23 Ağustos 2017 Çarşamba 14:00
Davulun Sesi - 23.08.2017

TRABZON SİYASETİNİN PAYLAŞILAMAYAN “ABİSİ”
Trabzon’un ve hatta bölgenin gözde siyasetçileri arasında yer alan Mehmet Volkan Canalioğlu’nun bu günlerde “paylaşılamayan adam” sıfatını da aldığı gözlerden kaçmadı.

Partilerin milletvekili adaylarının listesini YSK'ya bildirmesinin ardından CHP’nin listesinde yer almayan ve en çok göze batan, yadırganan isimlerden Canalioğlu’nun Trabzon’da abi konumunda olması ve Trabzon halkı tarafından çok sevilmesi göz ardı edilerek listelerde yer almaması dikkat çekerek, tepkiye yol açmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Metal yorgunluğu var, teşkilatları yenileyeceğiz” açıklamasının ardından Ak Parti Trabzon teşkilatının Canalioğlu’nu kendi partilerine çekmeye çalıştıkları gelen duyumlar arasında. Bunun yanı sıra MHP’nin bölünmesinin ardından partiden istifa edip Meral Akşener ile birlikte olan Koray Aydın’ın da 2019 genel ve yerel  seçimlerinde güç kazanmak için Canalioğlu ismini dillendirdiği yakın çevresine de baskı uyguladığı gelen bilgiler arasında.

Öyle ki bu durumların farkına varan CHP kurmayları daha önce partiden küstürülmeye çalışılan Canalioğlu’na genel merkez tarafından “CHP Spor Üst Kurulu Danışma Meclisi Başkanlığı” görevini verdi.

Görülüyor ki 2019 genel ve yerel seçimlerinde Ak Parti, MHP, CHP ve sağda yeni kurulacak olan parti tek isim için yoklama yapacak.

Bizden bu güne bir Kızılderili atasözü olsun.

“Sular yükselince, balıklar karıncaları yer, Sular çekilince de karıncalar balıkları…”

Şimdi suyun akışını Canalioğlu’nun verecek olduğu karar belirleyecek gibi görülüyor.

O İLÇEDE DEĞİŞİM OLMAYACAK İŞTE KANITI
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya geçtiğimiz gün Trabzon’da bir dizi programa katılmıştı.
Kaya akşam saatleri Ankara’ya dönmedi ve Çaykara Uzungöl’e gitti.
Uzungöl’de konaklayan Kaya burada yabancı turistlerle de iletişim kurdu.
Uzungöl sonrası dün ise Hayrat İlçesini ziyaret etti.
Kaya bu ziyareti sosyal medya hesaplarından paylaşırken Hayrat Belediye Başkanı Mehmet Nuhoğlu’ndan kıymetli dostum diye bahsetmesi dikkat çekti.
Kaya, “AK Parti' ye %90 üzerinde oy vererek sürekli sahip çıkan Hayrat Belediye Başkanımıza ve İlçe Başkanımıza teşekkür ediyoruz.” dedi.
Bu mesajlar gösterdi ki Hayrat’ta yeni dönemde de İlçe Başkanı ve Belediye Başkanı değişmeyecek.REVİ’NİN KUZEY KIBRIS’TAN GELEN MİSAFİRLERİ
AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi’nin dün Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinden misafirleri vardı.
KKTC Ulusal Birlik Partisi Gençlik Kolları Başkanı olan Halil Çakaloğlu ve beraberindekiler Revi’yi ziyaret etti.
Aslen Trabzonlu olan Çakaloğlu Revi’ye ziyaretinde KKTC’de ürettikleri özel kahveyi ikram ederken ayrıca misafir ettiği için de plaket verdi.
Revi de KKTC’den gelen misafirlerine gümüş telkari işlemesi hediye etti.
Hediyeleşmenin yanı sıra ziyarette konu Trabzon ve Trabzonspor oldu.
Çakaloğlu, Revi’yi ve Trabzon’u KKTC’den özel olarak takip ettiğini belirtirken görevinde başarılarının daim olmasını temenni etti.
Çakaloğlu Revi’ye özel olarak da KKTC ve Albayraklı rozet hediye etti.YENİ BAŞKAN’I MEVCUT YÖNETİM KABULLENEMEDİ!
AK Parti Trabzon İl Gençlik Kollarında yeni başkan Sürmeneli Sefa Küçükali oldu.
Küçükali’nin başkan olarak ilan edilmesi sosyal medya üzerinden olması dikkat çekerken birçok kişinin bu yine bu mecradan öğrenmesi şaşırttı.
AK Gençlik Trabzon ekibi kendi içlerinden birinin başkan olamamasından dolayı tepkili olduğu gözlemlenirken Küçükali’nin TÜGVA’da yönetici olması da şaşırttı.
TÜGVA Trabzon Şubesinde görevli bir ismin dışarıdan gelerek AK Gençlik Trabzon Başkanı olmasına tepki gösteren mevcut yöneticiler dolaylı yoldan sosyal medya hesapları aracılığıyla ince mesajlar vermeye çalıştı.
Bu görevlendirmenin ardından ise dün İl Gençlik Kolları Yürütme Kurulu Üyeleri, İl Başkanı Haydar Revi’yle bir araya geldi.TRABZONSPORLULAR 27 AĞUSTOS’TA RİVA’YA!
Trabzonspor’a adalet için Trabzon’dan İstanbul’a yürüyen Halit Şahin İstanbul’a dün itibariyle giriş yaptı ve çağrıda bulundu. Şahin, “Taşınabilecek en ağır yükü taşıyorum. Siz şimdi sırtımdaki çanta olduğunu düşünmüş olabilirsiniz ama değil. Asıl yük şu kabullenmişlik, pes etmişlik ve vazgeçmişlik duygusunu benliğine yerleştirmiş olan bir kitleyi uyandırmak. Menfaatsizce, çıkarsızca bir sevda, aşk, inanç için bir araya gelmek. Zor olan bu. Olayı sadece kupa sananlar yanılıyor. Bu Temiz Türkiye ,Temiz Spor adına yakılan bir kıvılcım. En önemlisi ise inandığınız davadan vaz geçmemek.Ne güzelki Allah nasip ettide böylece yüzlerce güzel insan tanıdım.İsim hafızam kötüdür ama sevgi güçtür.Bu güzel insanları kalben SEVDİM ben . Teşekkürler 27 Ağustosta Riva ya yürüyüp biz bize yeteriz gösteririz inşallah.” dedi.İNSANLIK ÖLMEMİŞ
Akçaabat’ta bir vatandaş, yolda yürürken bulduğu para çantasını Akçaabat Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne teslim etti. Pazar alışverişinden dönen Emine T. Yolda bir çanta buldu. Çantayı incelediğinde içinde para olduğunu gören Emine T. Çantanın düşürülmüş olabileceğini düşünüp Akçaabat Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne giderek durumu anlattı, ardından sahibine verilmek üzere para çantasını zabıta ekiplerine teslim etti. PTT’den çektiği emekli maaşını düşürdüğünü fark eden Makbule Ö. zabıta ekiplerinden yardım istemek için Akçaabat Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne başvurdu. Kısa süre sonra kaybettiği parasına kavuşan Makbule Ö.’ye zabıta ekipleri paranın başvuran kişiye ait olduğunu teyit edecek soruların cevabını aldıktan sonra parayı sayarak imza karşılığında teslim etti. Makbule Ö. Emekli maaşını yeni çektiğini kaybettiği için üzüldüğünü ancak bu kadar kısa sürede parasını bulabildiği için de çok sevindiğini belirtti.  Çantayı bulan Emine T. İse “ İnsanlık görevimi yaptım. Parayı kısa sürede sahibine ulaştıran zabıta ekiplerine teşekkür ediyorum. Paranın sahibi iyi günlerde güle güle harcasın.” diye konuştu.ORALAR YÜZDE YÜZ DOLU
Büyükşehir Belediyesi işletmesinde olan Olimpiyat (EYOF) Parkı ve Sera Gölü Tabiat Parkı Tesisleri ziyaretçi yoğunluğu ile dikkat çekiyor. Yaz dönemi nedeniyle gece geç saatlere kadar açık olan tesisler, hizmet kalitesi ve uygun fiyat tarifesiyle de dikkat çekiyor. Trabzonlular ile yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği tesislerde yüzde 100 doluluk yaşanıyor. Olimpiyat Parkı ve Sera Gölü Tesislerinin Trabzon’a ayrı bir zenginlik kattığını ifade eden Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, söz konusu tesislerin Trabzon’un turizm potansiyeline önemli katkılar sunduğunu söyledi.

Son Güncelleme: 23.08.2017 16:17

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner292