25 Kasım 2016 Cuma 13:13
FETÖ’cülerin buluşma yerinde yakalandı!

Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Kırıkkale’de, firari FETÖ şüphelisi Mehmet İşler’e ait İşler Pastanesi’ni ziyaret ederken gazetecilere yakalandı. Arınç, önceki gün Kırıkkale’ye gelerek İşler Pastanesi sahibi Mehmet İşler’in oğlunu ziyarete gitti. Pastane önünde gazetecileri karşısında gören Bülent Arınç, aracından inmekten vazgeçti. FETÖ’den firari Mehmet İşler’in oğlu Ahmet Metin ile araçta bir süre görüşen Arınç, daha sonra şehirden ayrıldı. FETÖ soruşturmasında yakalama kararı bulunan ve firari durumda olan Mehmet İşler’in Arınç tarafından saklandığı dedikodusu şehirde hızla yayıldı.

İŞLER AİLESİNİN SİCİLİ

Mehmet İşler, 15 Temmuz kalkışmasından önce, 27 Haziran’da Kırıkkale’de FETÖ mütevelli heyetine yapılan operasyonda firar etmiş, beraberinde iş dünyasından 2 kaçak ile Sarp Sınır Kapısı’ndan Gürcistan’a kaçtıkları tespit edilmişti. Operasyonda Moda Life mobilya mağazalarının sahibi ünlü işadamı Hasan Basri Tonga’nın da aralarında bulunduğu 9 kişi hakkında yakalama kararı çıktı, ancak Tonga da, İşler gibi bugüne kadar yakalanamadı. Hakkında yakalama kararı bulunan Mehmet İşler’in oğlu Bekirhan İşler de, 19 Ağustos’ta tutuklanarak Sincan Cezaevine gönderilmişti.

BULUŞMA MEKANI

İşler Pastaneleri, Kırıkkale’de Fethullahçıların merkezi olarak biliniyor. Pastane, FETÖ’nün televizyon kanalı Samanyolu TV’nin birçok programına ev sahipliği yapmıştı. “Kırıkkale benim için özel bir yer, Mehmet İşler yakın dostum” diyen Arınç, son olarak 23 Aralık 2013 günü şehri ziyaret etmiş, Mehmet İşler tarafından pastanede ağırlanmıştı.

Aydınlık

Son Güncelleme: 25.11.2016 13:14

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol