12 Ekim 2017 Perşembe 15:31
Türk polisi artık o silahı kullanmayacak!

Ankara'da Valiler Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, polis teşkilatıyla ilgili önemli bir açıklamada bulundu. Erdoğan, canlı yayında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya talimat verdi. Erdoğan, "Bundan sonra polis teşkilatımıza sig sauer silahları alınmayacak" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara'da Valiler Toplantısı'nda yaptığı açıklamada "Biz kendi paramızla silah almak istiyoruz onlar vermiyor. Bundan sonra artık Bakanım da burada söylüyorum, Sig Sauer diye bir silahı bizim polis teşkilatımız kullanmayacaktır. Çünkü onlardan almaya devam ettikçe bize tembellik geliyor. Biz kendi ürettiklerimizle yapalım. Bu planların hedefi Türk milletine diz çöktürme planıdır" ifadelerini kullandı.

DÜNYA LİDERLERİNİNİ KORUMALARININ TERCİHİ

Dünya liderlerinin yakın korumaları tarafından da tercih edilen Sig Sauer model silahların teknik özellikleri ise şu şekilde:

Kalibre: 9 mm Luger.357 SIG,.40 SW

Uzunluk: 180 mm

Namlu uzunluğu: 99 mm

Ağırlık(boş): 770 g

Kapasite: 12+1

TÜRKİYE'DE DAĞITILAN MODEL

Sig Sauer P229 model silahların aynı zamanda birçok alt serisi bulunuyor. İlk etapta Başbakanlık Korumalarına sonrasında ise Cumhurbaşkanlığı ve TBMM korumalarına da dağıtılan silahların fiyatları ise 3 bin 850 ile 6 bin dolar arasında değişiyor.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol