20 Ekim 2016 Perşembe 08:52
Doğaya değil betona bakarız!
Giresun ile birlikte Trabzon ve Gümüşhane'nin ortak kullandığı Sisdağı Yaylası'nda, yasaklanmasına rağmen yüzlerce evin ve samanlığın kaçak yapıldığı bildirildi. Kaçak yapılaşmaya tepki gösteren vatandaşlar ise "Turistler artık doğaya değil beton yığınlarına bakıyor" diyerek tepki gösterdiler

YÜZLERCESİ KAÇAK
Giresun. Trabzon ve Gümüşhane'nin ortak kullandığı sisdağı Yaylası'nda kaçak yapı furyası hız kesmiyor. Her gün bir ev yerinin açıldığı yaylada bazı vatandaşlar ve turizmciler isyan etti. Havaların ısınmasıyla birlide binlerce turistin akın ettiği sisdağı’nda her kış sezonuna doğru yapılan yüzlerce kaçak ev ve ahır hem doğanın yapısını bozuyor hem de kentine bölgeden uzaklaştırıyor.

YAPILAŞMAYA DEVAM
Sisdağı Kayasis bölgesinde de kaçak yapılaşmanın önüne geçilemediğinden yakınan vatandaşlar, bu durumun yöre turizmini baltaladığı görüşündeler. Yayla sakinleri. “Misafirlerimizi artık buralara getirmeye utanır olduk. Temiz hava almak ve doğanın eşsiz güzelliğine şahit olmak içki geldiğimiz yayla neredeyse gecekondu kentine dönmüş. Ve bu yapılaşmalar devam ediyor "dediler.

'TURİSTLER /KAÇACAK
Kaçak yapılaşmaların turistleri de etkilediğini belirten turizmciler ise,” Her yıl artarak devam eden turist sayısı azalmaya başladı. Çünkü artık turistler değil beton yığınları artmaya başladı. Eğer yetkililer buna bir önlem almazlarsa ilerleyen yıllarda bu yaylalara değil yabancı turist yerli turist bile gelmeyecek diyerek yetkilileri uyardılar.
(KARADENİZ)

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner292