12 Haziran 2017 Pazartesi 17:18
İzmir Karaburun'da deprem şiddeti kaç?

TÜRKİYE'nin yüreği ağzına geldi. İstanbul'dan İzmir'e kadar geniş bir bölgede hissedilen orta büyüklükte bir deprem meydana geldi. Depremin merkez üssü İzmir Karaburun olarak açıklandı. Depremin büyüklüğünü AFAD 6.2 olarak ilan ederken Kandilli Rasathanesi 6.0 olarak duyurdu.

Saat 15.28'de kayıtlara geçen deprem İzmir, İstanbul, Çanakkale, Tekirdağ'da hissedildi. Depremin ardından bir çok ilde halk sokaklara döküldü.

24 DEPREM DAHA OLDU
6.2 büyüklüğündeki depremin ardından artçılar oluyor. Karaburun merkezli depremden hemen sonra 4.9 büyüklüğünde orta şiddette iki sarsıntı daha kayıtlara geçti. Sarsıntılar devam ederken 3.4 ve 3.3 büyüklüğünde iki deprem haberi daha geldi. 15.28'den saat 16.50'ye kadar toplam 24 artçı deprem kaydedildi.

AFAD ÇADIR GÖNDERDİ
AFAD depremden sonra 240 çadırı bölgeye gönderdi. Çadırların önlem amaçlı olarak gönderildiği bildirildi. AFAD İstanbul'u da etkileyen depremle ilgili de bilgi verdi. Meydana gelen bu depremin İstanbul depremi ile ilgisi olmadığı bildirildi.

İZMİR KARABURUN'DA DURUM NE? 
Depremin merkez üssü olan Karaburun'dan da son dakika haberler geldi. Belediye Başkanı Ahmet Çakır herhangi bir can kaybı olmadığını bildirdi. Ahmet Çakır 'Şu ana kadar olumsuz bir haber yok' dedi.

İzmir Valisi can ve mal kaybı olmadığını ilan ederken Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da 'Henüz bize ulaşan bir sorun yok' dedi. 

Son Güncelleme: 12.06.2017 17:22

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner292