15 Temmuz 2017 Cumartesi 10:53
Fosseptik içinde Sağlık ocağı!

Trabzon Habercisi Haber Merkezi – Halim Gökhan Keskin

Trabzon’un Akoluk mahallesinde, mahalle sakinleri yaklaşık 8 aydır, sağlık ocağının yanı başında duran ve dolduğu için kanalizasyonunun dışarı taştığı fosseptik çukuru ile burun buruna yaşıyor

Trabzon’un Ortahisar İlçesine bağlı Akoluk mahallesinde, mahalle sakinleri dertli. Yaşadıkları fosseptik sorunu ile ilgili hangi yetkili kuruma gittiyseler çözüm bulamadılar. Mahallede bulunan Akoluk Sağlık Ocağının hemen yanı başında bir fosseptik çukuru var ve etrafta bulunan sürücü kurslarının ve evlerin akarları bu çukura veriliyor. Alt yapının olmayışı ve fosseptiğin dolması nedeniyle kanalizasyon akarlarının dışarıya taşması sağlığı tehdit eder şekilde duruyor. Aynı zamanda kötü kokulara ve sineklerin artmasına da neden oluyor.

VİDANJÖR TALEP EDİYORUZ
Durumdan rahatsız olan esnaf, mahalle sakinleri ve çalışanlar adına açıklamada bulunan Ergin Armutçuoğlu, “Yaklaşık 8 aydır bu sorunu yaşıyoruz. Fosseptik çukuru doldu, taştı. Yerleşim alanları da artınca daha çabuk doldu. İki tane fabrikanın akarı da buraya bağlı, koku yapıyor, sinek oluyor. Burada yaşayanlar her gün çocuklarını sağlık ocağına getiriyor. Vidanjör talep ediyoruz, ilgilenen yok. Sağlık ocağı hiç pisliğin içinde olur mu? Yaz günü havalar ısındıkça mikroplar artacak. Aynı zamanda yine içme suyu boruları döşenirken yolumuz bozuldu onu da iki aydır yapan kimse yok. Yetkili kişilerden ricamız biran önce bize çözüm üretsinler” dedi.

Son Güncelleme: 15.07.2017 11:12

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner434