16 Şubat 2017 Perşembe 15:25
Güç birliği adımı

Trabzon’un Ortahisar ilçesi Kent Konseyi Başkanlığı’na seçildikten sonra bölgedeki il ve ilçelerin konsey başkanlarıyla buluşarak istişareler yapacağını açıklayan Dündar Ayyıldız, ilk ziyaretini Gümüşhane’ye gerçekleştirdi. 6 yıldır Gümüşhane Kent Konseyi Başkanlığı yapan Hasan Pir’den çalışmaları hakkında bilgi alan Ayyıldız, “Gümüşhane Kent Konseyi, geçtiğimiz yıl Dünya ve Türkiye Kent Konseyleri arasında düzenlenen Kent Konseyleri En İyi Uygulamalar yarışmasının ‘Kent Problemleri ve Çözümleri’ kategorisinde

Uluslararası Yerel Yönetimler Birliği Birleşmiş Kentler ile Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı ödülüne layık görüldü. Sayın Hasan Pir 6 yıllık bir deneyime sahip ve çok önemli çalışmalara imza attı. Göreve yeni başlamış birisi olarak kendisinin tecrübelerinden istifade etmek istedik. Bölgemizdeki tüm konsey başkanlarını ve ülkemizde başarılı işler yapan konseyleri de ziyaret edeceğiz. Şehrimizin geleceğine katkı sağlayabilecek çalışmalar yapmak ve yerel yönetimlere yol gösterici projeler üretmek için çalışıyoruz. Yakında meclislerimizi de oluşturup, toplumun tüm kesimlerini ilgilendiren sorunlara çözüm üretmeye gayret edeceğiz” dedi.

ÖNCÜLÜĞÜ SİZ YAPIN
Ayyıldız’ın ziyaretinden memnuniyet duyduğunu ifade eden Gümüşhane Kent Konseyi Başkanı Hasan Pir ise, “Kent konseyleri çok önemli bir görev icra ediyor. Kentin daha yaşanılabilir hale getirilmesine katkı sunmak için hemen her konuda çözüm önerileri üretip yerel yönetimlere rehberlik ediyoruz. Karadeniz Bölgesi’ndeki tüm il ve ilçelerinin kent konseylerinin birlik oluşturması gerektiğini düşünüyorum. Sorunlarımıza ortak çözümler üretmek ve güç birliği yapmak açısından bu çok önemlidir” diye konuştu. Pir’in, bu birliğin öncülüğünü yapmasını rica ettiği Ayyıldız, Ortahisar Kent Konseyi üyeleri ve bölgedeki konsey başkanlarıyla da değerlendirmeler yaptıktan sonra bu konuda bir karar alabileceklerini söyledi.

Son Güncelleme: 16.02.2017 15:26

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner292