13 Şubat 2017 Pazartesi 11:14
PTT personel alımı başvurusu nasıl yapılır?

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada PTT'ye 2 bin 500 personel alımı yapılacağını açıklamıştı. Peki PTT personel alımı ne zaman? İşte personel alımı başvurusu hakkında detaylar...

Devlet Personel Başkanlığı'nın web sitesi üzerinden yapılan ilanda PTT, Gişe ve Büro Görevlisi ile Dağıtıcı konumunda "İdari Hzimet Sözleşmeli Personel" alacağını duyurdu. Peki PTT personel alım şartları neler?

PTT GİŞE VE BÜRO GÖREVLİSİ PERSONEL ALIMI ŞARTLARI

● Gişe ve Büro Görevlisi pozisyonlarına başvurabilmek için en az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının veya denkliği YÖK tarafından kabul edilmiş yurtiçi ve yurtdışındaki okulların Ek-1 listede belirtilen bölümlerin birinden mezun olmak.

● Yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek beden veya akıl hastalığı bulunmadığını resmi sağlık kurulu raporu ile belgelemek.

● KPSS P3 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak.

PTT DAĞITICI PERSONEL ALIMI ŞARTLARI

● İki yıllık eğitim veren yüksekokulların veya denkliği YÖK tarafından kabul edilmiş yurtiçi ve yurtdışındaki okulların Ek-2 listede belirtilen bölümlerin birinden mezun olmak.

● Son başvuru tarihi itibariyle en az B sınıfı sürücü belgesi ile A2 sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. ( B ve A2 Sürücü Belgesine veya Motorlu Taşıt Sürücü Sertifikasına son başvuru tarihi olan 18.02.2017 tarihi itibariyle sahip olmak.)

● Her türlü iklim ve yolculuk koşullarında posta dağıtım işlerini yaya şekilde yapabilecek derecede sağlıklı, erkeklerde en az 168 cm., bayanlarda en az 160 cm. boyunda olduğunu, kilo ile boy arasındaki farkın 15'ten fazla olmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek,

● KPSS P93 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak.

PTT PERSONEL BAŞVURU YERİ VE TARİHİ

Başvuru tarihi ve yeri: Başvurular, 13-18 Şubat 2017 tarihleri arasında http://www.ptt.gov.tr ve http://http://ik.ptt.gov.tr internet adreslerinden yapılacaktır.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol