını Türklere açan Malazgirt Zaferi'nin Çanakkale Zaferi gibi her yıl kutlanması talimatı verdi.

TÜRKİYE OKÇULUK VAKFI ORGANİZE EDİYOR

Türkiye Okçuluk Vakfı'nın organize ettiği kutlamalara Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanı sıra Başbakan Binali Yıldırım da ilk kez katılacak.

KUTLAMA PROGRAMININ İÇERİĞİ

Erdoğan, hazırlıkları son aşamaya gelen 1071 Malazgirt Anıtı'nı ziyaret edecek. Kutlamalarda Malazgirt Zaferi'nin anlatıldığı bir sinevizyon gösterisi ve tarihte kurulan 16 Türk devletini temsil eden askerlerin yer alması da planlanıyor.

Mehteran takımının gösteri yapacağı kutlamalarda Anadolu'nun kapısının anahtarı temsili olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'a verilecek.

ERDOĞAN: TORUNLARIMIZA AŞILAYALIM

Erdoğan, "Dedelerimizin o tarih yazdığı yerde şimdi onun torunları olarak biz adeta Çanakkale gibi 26 Ağustos'u da her yıl anmaya başlayacağız. Bunu torunlarımıza aşılayalım" demişti.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner292