11 Ekim 2016 Salı 13:47
Yakalanan Rus kız seksi iç çamaşırlarını kanıt gösterdi
Üniversite öğrencisi olan Varvara Karaulova, Suriye ve Rusya'da saldırı düzenleyecek intihar bombacıları devşiren IŞİD'e katılmaya çalışmakla suçlanıyor.

Felsefe eğitimi alan 20 yaşındaki Rus kız, Moskova'da çıkarıldığı mahkemede, hakkındaki suçlamaları reddetti.EVLENMEK İÇİN GİDİYORDU

İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine göre; Karaulova, internette tanıştığı ve âşık olduğu Radikal dinci Airat Samatov ile evlenmek için Suriye'ye gitmeye çalıştığını söyledi.YANINA SEKSİ İÇ ÇAMAŞIRLARI ALDI

Terörist ya da canlı bomba olmak gibi bir niyeti olmadığını savunan Karaulova, ‘Vlad' adıyla tanıdığı Samatov'u etkilemek için yanında seksi iç çamaşırları götürdüğünü söyledi.

Stalin döneminde siyasi mahkûmlara işkence yapılan Lefortova Cezaevi'nde tutulan Karaulova, "İntihar bombacılarına ilişkin sözler sarf edildiğinde, hangi sözcükleri seçeceğimi bile bilemiyorum. Tüm bunları dinlemek bile imkânsız" dedi.
ÜÇ YILDIR AŞIK
Aleksandra Ivanova adıyla anılmak istenen genç kız, üç yıldır âşık olduğunu söylediği Samatov'un IŞİD saflarında savaştığını ve doktorluk yaptığını iddia etti.

"IŞİD'CİYSEM NEDEN DANTELLİ İÇ ÇAMAŞIRLARIYLA GİDEYİM"

Genç kızın annesi ise mahkemede kızını şu sözlerle savundu: "Seyahat için güzel iç çamaşırları, çoraplar ve mayo satın aldı. Neden dantelli iç çamaşırlarına ve çoraplara ihtiyacı olsun ki? Savaşa böyle bir bavulla gider misiniz?."
Aile, kızlarının internette tanıştığı ve daha sonra cihatçı olduğu anlaşılan şahsa delicesine âşık olduğunu söyledi.
Son Güncelleme: 11.10.2016 13:52

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol