13 Haziran 2017 Salı 19:51
Uzungöle gidecek olanlar dikkat!

Bilindiği gibi Çaykara Uzungöl yolunda özellikle de İlkbahar mevsiminde karların erimesi ile birlikte yola düşen taşlar insanlarımızın can ve mal güvenliği açısından çok büyük bir tehlike oluşturuyordu. Bu sorunu çözmek amacı ile Çaykara Belediye Başkanımız Sayın Hanefi Tok ile Karayolları Trabzon İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan ortak bir proje ile bu yoldaki sorunun çözülmesi hedefleniyor.

Proje kapsamında Bölgeye getirilen profesyonel dağcılar  tarafından önce Bölgede yer alan tehlikeli taşlar tespit ediliyor ve de bu taşlar düşürülüyor. Daha sonra ise risk taşıyan taşlar indirildikten sonra bölgede kafesleme çalışması gerçekleştiriliyor ve de bu şekilde taşların düşmesi engellenmiş oluyor.

SÜRÜCÜLERDEN ANLAYIŞ BEKLENİYOR
Yolda hem taş düşürme hem de kafesleme çalışması gün boyunca devam ediyor.BU yüzden de zaman zaman belirli aralıklar ile yol zorunlu olarak trafiğe kapatılıyor. Genel olarak 10-15 dakikada bir yol trafiğe açılıyor.Ve de araçların geçişine imkan sağlanıyor.

Daha sonra yol yeniden trafiğe kapatılıyor. Ancak araç sürücülerimizin sabırsızlığı çalışmaların arzu edilen şekilde devam etmesine engel oluyor. Çaykara Belediyesi Ekipleri ve de Karayolları Trabzon İl Müdürlüğü ekiplerimizin sürücülerimizden bir ricalarını ifade ederek tamamlayalım haberimizi.

Sürücülerimizi madur etmemek için mümkün olan en kısa sürede belirli periyotlar ile yol zaten ulaşıma açılıyor.Ancak bu konuda sürücülerimizin de biraz sabırlı olmaları ve de yolun açılması konusunda ısrarcı davranmamaları rica ediliyor.

BAŞKAN VE KARAYOLLARINA TEŞEKKÜR
İnsanlarımızın can ve mal güvenlikleri  açısından çok büyük önem taşıyan  Uzungöl yolundaki yol güzergahı Taş İndirme ve Kafesleme çalışmalarından dolayı Başta Çaykara Belediye Başkanımız Sayın Henefi Tok ve de Trabzon Karayolları 10.Bölge Müdürlüğü olmak üzere emeği  geçen tüm Kurum ve Kuruluşlara  Çaykara Halkı adına teşekkür ediyoruz.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner434