20 Kasım 2017 Pazartesi 09:53
Cumhurbaşkanı Erdoğan Tarih Verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "2019 bir kırılma noktasıdır. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle bir reform gerçekleştireceğiz. Artık eskisi gibi olmayacak." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "2019 unutmayın bir  kırılma noktasıdır. Mart 2019'da belediye seçimlerini yapacağız, Kasım 2019'da  cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle bir reform, inşallah bunu  gerçekleştireceğiz." dedi.

Erdoğan, Maçka ilçesi kırsalında 11 Ağustos'ta bölücü terör örgütü  mensuplarıyla sağlanan sıcak temas sırasında şehit olan Eren Bülbül'ün ailesini  ziyaretinin ardından vatandaşlara hitap etti.

 Şehit Eren Bülbül'ün ailesini ziyaret etme sözü verdiğini ve bunu  yerine getirdiğini ifade eden Erdoğan, "Buralar hep şehit toprağı ve  şehitlerimizin en yoğun olduğu yerler buralar. Bu şehadetler, 'Şüheda fışkıracak,  toprağı sıksan şüheda. Canı, cananı, bütün varımı alsın da Hüda, etmesin tek  vatanımdan beni dünyada cüda.' diyerek bu yolda yürüdük ve yürüyoruz. Rabbim  inşallah bizlere de bu makamı lütfetsin." diye konuştu.

Erdoğan, alandakilere, "Biz sizi sevdik, biliyorum ki siz de bizi bu  yola çıktığımızdan beri çok sevdiniz. Sizler bizi hiç yalnız koymadınız ve bu  yolda beraber yürüdüğümüz sürece de Allah'ın izniyle kimse bu ülkenin bileğini  bükemeyecek."  sözleriyle seslenerek, "Hiç endişeniz olmasın, şuradan şöyle bir  ses gelmiş, acaba şu ülke, bu kuruluş ne der, hiç kafanızı buna takmayın. Şuna  bakın, Allah ne der." dedi.

 Endülüs'te, El Hamra Sarayı'nın kubbesindeki "Allah'tan başka galip  yoktur." yazısını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu:

 "Tek galip olan O'dur. Şu anda hala var, asırlar önce bunu yazmışlar  ama hala var. Bizim ecdadımız bunun için yürümedi mi? Bunun için fetihler  müyesser olmadı mı? İşte şimdi son 15 yıla biz bu damgayı vurduk ve emin  adımlarla ilerliyoruz. 780 bin kilometrekarelik şu vatan topraklarını şimdi ilmek  ilmek dokuyoruz. Yeniden bu vatanı inşa ve ihya ediyoruz. Hatırlayın 15 yıl  öncesini, şu Karadeniz'in otoyolunu hatırlayın. Yüzde 35'i bitmişti. Biz geldik,  bitirdik."

 "Bir an önce bu işi bitirmesi lazım"

 Erdoğan, gelişmeyi bölge halkının çok yakından yaşadığını, gördüğünü  vurgulayarak, bugünkü konuşmaları sırasında bir müjdeyi açıkladığını anımsattı.  Alandakilere "Neydi o müjde biliyor musunuz?" diye soran Cumhurbaşkanı Erdoğan,  bir vatandaşın "doğalgaz" yanıtı üzerine, "Zaten doğalgaz gelmediyse biz  yanmışız. Hemen gelecek?" dedi. Çalışmaların başladığını belirten Erdoğan, "Ama  bu bile geç, onun için damada da söyleyeceğiz, hemşehriniz. Bir an önce bu işi  bitirmesi lazım." diye konuştu.

 Alandaki başka bir vatandaşın söz konusu müjdenin havaalanı olduğunu  belirtmesi üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bak nasıl takip ediyor görüyor musun?  Şimdi inşallah Salyazı'da, o beldede, Bayburt ile Gümüşhane arasına bir havaalanı  yapıyoruz. Oralar da biliyorsunuz çok çile çekti, onların tek yolu vardı, ya  Erzurum ya Trabzon değil mi? Ama şimdi iki ilin ortasına bir havaalanı inşa  ederek inşallah onları da rahatlatacağız." bilgisini paylaştı.

 Gümüşhane ziyareti sırasında yapılan yatırımları gördüğünde  duygulandığını dile getiren Erdoğan, "Gümüşhane'de her taraf yollarla,  asfaltlarla döşeniyor. Niye? Biz sizi seviyoruz, biz bu millete aşığız. Biz  dertliyiz, dertli, bu milletin dertlisiyiz biz." ifadesini kullandı.

 Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

 "İnşallah bu yolda 2019 unutmayın bir kırılma noktasıdır. Mart 2019'da  belediye seçimlerini yapacağız, Kasım 2019'da cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle  bir reform, inşallah bunu gerçekleştireceğiz. Artık her şey eskisi gibi  olmayacak, daha değişik bir sürecin içerisine gireceğiz ve bu sürece damgayı şu  karşımdaki topluluk vuracak. Ben sizde bunu görüyorum.

 Eren bizim kalbimizde, bütün şehitler bizim kalbimizde. Şehitlerimizle  beraber yaşıyoruz, beraber yaşayacağız ama ben siz kardeşlerime diyorum ki bütün  kardeşlerime, şurada 16 ayımız var, kapı kapı dolaşmaya var mıyız? Her yere AK  Parti'nin şu ana kadar icraatlarını anlatmaya var mıyız? Biz birliğin partisiyiz,  beraberliğin partisiyiz, kardeşliğin partisiyiz, ayrılığın gayrılığın değil.

 Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. Bir olacağız, iri  olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız. Hep birlikte Türkiye olacağız."

 Notlar

 Halka hitabın gerçekleştiği, şehit Eren Bülbül'ün ailesinin evinin de  bulunduğu sokaktaki binalarda "Kalbimizde yaşayacaksın, iyi ki varsın Eren",  "Eren Bülbül Maçka seni unutmayacak", "Tüm şehitlerimizin mekanı cennet olsun",  "Dünya lideri Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Maçka'mıza hoş geldiniz"  şeklindeki pankartlar dikkati çekti.

Maçka ziyaretinde, Erdoğan'a eşi Emine Erdoğan ile İçişleri Bakanı  Süleyman Soylu, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Mahir Ünal, Çiğdem Karaaslan,  Ravza Kavakçı Kan, milletvekilleri, Trabzon Valisi Yücel Yavuz ve belediye  başkanları eşlik etti.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol