24 Ekim 2016 Pazartesi 09:09
FETÖ'nün kullandığı ByLock'un sahibi her şeyi anlattı
TİLKİ' HAZIRLADI
David Keynes, ByLock'un üniversite yıllarından tanıdığı 'Tilki' lakaplı eski ev arkadaşı tarafından tasarlandığını belirtiyor. Tilki'nin, yazdığı programı 3 Aralık 2013 günü APP Store'a koyabilmek için kendisinden kredi kartını istediğini ve patentin o zamandan beri üzerinde olduğunu anlatıyor

TİLKİ TÜRKİYE'DE
David Keynes, cemaatle bağlantısı olan ‘Tilki’nin ise hâlâ Türkiye’de olduğunu belirtiyor.

TİLKİ'NİN ORTAĞI YURT DIŞINA KAÇAN BİR GAZETECİYLE BAĞLANTILI
Keynes, darbe girişimi sonrasını ise şöyle anlatıyor: "Haberlerde ByLock'u görünce Tilki'ye 'Bu ne demek?' dedim, izah edemedi. Ortağını ve Cemaat'i kastederek, 'Birkaç arkadaşa vermiştim, onlar başkalarına vermiş' dedi. Tilki'nin ortağı da yurtdışına kaçan bir gazeteciyle bağlantılı."


KEYNES'E GÖRE: O BİR ŞİZOFREN
KEYNES, kendisinin cemaat üyesi olmadığını ancak müşterileri arasında cemaatin tabanından insanlar bulunduğunu belirterek, “Ben Fetullah Gülen’in şizofren olduğunu ve rol yaptığını düşünüyorum. Çevresindeki insanların da para kaynaklarını kontrol ederek, garibanları ve alttakileri sömürdüğünü düşünüyorum. Tabanın masum ama üst tabakanın bir darbe örgütü olduğuna inanıyorum” diyor.

İLK, THE GUARDIAN YAZDI
David Keynes ismi ilk olarak İngiliz The Guardian gazetesinin ByLock hakkında yaptığı araştırmayla ortaya çıkmıştı. Gazetenin Reuters’la gerçekleştirdiği araştırmaya göre uygulamanın sertifikasının ‘David Keynes’ ismine kayıtlı olduğu açıklanmıştı. Ancak haberde David Keynes’in gerçek biri olup olmadığının bulunamadığı belirtilmişti.
 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol