18 Kasım 2016 Cuma 10:45
Nişanı atan damada ‘cinsel istismardan’ 19 yıl hapis cezası

Edirne’de yaşayan C.A., sevgilisi olan M.D. ile geçen yıl Temmuz ve Ağustos aylarında ailelerinin evlenmelerine rıza göstermesi için cinsel ilişkiye girdi. Daha sonra aileler, C.A. ve M.D. için nişan yaparken aralarında tartışma çıktı. Tartışma sonrası C.A. nişan atınca M.D. ve ailesi Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Şüpheli C.A. ve annesi F.A. hakkında Edirne 1’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Davanın karar duruşmasına askerde olan şüpheli C.A. katılmazken, annesi F.A. ile avukatları İbrahim Karakoç, M.D.’nin avukatı Melike Özbey katıldı.

Şüpheli C.A.’nın avukatı İbrahim Karakoç, M.D.’nin nişan merasiminin yarıda kalmasına kızarak şikayetçi olduğunu ifade ederek, “Mağdurun beyanları çelişkilidir. Nişan merasimi yarıda bırakılarak öfkeyle gelip şikayetçi olduğu anlaşılmaktadır. Bu nedenle mağdurun olmayan bir suçu öfkeyle daha önce kazara kaybettiği ‘kızlığı’ ile ilgili savunma geliştirmek maksadıyla isnat ettiği kanaatindeyiz” dedi.

19 YILA MAHKUM OLDU

Duruşmaya ara veren Edirne 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, C.A.’ya suç tarihinde 15 yaşından küçük olan M.D.’ye yönelik ‘rızası ile cinsel istismarda bulunmak’ ve ‘hürriyeti tahdit’ suçlarından toplam 19 yıl 9 ay 15 gün hapis cezasına çarptırdı. Yardım ve yataklıkla suçlanan annesi F.A., ise mahkemeden beraat etti.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner434