13 Ekim 2016 Perşembe 00:31
Ordu'da şehit evine kameralarla gittiler
ŞIRNAK'ın Besta bölgesinde şehit olan 27 yaşındaki jandarma uzman onbaşı Sercan Öklük'ün acı haberi memleketi Ordu'nun Fatsa İlçesi'ndeki baba ocağına ulaştı. Şehit haberini kameralar eşliğinde veren protokole sosyal medyadan tepki yağdı.

Ordu'nun Fatsa İlçesi Mahallesi'nde oturan Bülbül ve Nihat Öklük çiftine oğulları Sercan'ın şehit olduğu haberini Fatsa Kaymakamı Mehmet Yapıcı verdi. Şehidin baba evine Türk Bayrağı asıldı. Acı haberi duyan şehidin yakınları da baba evine koştu. Bir yıl önce göreve başlayan jandarma uzman onbaşı Sercan Öklük'ün nişanlı olduğu, iznini memleketinde geçirdiği 3 gün öncede izinden dönüp birliğine döndüğü belirtildi.PROTOKOL HEYETİ VE KAMERALAR

Şehidin evine acı haberi Fatsa Garnizon Komutanı Yarbay Halit Gülten ve Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan götürdü. Basın mensuplarıyla birlikte karşısında Yarbay Gülten'i gören anne, "Siz buraya boşuna gelmezsiniz diyerek" ağlamaya başladı.

"SİZ BURAYA BOŞUNA GELMEZSİNİZ"

Garnizon komutanını karşısında gören acılı anne, “Siz buraya boşuna gelmezsiniz. Ne oldu yoksa oğluma bir şey mi oldu?” dedi. Acılı annenin o anları, görevlilerin beraberinde giden basın mensupları tarafından görüntülendi.TEPKİ YAĞDI

Şehit haberini kameralar eşliğinde veren heyete sosyal medyadan tepki yağarken, acılı annenin feryatları yürekleri dağladı.

Son Güncelleme: 13.10.2016 00:56

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol