18 Kasım 2016 Cuma 14:59
Poliste gizli terör zirvesi
9 Kentin Müdürleri Geldi
EMNİYET Genel Müdürlüğü, Trabzon’da ‘Terör Zirvesi’gerçekleştirdi. Karadeniz Bölgesi’nde bulunan 9 kentin KOM, istihbarat, terör müdürleri ve üst düzey rütbeli polisler Trabzon’da dün bir araya geldi. FETÖ/PDY ve PKK Terör Örgütü’nün masaya yatırıldığı zirvede terörü bitirmek için yapılması gerekenler tartışıldı. Toplantıda bölgede kış üslenmesine gidecek olan PKK Terör Örgütü üyelerine yönelik istihbarat çalışmalarına hız verilmesi kararlaştırıldı.  
Talimatı Bakan Soylu Verdi
PKK Terör Örgütü’nü bitirmeye yönelik kararlı ve cesur adımlar atan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Karadeniz Bölgesi'nde PKK Terör Örgüt ü’nü bitirmeye yönelik çalışma yapılmasını istedi. Emniyet Genel Müdürlüğünün öncülüğünde Trabzon’da gerçekleşen toplantıya katılan üst düzey rütbeli emniyet müdürleri, yaptıkları sunumlarda örgütü bitirme yollarını gösterdi. Toplantıda ayrıca firari olan FETÖ/PDY üyelerine yönelik çalışmalar yapılması istendi.
Karadeniz Bölgesi'nde bulunan 9 kentin KOM, İstihbarat, terör müdürleri ve üst düzey rütbeli polisler, dün Trabzon'da bir araya gelerek toplantı gerçekleştirdi. PKK ve FETÖ/PDY masaya yatırıldığı toplantıda özellikle PKK terör örgütünün kış üslenmesi öncesi soruna çözüm arandı.

TALİMATI BAKAN SOYLU VERDİ
PKK terör örgütünü bitirmeye yönelik kararlı ve cesur adımlar atan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Karadeniz Bölgesi'nde PKK terör örgütünü bitirmeye yönelik çalışma yapılmasını istedi. Harekete geçen Emniyet Genel Müdürlüğü, Trabzon'da dün olağanüstü bir zirve gerçekleştirdi. Sinop’tan Ardahan’a kadar 9 kentin üst düzey müdürlerinin katıldığı zirvede, PKK ve FETÖ/PDY masaya yatırıldı. Yapılması gerekenlerin tartışıldığı toplantıda, özellikle bölgede kış üslenmesine gidecek olan PKK terör örgüt üyelerine yönelik istihbarati çalışmalara hız verilmesi kararlaştırıldı.

BÖLGEDEKİ GRUPLAR BELLİ
 
Karadeniz Bölgesi'ndeki iki grubun faaliyette olduğu açıklanan toplantıda, örgütün bu yılki kış üslenmesini bölgede yapmak için yer aradığı belirtildi. Trabzon, Rize ve Gümüşhane üçgeninde kış üstlenmesi yapacak örgütü bölgede bitirme yolları ise üst düzey müdürlerin yaptığı sunumlarda gösterildi.  FETÖ/PDY üyelerine yönelik hassas çalışmalar yapılması istenilen toplantıda, firari olanların yerlerinin tespiti yönünde çalışmalar yapılması istendi. Toplantıda ayrıca polisin sorunları ve idari konulara değinildi. 

Günebakış
Son Güncelleme: 18.11.2016 15:04

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner292